Skoda favorit dolot stożek blos lpg

Więcej
2019/04/02 14:26 #50220 przez Pimppas89

Pimppas89 stworzył temat: Skoda favorit dolot stożek blos lpg

Część chce zamontować Blos LPG. Mam jednak problem z dolotem. Wicie może z czego pasuje czapka na gaźnik? Kupiłem już jakaś z VW, rozstaw śrub pasuje, ale jest za niska i dotykają części gaźnika. Przez co nie mogę go dokręcić. Błagam o pomoc. Nie chcę spawać sam tej czapki, wolę jakiś orginalny plastiki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/04/02 21:08 #50229 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit dolot stożek blos lpg

Wartburg / Trabant
i.auto-bild.de/ir_img/6/5/7/0/2/4/Traban...b4174c6a2a480386.jpg
img1.autocentrum.pl/_awc.blogi-77608-1.jpg

VW też pasują, kwestia, od jakiego monowtrysku.
Jestem ciekaw, jak ogarniesz Blosa we Favo - miałem taką kombinację ze 2 lata; ogólnie jeździło OK, ale dolot był zbyt długi, Blos za daleko od gaźnika oraz wąż od gazu od lewa do prawa szedł.
Zdecydowanie lepiej sprawował sję mikser fi32mm między gaźnikiem a obudową filtra powietrza - w mojej Fav to była najlepsza kombinacja zasilania lpg, jaką miałem - była moc kiedy trzeba oraz ekonomia przy spokojnej jeździe :)

Więcej
2019/04/03 23:53 - 2019/04/03 23:54 #50250 przez Pimppas89

Pimppas89 odpowiedział w temacie: Skoda favorit dolot stożek blos lpg

Co masz na myśli, pisząc że było ok? Jakie miałeś spalenie T/M? Nie chcę się nadziać na minę za 400 złoty (blos). A mikser tradycyjny, jednak mocno ogranicza przelot. Raczej stożka też do niego nie założę. A będę musiał go założyć po uwolnieniu wydechu. A i co sądzisz o mikserze podwójnym, pomiędzy kolektorem ssącym a gaźnikiem ?
Ostatnio zmieniany: 2019/04/03 23:54 przez Pimppas89.

Więcej
2019/04/04 07:42 #50252 przez Pimppas89

Posiadam mikser fi32 i to w ogóle nie jedzie. Spalanie jest bardzo małe. Lecz muł to to ogromny. Przyspieszenie mierzone kalendarzem. A autko ma potencjał, bez miksera , czyli ze swobodnym fabrycznym dolotem, bardzo dobrze się zbiera. Stąd mój wybór blosa.

Więcej
2019/04/04 19:04 #50257 przez zielonagablota

Mikser fi32 palnikowy bez dodatkowych otworów to optimum dla Fav - czy też tego typu gaźnika.
Seryjny dolot bez termostatu powietrza, zblokowany na tzw. "zimny dolot" spod lampy i tradycyjny filtr.

Jeżeli na takim zestawie masz problem z mocą, to kwestia regulacji albo szukania przyczyny tego stanu.
Silnik 135,lpg,mikser fi32mm, zimniejsze świece (dla 136), zapłon ~15* (albo i więcej) i Favo szła pięknie do 150km.h :)

Spalania na Blosie nie pamiętam, ale było podobnie jak na mikserze - trasa 6,5-8 (albo i 12, jak się leciało autostradą :) ), miasto 10-13 - tylko lpg, auto nie pracowało na benzynie.

Jeżeli szukasz mocy to zacznij od głowicy.

Więcej
2019/04/04 20:10 #50258 przez Pimppas89

Wiem że to mikser go ogranicza, po zdjęciu go to nie to samo auto. A chyba nie powiesz mi że zwykły mikser nie ogranicza przepływu. Silnik jest ustawiony idealnie, tak jak sam gaźnik.

Więcej
2019/04/06 18:27 #50264 przez zielonagablota

Wiadomo, każdy mikser to zwężka. Blos to też zwężka, tylko, że mniej ogranicza.
Taka natura instalacji podciśnieniowych - inaczej by to nie miało prawa działać.

Tu ideałem jest 1.3MPI z Fel i sekwencja.

Gaźnik nie ma nic do gazu, to wówczas wykorzystuje się jedynie przepustnice (w tym wypadku 2, bo są 2 gardziele). Jak nie jedzie dobrze na gazie to trzeba to zdiagnozować (stan reduktora, regulacja).

Wsadzaj Blosa do Fav i podziel się swoimi wrażeniami. Ja o swoich doświadczeniach napisałem - Blos i Fav idzie ze sobą pogodzić, ale nie jest to optymalne rozwiązanie - Blos jest zbyt daleko gaźnika (a powinien być jak nabliżej przepustnicy) - tu się tak po prostu nie da.

Więcej
2019/06/01 10:09 #50523 przez Pimppas89

Blos spisuje się znakomicie. Duża różnica w mocy. Niewielka w spalaniu gazu , przy mega spokojnej jeździe w trasie około 8 litrów LPG o 1,5 litra gazu więcej (przy błędach pomiarowych). Przy jeździe z tempomatem (czyli but w podłodze i trasa) około 11 litrów LPG. Ostatnio uwolniłem wydech. Zrobił się mega zrywny, na benzynie można naklejać z tyłu GTI. Po więcej informacji i zdjęć zapraszam na FB Favoritas94

Więcej
2019/06/03 12:10 #50540 przez zielonagablota

Wrzuć zdjęcie tu na forum jak to wygląda - mimo, że już nie mam Fav, jestem ciekaw, jak to rozwiązałeś.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008