Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Więcej
2015/08/07 17:34 #29748 przez iCAROs

iCAROs odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Jak hałas jest niewielki to nie ma się czego za bardzo obawiać. Ten stuk - dalej stawiam że krzyżak, wymień - mi to zajęło ze 6 godzin łącznie z wymianą podpory wału, ale bez wymiany podpory pewnie bym urwał ze 2 godziny (musiałem jechać do wujka bo sam nie miałem do tego sprzętu, tzn. klucza oczkowego 27 i porządnego imadła).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/07 17:55 #29749 przez AndzejoBus

AndzejoBus odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Chrobotanie jest dość.

Dzwinił mechanik, powiedział wszystko posprawdzał, wszystko na dole sie trzyma, wszystko jest ok, krzyżaki i on nie ma nic z nim do roboty. Mówił że ten stuk przy zmianie biegów to nadwozie, plastiki które w siebie uderzają najwyżej, nic więcej.

Nie wiem czy mam wierzyć... chyba przejade jeszcze do innego mechanika co by to być w pełni pewnym.

Więcej
2015/08/07 18:21 #29750 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Diabliki z ZOO napisał: Trafiliśmy bardzo zły model :( Takie życie. Jak już myślimy że wszystko z nim w pożądku, tak coś wyskakuje...

Nie martw się tu większość tak ma ;) ...po miesiącu wymiany różnych części, często z dobrych na nowe, stwierdziłem że jedynym skutecznym sposobem na wyeliminowanie stuków jest zrobienie radia na full :cheer:

Szare Wilki Team

Więcej
2015/08/07 18:25 #29751 przez AndzejoBus

AndzejoBus odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

No my to radio będziemy w niedzielę montować... więc jest obawa że i ono nie zagra :P

Więcej
2015/08/07 18:32 #29752 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

U mnie się zasadniczo udało stuki wytłuc. Dodatkowo porządne smarowanie zawiasu wyeliminowało tymczasowo piszczenie i skrzypienie;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/08/07 18:55 #29753 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

To ja też coś dorzucę, niestety w Naszych samochodach już tak jest , że coś stuka, puka, taki to ich uroku, jakość materiałów, plastyków, spasowanie, nie wszystko jesteśmy w stanie wyeliminować.
Człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego, i jeżdżąc nowszymi konstrukcjami, cichymi,bez skrzypienia, stuków, szarpania, bujania, wsiadając do Poloneza na początku czułem szał, wspomnienia młodości, ale opiszę ubiegłoroczny I etap. Jazda do Komarom na Węgrzech, siedziałem sobie z tyłu, radio padło , tak więc skazani byliśmy na siebie i dźwięki Poloneza, każdy pisk, każdy zgrzyt, każde otarcie budziło we mnie lęk i przerażenie, na Camping wjeżdżałem dosłownie ledwo żywy, ale pierwsza noc w strugach deszczu, piwa, miłego towarzystwa, i niedaleko hydrantu który dodatkowo podlewał od dołu przywrócił błogi nastrój. Można powiedzieć że poziom optymizmu rósł z każdym mililitrem wypitego piwa. Od tamtej pory wszelakie stuki, rzężenia, zgrzytania mojego poloneza przyjmuję jako jego mruczenie i grę wstępną, Polonez ma taki urok, i tyle. Tak więc jezeli mechanik mówi OK, i drugi powie OK - cóż taka karma, taki Polonez, trzeba pokochać

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Podziękowali: Szczaw Team

Więcej
2015/08/07 19:07 #29755 przez LaRum TEAM

LaRum TEAM odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

U mnie też szumiało przy nie wciśniętym sprzęgle, później chrobotało, później cudownie wszystkie dźwięki ucichły ale po 15 km zaczęło piszczeć tak jakby metal tarł o metal, jak zrzuciliśmy skrzynie okazało się że łożysko zatarło się całkowicie i bieżnia tarła o wałek. Tak że lepiej sobie czasem sprawdzić niektóre dźwięki i stuki ;)

Więcej
2015/08/07 19:18 #29756 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Słuchaliście kiedyś dźwięków jakie wydaje silnika S-21 przy 4000 obr/ min pod obciążeniem? :woohoo: :woohoo: :woohoo: czasami zastanawiam się czy nie zamontować na nim zegara odliczającego czas pozostały do wybuchu :cheer:

Szare Wilki Team

Więcej
2015/08/07 19:43 #29758 przez AndzejoBus

Pegazy - to ja już musze chyba zaczac pic :P

Doobra, obadamy. :) Musi byc dobrze! :)

Więcej
2015/08/07 21:37 #29760 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Chrobotanie na niskich obrotach i stuk przy ruszan

Wał może jeszcze stukać na wieloklinie końcówki rozwidlonej.
Sprawdzić i wyeliminować jest to łatwiej niż krzyżaki (jeżeli nie mają kalamitek), wystarczy okręcić wał od przegubu elastycznego i nasmarować wieloklin.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008