Swap a regulamin, jaki SWAP?

Więcej
2017/08/03 21:01 #44834 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Swap a regulamin, jaki SWAP?

Jak dla mnie to ten kraj jest nieźle popier...ny. Nie zarejestrujesz przyczepy, nie zmienisz ilości miejsc, teraz jeszcze nie wsadzisz sobie mocniejszego silnika, ale za to OC zapłacisz za auto stojące na kołkach w garażu :)

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/03 21:23 #44837 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Swap a regulamin, jaki SWAP?

Immortale team napisał: Jak dla mnie to ten kraj jest nieźle popier...ny. Nie zarejestrujesz przyczepy, nie zmienisz ilości miejsc, teraz jeszcze nie wsadzisz sobie mocniejszego silnika, ale za to OC zapłacisz za auto stojące na kołkach w garażu :)

Ale tak z drugiej strony, jak popatrzę co wyprawiają czasami "tuningowcy" i pomyślę, że oni jeżdżą tymi samymi drogami co my, to zaczynam niektóre z tych przepisów rozumieć. Jak chcą, to niech się sami rozwalają, ale niestety przy okazji mogą zabrać kogoś z nas. Jeżeli coś dotyczy bezpieczeństwa, to ja wolę, żeby to jednak było jakoś obostrzone.

Niby "tylko" zmiana silnika, ale... wraz ze wzrostem mocy (a zazwyczaj i masy) cały układ przeniesienia może być za słaby, układ kierowniczy może być za słaby, hamulce mogą być za słabe itp. itd. To wszystko jest homologowane i dostosowane do jakiś tam tylko wartości granicznych, założonych fabrycznie dla danego samochodu i silnika.
Więc... hmmmmm No sam nie wiem...

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #

Więcej
2017/08/03 21:35 #44838 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Swap a regulamin, jaki SWAP?

Tom Bombadil napisał:

Immortale team napisał: Jak dla mnie to ten kraj jest nieźle popier...ny. Nie zarejestrujesz przyczepy, nie zmienisz ilości miejsc, teraz jeszcze nie wsadzisz sobie mocniejszego silnika, ale za to OC zapłacisz za auto stojące na kołkach w garażu :)

Ale tak z drugiej strony, jak popatrzę co wyprawiają czasami "tuningowcy" i pomyślę, że oni jeżdżą tymi samymi drogami co my, to zaczynam niektóre z tych przepisów rozumieć. Jak chcą, to niech się sami rozwalają, ale niestety przy okazji mogą zabrać kogoś z nas. Jeżeli coś dotyczy bezpieczeństwa, to ja wolę, żeby to jednak było jakoś obostrzone.

Niby "tylko" zmiana silnika, ale... wraz ze wzrostem mocy (a zazwyczaj i masy) cały układ przeniesienia może być za słaby, układ kierowniczy może być za słaby, hamulce mogą być za słabe itp. itd. To wszystko jest homologowane i dostosowane do jakiś tam tylko wartości granicznych, założonych fabrycznie dla danego samochodu i silnika.
Więc... hmmmmm No sam nie wiem...[/qu

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.
Byle debilek kupi sobie BMW lub innego trupa z 200 konnym lub mocniejszym silnikiem ale jeździ na łysych oponach z jednym hamującym kołem nie mówiąc już o amortyzatorach, albo ten trup to składak z kilku ćwiartek i betoniarki szpachli
A badania załatwi za pół litra

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008