Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Więcej
2016/11/08 14:45 #42094 przez 40procent mocy

40procent mocy stworzył temat: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Jakiś czas temu pod wpływem chwili, a może i alkoholu, zanabyłem "nową" karoserię do Dacii 1310. Na ten zakup posiadam umowę kupna-sprzedaży oraz papiery jakie były wydane w polmozbycie. Pomysł na to był taki, żeby złożyć to wszystko na nowych częściach, które w większości są bez problemu dostępne w Rumunii. Pytanie tylko czy, i ewentualnie w jaki sposób będę mógł to zarejestrować? Myślałem o rejestracji jako zabytek i ogólne zasady i wymogi znam, ale co w takim przypadku? Byłem w wydziale komunikacji, jednak tam dowiedzieć się cokolwiek jest ciężko.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/08 14:51 #42095 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Chyba najprosciej kupic jakiegos grata z papierami.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2016/11/08 15:04 #42096 przez 40procent mocy

40procent mocy odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Biorę to pod uwagę, tylko pytanie czy da się to zrobić w legalny sposób? Wymieniam karoserie w tymże aucie i mam nowe numery?

Więcej
2016/11/08 19:24 #42098 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Legalnie, powiadasz? To spóźniłeś się o ponad 2 lata.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2016/11/08 20:33 #42099 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Niestety ale takie pomysły na chwilę obecną są mocno ubite "od góry". Być może jest jakaś furtka ale to chyba najprędzej się dowiesz, jak pójdziesz do jakiegoś rzeczoznawcy który się zabytkami i innymi wynalazkami zajmuje. Oni są ogólnie oblatani w sprawach papierkowych. Może coś doradzi. Niestety ale u nas w kraju ustawodawcy często mają problem ze zdroworozsądkowym myśleniem. Podobny problem będziesz miał jak kupisz jakiegoś dostawczaka czy ciężarówkę na ramie. Rama wpisana w papiery i koniec. Będziesz miał wypadek, skrzywisz ją to pozostaje Ci złomowanie lub sprzedanie uszkodzonego auta albo naprawa poprzez łatanie. Jedynym normalnym wyjściem jest kupno nowej ramy u producenta ( taka procedura jest albo przynajmniej jakiś czas temu jeszcze była) dopuszczona z takim samym numerem ramy lub kupno jako część zamienna bez numeru ( numer wtedy w upoważnionej stacji nabijają). Niestety w większości przypadków jest to albo nie możliwe ( zakończona produkcja danego modelu samochodu) albo jest kompletnie nie opłacalne. W związku z czym w PL taką ramę się prostuje i łata na wszelkie możliwe sposoby. Wg mnie rozsądnym byłoby dopuszczenie możliwości odkupienia ramy np. na złomie z auta w którym szoferka zgniła albo ma uszkodzone coś innego a rama jest sprawna. Kwestia odpowiedniego skonstruowania przepisów i przewidzenia takiej opcji w systemie ewidencyjnym. Myślę że takie wyjście byłoby bezpieczniejsze niż łatanie każdego ścierwa i wypuszczaniu na drogę. No ale jak pisałem, u ustawodawców z rozsądkiem czasem bywa ciężko.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/11/08 21:06 #42101 przez 40procent mocy

40procent mocy odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

POGANIACZE BYDŁA co masz na myśli?
Załoga Tarpaniątka Tak chyba zrobię. Szkoda byłoby porzucić ten temat, bo nie co dzień można złożyć "nowe" auto z 85r ;)

Więcej
2016/11/10 07:55 #42122 przez artak

artak odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Rejestrujesz samochód w DE (bo tam SAMy podobno się prosto rejestruje) i jak już masz zarejestrowane auto w kraju EU to przerejestrowujesz je w PL (ścieżka upierdliwa + tłumaczenie dokumentów, etc. ale podobno jest to ścieżka prostsza niż użeranie się z naszymi urzędnikami)

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

Więcej
2016/11/10 22:53 #42127 przez Duch tamtych czasów

Duch tamtych czasów odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Ramy się wymienia nadal, nie jest to problem od strony prawnej. Kolega pracujący w autoryzowanym serwisie Land Rover robi takie przekładki. W autach które np były przerobione jako nowe na zamówienie bardziej opłaca się wymienić zgniłą ramę niż kupować nowe auto. Chociaż w sumie nie wiem ile ta operacja kosztuje w tym serwisie. Co nie zmienia faktu, że musi się opłacać skoro jest zbyt na takie usługi. Ramy oczywiście nie muszą być oryginalne, zamienniki też występują :-) Nie mówię, że ten warsztat stosuje zamienniki, broń buk, u nich tylko ori :-p

Więcej
2016/11/13 00:21 #42146 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

40procent mocy napisał: POGANIACZE BYDŁA co masz na myśli?

To, że dawniej byś ją zarejestrował jako SAMa...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2016/11/19 19:07 #42249 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

ale w czym problem jak masz umowe kupna??? na żółte blachy możesz zarejestrować fure bez papierów.Umowa kupna , rzeczoznawca i chyba po temacie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008