Favorit a Felicia - zamienne częsci

Więcej
2017/05/04 20:15 #43949 przez poskodovani team

poskodovani team stworzył temat: Favorit a Felicia - zamienne częsci

witam złombolowicze :)

mam następujące pytanie techniczne, chciał nie chciał, zupełnie spontanicznie, przytargałem dzis na podwórko Skodę Felicię '94 lub 95 1.3, jako typowego dawcę organów.

a Naszym złombolxem jest Favoritka z '92 roku.

i tutaj nasuwa mi się pytanie, zanim zabiorę się za rozbieranie Felicji - jakie częsci są zamienne? co do silnika to myslę, że da radę to ocenić organoleptycznie :D ale mam nadzieję, że np. alternator, rozrusznik, cewka?
bardziej chodzi mi o np. zawieszenie, amorki, przeguby, półosie, tarcze, klocki, inne bajery?

może da się cos łatwym sposobem plug&play przerzucić z wnętrza?

jestem otwarty na pomysły i propozycje, na pewno macie doswiadczenia w tej materii, posiadacze Skodavek :)

pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/05 14:36 #43954 przez Skodillac Team

Skodillac Team odpowiedział w temacie: Favorit a Felicia - zamienne częsci

Niestety, nie jest tak różowo, jakbyś miał favoritkę '93 - '94r to by więcej pasowało, Poczytaj na forum.skodovka.pl/ tam jest więcej szczegółów podanych.

Alternator to zamieniasz tylko koło pasowe i gotowe, półośki chyba nie pasują, musiałbyś przełożyć skrzynie(przespawać łapę) i zwrotnice.
Poza tym w favo '92r masz rozstaw kół 4x98 a w felci 4x100, przednie amorki są inne za to tylne spokojnie podejdą razem ze sprężynami.

Chłopaki przerabiali felkowy słupek, montując aparat zapłonowy i gaźnik z favo oraz elektryczną pompę paliwa. Sami się zastanawiamy nad takim rozwiązaniem bo nasz silnik jest w dość kiepskiej kondycji (niski stopień sprężania)

Z wnętrza raczej pasują elementy, choć wiadomo czasem trzeba porzeźbić ;)

Favorit 135 LS '92r

Więcej
2017/05/05 19:10 #43955 przez poskodovani team

poskodovani team odpowiedział w temacie: Favorit a Felicia - zamienne częsci

Wielkie dzięki za wstępne podpowiedzi, choć co do kół to słyszałem, że '92 było rokiem dojsc przejsciowym i mozna miec 98 jak i 100, kwestia sprawdzenia, no ale nie jestem pewien.

Będziemy sprawdzać co i jak, najwyżej się wysprzeda Felke i zakupi odpowiedniki do Favority.

Z forum tez skorzystam na pewno

Więcej
2017/05/05 22:34 #43956 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Favorit a Felicia - zamienne częsci

poskodovani team napisał: może da się cos łatwym sposobem plug&play przerzucić z wnętrza?

Deskę :)

To jest wnętrze Felicji ze zdjętą wierzchnią deską.
Pod spodem jest deska z Favoritki.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008