Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Więcej
2018/08/27 15:50 #48797 przez Hop Heads

Hop Heads odpowiedział w temacie: Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Ustawiałeś lampą stroboskopową?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/27 17:54 #48799 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Tak, za pomocą lampy.
Na słuch i wrażenia z pracy silnika też się wstępnie da, ale warto to zweryfikować lampą.

Książkowo jest tak:
135 0-4*
136 3-7*
czyli jak widzisz u mnie było sporo poza zakresem podanym przez producenta :)

Generalnie z lampą doskonale widać, jaki jest luz w aparacie, jak bardzo rozciągnięty jest łańcuch rozrzadu - wskazanie pływa i przy większych obrotach lata na lewo i prawo :)

Więcej
2018/08/27 20:26 #48807 przez Hop Heads

Hop Heads odpowiedział w temacie: Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Problem jest z lampą w dzisiejszych czasach :) Wyregulowałem na słuch i jest w miarę OK, ale chętnie przed wyjazdem bym to zweryfikował lampą tylko znaleźć kogoś kto ma lampę nie jest takie łatwe. Mój elektryk, który zrobił takich aut setki już nie ma, mój kuzyn mechanik to samo... ale może do piątku uda mi się kogoś w Katowicach namierzyć

Więcej
2018/08/27 20:36 #48808 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Nie planowałem tego brać, bo do GSI to mi się w trasie nie przyda, ale jak co, to daj znać, to - o ile zostanie mi miejsce w samochodzie - mogę zabrać stroboskopa i w piątek pod Spodkiem można spróbować temat ogarnąć. Planuję dojechać na LATE NIGHT CHECK IN na 18stą do Katowic.
Podziękowali: Hop Heads

Więcej
2018/08/27 20:44 #48810 przez Hop Heads

O kurde to by było idealnie! Jutro przedzwonie do mechaników jak żaden nie będzie miał to dam znać. Ja tak samo planuje tam być w piątek na 18:00.
Wielkie dzięki!

Więcej
2018/08/27 21:56 #48813 przez Škoda że rdzewieje

Škoda że rdzewieje odpowiedział w temacie: Skoda favorit problem z zapłonem po wymianie rozrządu

Ja na pewno biorę lampę strobo. Będziemy na late chceck in w piątek, jbc to dzwoń 721 244 376.

Więcej
2018/08/28 10:45 #48833 przez Hop Heads

Zapewne będę dzwonił. Wielkie dzięki!
Zapłon ustawiłem "na ucho" i sprawdziłem dzisiaj spalanie- 13.3L po 40km :) jest możliwe, żeby aż tak źle był ustawiony?

Więcej
2018/08/28 11:46 #48835 przez zielonagablota

Im mniejszy dystans tym większy ew. błąd pomiaru spalania (wystarczy, ze zatankujesz litr więcej i robi to ogromną różnicę).
Jeżeli niczego innego nie ruszałeś (ssanie, wolne obroty itp.) to kwestia sprawdzenia kąta.
To spalanie to bena czy gaz?

btw. jak kilka stroboskopów zacznie migać w piątkowy wieczór, to ludzie pomyślą, że jakaś impra pod Spodkiem :)

Więcej
2018/08/28 11:55 #48838 przez Hop Heads

Gaźnik był regulowany miesiąc temu i nie dotykam go nawet, więc pewnie będzie kwestia zapłonu, bo czuje, że nie chodzi jak powinno. Nic, będziemy regulować w piątek ;) dzięki wielkie za pomoc!

Więcej
2018/08/28 11:55 #48839 przez Hop Heads

Spalanie PB, nie mam niestety gazu.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008