Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Więcej
2015/08/06 22:56 #29700 przez AndzejoBus

AndzejoBus stworzył temat: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Siema!

Już za tydzień startujemy! A mnie denerwuje bardzo jedna sprawa:

Kiedy auto chodzi na biegu jałowym, stoi i mamy wrzucony Gaz, auto ma mniejsze obroty, niekiedy nim telepnie i przy tych obrotach, słychać chrobotanie... jak lekko dodam gazu, spoko, jak chodzi na benzynce, chrobotania prawie nie ma.

Druga sprawa, przy ruszaniu słychać taki dość głośny stukot, jak by metal o metal dobijał i właśnie spod podłogi. Bardzo mnie to zastanawia... po prostu boję się żebyśmy gdzieś nie stanęli. I tak pojadę jutro do mechanika żeby go oglądnął, ale pytanie do was, spotkaliście się z czymś takim? Jak tak, proszę bardzo o podpowiedzi :)

Pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/06 23:48 #29702 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

1. Masz sekwencję?
2. Podpora wału?

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/08/07 00:51 #29707 przez AndzejoBus

AndzejoBus odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

nie to nie jest sekwencja.

hmm... wlasnie niby tak czuje ze to odbywa sie przy wale, mam nadzieje jutro sie dowiem. dzieki za wskazowki, jezeli konus cos przychodzi do glowy, prosze pisac :)

Więcej
2015/08/07 01:02 #29708 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Albo może na łączeniu wydechu.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2015/08/07 06:34 #29711 przez iCAROs

iCAROs odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Stuk to prawdopodobnie krzyżaki na wale, miałem to samo - końcowy krzyżak ledwo się ruszał, po rozebraniu wyleciała z niego rdza, a na bieżni osi były powgniatane szpilki. Wymiana trochę trwa, ale nie jest przesadnie trudna (ja dałem radę).
Chrobotanie to może być docisk sprzęgła, czy jak wciśniesz sprzęgło też jest?

Więcej
2015/08/07 07:37 - 2015/08/07 07:38 #29713 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Chrobotanie może dochodzić z łożyska wałka sprzęgłowego w wale korbowym lub z łożyska oporowego sprzęgła. Sprawdź czy coś się zmienia podczas wciskania pedału sprzęgła.
Może to być też łożysko alternatora, pompa wody... trudno ocenić na odległość
W najgorszym wypadku może być brak panewek, niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach.

Odnośnie stukania, to oczywiście mogą byc krzyżaki wału, podpora wału i łącznik elastyczny wału ze skrzynią biegów.

Wjedź na kanał, na podnośnik i koniecznie to zrób przed wyjazdem. Koszty nie są wielkie a możesz utknąć w Alpach na dobre ;)
Ostatnio zmieniany: 2015/08/07 07:38 przez PREVENT.

Więcej
2015/08/07 10:27 #29723 przez AndzejoBus

AndzejoBus odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Trafiliśmy bardzo zły model :( Takie życie. Jak już myślimy że wszystko z nim w pożądku, tak coś wyskakuje, a start w sobotę już.

Dziś idę na "przegląd" do mechanika. Dam znać co i jak.

A z tym chrobotaniem, to koleś mówił, bo zdjął całe sprzęgło, że sprzęgło jest dobre, roczne, łożysko dobre, i że chrobotanie lekkie może być bo łożysko się opiera o słoneczko, i tylko dlatego bo wg. niego sprzęgła nie ma sensu naprawiać.

z resztą co będę pisał, przyjadę od niego, dam znać

Więcej
2015/08/07 12:30 #29726 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

jak już masz skrzynię zrzuconą, to sprawdźcie czy wałek sprzęgłowy nie ma dużych luzów w którymś kierunku. U mnie kiedyś wysypało się łożysko na wałku ( a konkretnie koronka która trzyma kulki) i wszystkie kulki uciekły na jedną stronę. Co do stuku podczas ruszania to jeszcze może być luz między wałkiem atakującym a talerzem w dyfrze, choć szanse na to małe ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/08/07 16:24 #29743 przez AndzejoBus

Powiedziałem mechanikowi o ewentualnych przyczynach co by miał łatwiej.

A ja was kojarzę :D Zajebiście mi się wasz Tarpan podoba. Chociaz z Tarpana tam już chyba mało co zostało :) Mam małe marzenie kiedyś Honkerem na złombol się wybrać, zobaczymy... jak Poldek mnie do końca nie wypłucze to będę miał już stówę uzbieraną :D

Więcej
2015/08/07 17:11 - 2015/08/07 17:12 #29747 przez AndzejoBus

Aha i jeszcze odpowiadając na wcześniejsze pytania:

Tak - hałas ustępuje bo wciśnięciu sprzęgła.

Chrobotanie jest kiedy na niskich obrotach auto lekko sie zdławi i nim wtedy trzęśnie, stuk przy "agresywnym" ruszaniu w przód i zmianie biegów, głównie przy zmianie biegów na 1/2 i trochę na 3, kiedy zdarzy się trzęśnięcie.
Ostatnio zmieniany: 2015/08/07 17:12 przez AndzejoBus.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008