POLONEZ WIBRACJE PODCZAS JAZDY

Więcej
2016/09/06 22:01 #40057 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: POLONEZ WIBRACJE PODCZAS JAZDY

wrzuć auto na podnośnik, zapnij 4/5 bieg i niech się kręci. Włazisz pod auto i patrzysz po podporze czy wał w niej pracuje w osi czy nim rzuca.

Segery przy krzyżakach mają odpowiednie wymiary ? Może jest luz pomiędzy nimi a krzyżakami ( co się zdarza przy zamiennikach)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/09/07 11:26 #40103 przez DENTOWÓZ

DENTOWÓZ odpowiedział w temacie: POLONEZ WIBRACJE PODCZAS JAZDY

Wlasnie jestem tuz po ogledzinach, wal idzie rowno ale troche trzesie mostem, wiec bedziemy brac pod lupe opony i kola, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Więcej
2016/09/07 18:53 #40126 przez Załoga Tarpaniątka

Krzyżak przy moście sprawdzony ? Flansza prosta ?

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/09/07 20:36 #40130 przez DENTOWÓZ

Na moje oko wyglada dobrze, na wszelki wypadek jutro idzie wszystko w komplecie do znajomego, ktory ogarnia temat fso wiec mam nadzieje, ze uda mu sie zlokalizowac zrodlo. Jak tylko dowiem sie co bylo przyczyna i zostanie ona wyeliminowana to na pewno dam znac :)

Więcej
2016/09/08 09:49 #40164 przez Disco Polo-nez Team

Disco Polo-nez Team odpowiedział w temacie: POLONEZ WIBRACJE PODCZAS JAZDY

Ja musiałem wymienić drugą podporę wału, bo jak się okazuje nowa nie znaczy dobra.

Więcej
2016/09/08 14:14 #40180 przez Załoga Tarpaniątka

Obecnie kiepsko z dobrymi częściami do PN-a. Wskocz do działu Przygotowań na 2016 i zobaczysz zdjęcie co zostało z nowych, założonych w zeszłym roku poduszek pod silnik w moim samochodzie :angry:

Więcej
2016/09/08 15:05 #40186 przez DENTOWÓZ

"Nowe nie znaczy dobre" swietnie powiedziane, podpisuje sie rekami nogami. Wlasnie dostalem telefon, ze walniete sa krzyzaki (nowe) lozysko w moscie i sa luzy na walku atakujacym przy moscie, wiec wal napedowy byl zregenerowany ale tylko z nazwy :angry:

Rozplakac sie to malo ale przynajmniej wiem dlaczego tak walilo... :whistle:

Więcej
2016/09/09 09:09 #40232 przez Załoga Tarpaniątka

Dobrze że teraz a nie w czasie wyjazdu. Kilka lat temu ( na Istambuł jak mnie pamięć nie myli) w którymś Żuku rozsypało się łożysko w moście i poleciał któryś ząb chyba na talerzu + wykrzywiło wałek. Ktoś na jakimś warsztacie zrobił im kosmiczny luz międzyzębny żeby to się mogło jakoś kręcić, dzięki czemu jakoś tocząc się wrócili do kraju.

Więcej
2016/09/10 21:35 #40312 przez Poldogrzmotti

Poldogrzmotti odpowiedział w temacie: POLONEZ WIBRACJE PODCZAS JAZDY

No a u mnie sprawę załatwiły tłumiki metalowo gumowe domowej roboty na podporze wału . Oryginalnych brak a spec od fso wykonał swoje z chodnika i czegoś mosiężnego - robią robotę. Okazuje sie ze "nowe podpory" trzeba delikatnie "zużyć" by sie nadawały bo sa poprosi zbyt sztywne. Wyważenie wału tez nic nie daje. Najlepiej zbudować taki wał od podstaw wówczas bedzie sie dało go perfekcyjnie wyważyć- słowa speca od WAŁÓW z Mysłowic co ma warsztat na giełdzie.

Więcej
2016/09/10 21:57 #40313 przez Załoga Tarpaniątka

To do dobrego warsztatu trafiłeś ( ten w Mysłowicach). Robią robotę goście i warci polecenia jak ci z Bielska u których ja robiłem.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008