Ku przestrodze - jak można sobie załatwić auto :(

Więcej
2018/08/26 21:37 #48772 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki stworzył temat: Ku przestrodze - jak można sobie załatwić auto :(

Człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera...

Polonez 1.9 GLD. Tydzień do wyjazdu. W swoim cywilnym aucie używam co ok. 5 tys. km dodatku STP do paliwa, który czyści wtryski. Tak sobie myślę, a wleję i do pancernego diesla w poldku, niech tam trochę przeczyści układ. No i przeczyścił.

Zbiornik paliwa, wiadomo, metalowy. No wymieniany od produkcji w 1995 r. raczej nie był, więc, wiadomo, rdza jest. Po zalaniu 200 ml STP i paliwa pod korek, na drugi dzień mam sitko ze zbiornika. Tak więc STP mogę polecić. Dodatek o działaniu m.in. ANTYKOROZYJNYM żre korozję nie tylko na wtryskach...

No przecież to takie logiczne... Ręce mi opadły. Czasu już nie mam, bo pracuję, a i złombola trzymam u rodziców, daleko od miejsca, w którym mieszkam. Ponadto ten wyjazd byłby już i tak ostatnim wyjazdem tego auta, z powodu zaawansowanego stanu korozji nadwozia i podwozia. Nie ma co ładować kolejnych monet, bo wymienić należałoby nie tylko zbiornik, ale i przewody do samego silnika. No i naprawdę nie mam możliwości czasowych.

Tak więc nie jedziemy. Wszystkim Wam życzymy szerokości i udanej zabawy!

Pozdrawiamy,
Gientkie Toporki
Podziękowali: ChleBoluś

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/26 23:24 #48776 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Ku przestrodze - jak można sobie załatwić auto :(

Przez głupi zbiornik rezygnujesz? Ogarniesz to jeszcze i jedź!...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2018/08/27 00:29 #48777 przez DzD Złombol Team

DzD Złombol Team odpowiedział w temacie: Ku przestrodze - jak można sobie załatwić auto :(

Twardy bądź, nie gientki ;) zmieniaj zbiornik i ogień na start, a później do Grecji :)

Więcej
2018/08/27 06:18 #48778 przez Bajkowy Team

Bajkowy Team odpowiedział w temacie: Ku przestrodze - jak można sobie załatwić auto :(

Ja w latach '80 miałem podobny problem. A że wtedy było trudno o wszystko, nakleiłem na cały spód zbiornika za pomocą kleju epoksydowego zwykłą płócienną szmatę. Trzymało do końca żywota tego auta. Tak że... Do roboty. To tylko chwila pracy. Do zobaczenia na starcie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008