Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Więcej
2017/08/20 10:37 - 2017/08/20 10:44 #45173 przez Mkzibi

Mkzibi stworzył temat: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Dziś zakończyłem wstępne przygotowania poloneza do trasy Złombol 2017. W załączeniu fotki jak wygląda.

www.facebook.com/zlombolmkzibi/?hc_ref=A...dIM6qqVC6ld4tN7b7vpc

Zrobiłem kilkanaście kilometrów testowej jazdy i jest problem.

Przy prędkości ok ok 50-60 km/h słyszę jakieś dudnienie. Wcześniej tego nie było. Pojawiło się teraz. Na niższych prędkościach jest cichutko. Na wyższych dudni. Bez znaczenia czy na luzie czy na gazie. DO 50 km/h cichutko i poldek ładnie się toczy.

Wymieniałem elastyczny łącznik, krzyżaki, podporę wału, oleje, sprzęgło.

Z tego co poczytałem na forach to może sugerowano ze to brak wyważenia wału po wymianie elementów wału.

Ale postawiłem samochód na podnośnik, rozpędziłem tylny post do 60 km/h. Most i wał chodzą idealnie. Niestety te buczenie czy też wibrowanie przenosi się na kabinę z okolicy sprzęgła przy prędkości od ok 50-60 km/h.

Poza tym Poldek jest ok. Sprzęgło łapie idealnie choć czasami zgaśnie i obroty poszaleją na gazie (do regulacji).

Wal wykluczam bo chodzi ładnie i cicho.
Ostatnio zmieniany: 2017/08/20 10:44 przez Mkzibi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/20 10:54 #45175 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Niezależnie na którym biegu?
W kwestii wału pisałem już wcześniej...
Sprawdź chociaż inne położenia - obróć go na śrubach flanszy dyfra i łącznika elastycznego, sprawdź 2-3 kombinacje i zobacz czy będzie jakakolwiek reakcja.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/08/20 11:01 #45176 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Niezależnie od biegu. Z obróceniem to nie to. Po pierwsze wał jest do łącznika na 3 śruby wiec mogę obracać najwyżej o 1/3 obrotu a poza tym przy składaniu było to oznaczone i złożono tak samo.

Więcej
2017/08/20 11:06 #45177 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Wiem jak wał jest skręcony z łącznikiem, w Ładzie jest tak samo.
Jak masz wszystko pooznaczane to dobrze, bez problemu wrócisz do stanu początkowego.
Wał masz jednak poskładany na nowych częściach.
Obróć go na łączniku, flanszy - wprowadź jakąś zmianę do układu, sprawdź reakcję, od siedzenia przy klawiaturze samo się nie naprawi.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/08/20 11:14 #45178 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

OK. Przekonałeś mnie. Sprawdzę. Może nie trzeba będzie zrzucać skrzyni...

Więcej
2017/08/21 02:07 #45220 przez MotoKoty

MotoKoty odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Możesz, spróbować na Miszewskiego do Wrzeszcza z tym wyważaniem Przerabialiśmy temat bo był gratisowy masaż w fotelach przednich koło 70km/h później przestawało przed wyważaniem zmieniałem łożysko podpory i krzyżaki później obracałem wał na elastycznym na flanszy mostu i niewiele dawało po wyważeniu ustąpiły dolegliwości,profesor jeszcze pozmieniał zabezpieczenia krzyżaków na jakieś grubsze bo z nowych krzyżaków nie były najlepsze , jak coś zadzwoń i pogadaj gość jest naprawdę fachowcem dorabia wały półosie itp do rajdowek i offroadu.

Więcej
2017/08/22 21:14 #45295 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Przejrzyj sobie jeszcze dokładnie układ wydechowy a konkretnie jego ustawienie, w Polonezach często zbyt małe przerwy między wydechem a podwoziem powodowały drgania na karoserii.

Więcej
2017/08/22 21:22 #45296 przez Mkzibi

A czy wyjmowaliście wał czy sam wyjmował. Jakiś namiar na gościa macie?

Więcej
2017/08/22 22:59 #45302 przez MotoKoty

MotoKoty odpowiedział w temacie: Buczy z okolicy sprzęgła powyżej 50 km/h. Przenosi się na kabinę..

Gdańsk, Leona Miszewskiego 12
telefon
602-355-901
Sam wyjmowałem i zawoziłem ,zadzwon i zapytaj o demontaz .

Więcej
2017/08/25 21:05 #45406 przez Mkzibi

Wyważenie pomogło.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008