Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Więcej
2017/08/24 01:29 #45355 przez oktaKoń

oktaKoń stworzył temat: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Jak w temacie . Czy to gra razem ? Wiem że bezołowiówka ma zbyt dużo etanolu i brak związków ołowianych co doprowadza do szybszego wypalania gniazd zaworowych. Czy stosujecie jakieś mieszanki z olejami itp.? Wyprzedzając odpowiedzi typu "Wystarczy utwardzić gniazda" - nie ma na to czasu, a wcześniej nie było na to czasu bardziej myślałem o uruchomieniu Tarpana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/24 06:26 #45356 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Ja sam nie posiadam takiego, ale kolega do Nysy wlewał zawsze dodatkowo preparat potasowy. Kiedyś były np. Uniben, Unikat czy Castrol TBE.

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #

Więcej
2017/08/24 15:47 #45365 przez Wirtualni

Wirtualni odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Dodatki potasowe są dostępne bez problemu na Orlenach, zwykle skompletowanie dużego zapasu zajmowało ok 200 km, czyli ok 4-5 stacji.
Możesz też zamówić bezpośrednio u producenta (Orlen ma sklep wysyłkowy).
Środek nazywa się Unikat i występuje w buteleczkach po 50 ml.
Opcja druga to zakup dodatku w Czechach lub Słowacji, tam jest dosłownie na każdej stacji (w większych butelkach, 250 ml chyba).
Trzeba też pamiętać, że gniazda nie wypalają się w zastraszającym tempie, więc jeśli planujesz wymieniać gniazda po powrocie ze Złombola, to spokojnie możesz jechać bez żadnych dodatków, zanim pojawi się jakiś zauważalny luz na zaworach, minie ok 4000-5000 km, a gniazd, zakładając regulację luzów zaworowych co 5000 km, wystarczy na ok 30000 km.

Więcej
2017/08/24 19:03 #45369 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Według mnie zuk ma twarde gniazda zaworowe i nie wymaga dodawania dodatku do benzyny. Tak samo jak S-21 dobrze pracuje na gazie /przy odpowiednim uregulowaniu/ Bardziej trzeba zadbać żeby nie pracował silnik na za ubogiej mieszance.

Więcej
2017/08/24 22:22 #45373 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

oktaKoń napisał: Jak w temacie . Czy to gra razem ? Wiem że bezołowiówka ma zbyt dużo etanolu i brak związków ołowianych co doprowadza do szybszego wypalania gniazd zaworowych. Czy stosujecie jakieś mieszanki z olejami itp.? Wyprzedzając odpowiedzi typu "Wystarczy utwardzić gniazda" - nie ma na to czasu, a wcześniej nie było na to czasu bardziej myślałem o uruchomieniu Tarpana.

Z Twojego wpisu wynika że jedziesz S21 na benzynie i nie masz LPG, jeśli tak jest to nie zaszkodzi zadbać o gniazda zaworowe i dobrą regulację gaźnika.

Więcej
2017/08/24 23:04 #45374 przez oktaKoń

oktaKoń odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Właśnie dzisiaj wykupiłem w sklepie cały zapas Uniben'u na 1200l paliwa (20 butelek po 60ml) :D Poza tym sprawdziłem jak po 100km wyglądają moje świece od regulacji gaźnika i ustawienia zapłonu - bo sam to robiłem , niestety do Pani Stefanii nie byłem w stanie dojechać ponieważ dopiero od tygodnia mam przegląd. Ale wracając do świec chyba dobrze mi poszło z regulacją bo świece nie są okopcone , ani mokre, mają tradycyjny nalot białawy taki jak mam w Fordzie czy Peugeocie :D Jeszcze tylko sprawdzę spalanie i powinno być gites

Więcej
2017/08/24 23:24 #45377 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

Alternatywnie: sklep.intercars.com.pl/produkty/233673-d...y-castrol-tbe-250-ml
Używam w dużym Fiacie od 10 Złomboli (40000 km na aktualnym silniku) i daje radę. Około butelka na Złombol... :-)

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2017/08/25 00:00 #45380 przez oktaKoń

oktaKoń odpowiedział w temacie: Silnik S-21 i bezołowiówka. czy to gra razem?

2F4U napisał: Alternatywnie: sklep.intercars.com.pl/produkty/233673-d...y-castrol-tbe-250-ml
Używam w dużym Fiacie od 10 Złomboli (40000 km na aktualnym silniku) i daje radę. Około butelka na Złombol... :-)

Patrzyłem mają brak na magazynie dlatego poszedłem w produkt Organiki

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008