Stacyjka Skoda Favorit

Więcej
2016/04/26 21:58 #37210 przez Rubinowy Team

Rubinowy Team stworzył temat: Stacyjka Skoda Favorit

Pytanie czy ktoś już przerabiał podobne objawy w Favoritce albo innym złombowozie. Problem objawia się tym że skodzina normalnie odpala ale jak tylko schodzi na jałowy to gaśnie, dodatkowo po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu brak jakiejkolwiek reakcji wskaźników na desce - w sumie ze wszystkiego działają tylko światła mijania i prędkościomierz.

Teraz pytanie właściwe czy to na 99% będzie kostka stacyjki (w sumie objawy tylko na to wskazują) ewentualnie jak to sprawdzić i czy ktoś przerabiał wymianę kostki stacyjki bez wyciągania tych śrub ze zrywalnymi gwintami na obejmie która łączy kolumnę kierownicy ze stacyjką?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/26 23:52 #37215 przez Duch tamtych czasów

Duch tamtych czasów odpowiedział w temacie: Stacyjka Skoda Favorit

Posprawdzaj skrzynkę bezpieczników a przede wszystkim przekaźniki. U mnie był problem z przekaźnikami właśnie. Co do gaśnięcia to MisioŻelki miał taki problem ale to było w wersji na monowtrysku po zamontowaniu stożkowego filtra powietrza ale nie miało żadnego związku z elektryką. No i masz osobny temat dotyczący favoritek, tam zadajemy pytania które się z nimi wiążą :evil:
Podziękowali: Rubinowy Team

Więcej
2016/04/27 09:18 #37217 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Stacyjka Skoda Favorit

Sprawdź samą stacyjkę. Mogły się już piny wytrzeć które odpowiadają za łączenie styków.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/04/28 13:31 #37276 przez JAS-FBG TEAM

JAS-FBG TEAM odpowiedział w temacie: Stacyjka Skoda Favorit

Czemu nie pytasz u źródła? Nie rozkręcaj stacyjki!

Problem jest z przekaźnikiem, a właściwie jego gniazdem. Nie wolno kopać nogami w skrzynkę bezpieczników :) Pojawił mi się taki objaw przed samym wyjazdem. Polutowałem wszystkie styki na płytce przekaźników/bezpieczników, ale widocznie nie pomogło. Cały Złombol objechałem, nic się nie działo, także się nie stresuj.

Pozdrawiam, Rafał.
Podziękowali: Rubinowy Team

Więcej
2016/04/28 14:37 #37278 przez Rubinowy Team

Rubinowy Team odpowiedział w temacie: Stacyjka Skoda Favorit

Dzięki za odpowiedzi. Źródłem problemu okazał się przekaźnik. A co do samej skrzynki będzie trzeba faktycznie coś pomyśleć z zabezpieczeniem jej bo za bardzo jest podatna na potrącenia/kopnięcia itp.

Więcej
2016/04/28 19:10 #37280 przez Duch tamtych czasów

Duch tamtych czasów odpowiedział w temacie: Stacyjka Skoda Favorit

Nie chcę mówić : A nie mówiłem" :P A nie, chcę to powiedzieć :woohoo: Nie ma za co, pomagasa możesz kliknąć :woohoo:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008