Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Więcej
2016/11/19 23:32 #42251 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Kupujesz strucla z podgnitym ale jako tako czytelnym VINem, rzeczoznawca robi ci opinię, że VIN jest ledwo czytelny i trzeba wybić nowy nadany przez Wydział Komunikacji. Wierzę, że jesteś inteligentny i resztę dopowiesz sobie sam.
Natomiast rejestracja SAMa to udręka prawna i finansowa ale należy też pamiętać, że ma spełniać przepisy na dzień dzisiejszy, także ekologiczne Trudno zatem, aby daćka spełniała jakąkolwiek normę euro i miała układ diagnostyki OBD. A na żółte jak dla mnie to ostateczność, choć w dobie drożejącego OC żółte zrobią się pewnie popularniejsze.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/20 17:18 #42256 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Nie dokońca o Oc chodzi z tymi żółtymi, stawki miesięczne w odniesieniu do rocznych nie są tak barodzo korzystne. Miałem stłuczke (nie z mojej winy)jednym autem z 84r zarejestrowanym na biało. Uszkodzone drzwi, które wg cennika kosztują ok 10 tyś pln. Jakby auto było na żółtych sprawa byłaby zakończona już dawno a tak ponad 2 lata w sądach bo ubezpieczyciel za drzwi zapłacił 600zl. Wracajac do Daci , jak chcesz na nią papiery to daj znać.

Więcej
2016/11/20 23:52 - 2016/11/20 23:53 #42260 przez Chłopcy z PRL

Ze stłuczką masz rację, ale jak trzeba sprzedać za granicę, a czasami trzeba bo w Polsce często nie ma chętnych na zapłacenie adekwatnej do wartości kwoty. I tu żółte są problemem i trzeba kombinować. Wiem coś o tym bo mam znajomego który się tym para i przepychał w tym roku sprzedaż auta na żółtych do Rosji i Nigerii. Tez mam jedno auto na żółtych ale raczej póki się da więcej nie planuję. A OC nawet na żółtych bardziej opłaca się na rok, przynajmniej na zniżce dla zabytków w PZU.

Ostatnio zmieniany: 2016/11/20 23:53 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2016/11/21 00:24 #42262 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Chłopcy z PRL napisał: A OC nawet na żółtych bardziej opłaca się na rok, przynajmniej na zniżce dla zabytków w PZU.

Żeby mieć zniżkę w PZU za zabytek, nie trzeba mieć żółtych tablic...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2016/11/21 09:24 #42263 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Składanie samochodu/ wymiana karoseri

Dokładnie, wystarczy wiek samochodu + karta członkowska automobilklubu jakiegoś należącego pod PZMot

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/11/27 10:52 #42302 przez Chłopcy z PRL

A o tym to ja akurat wiem. Mój poldek jest na białych i też jest na zniżce dla zabytków. Po prostu miałem na myśli, że jeśli ktoś chce ubezpieczyć auto czasowo to nie oplaca się tego robic na okres dłuższy niż 2 miesiące w roku bo potem bardziej opłaca się całoroczne.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008