skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Więcej
2019/06/10 00:17 #50585 przez Janusz100s

Janusz100s stworzył temat: skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Witam, na wstępie napiszę, że nie mogłem za bardzo znaleźć forum dedykowanego starym Skodom, a jedynie tutaj znalazłem posty o regulacji gaźnika skód 105/120 , stąd piszę tutaj. Ewentualnie proszę o link do takiego forum jeśli ktoś zna.

Może ktoś akurat przerabiał temat regeneracji tłoczka przyspieszacza w gaźniku Jikov i coś mi doradzi. Oryginalnie była to skórzana uszczelka, jak widać na fotce już jej nie ma, w rezultacie z dyszy zamiast sikać paliwem leci po kropelce, i silnik dusi się po dodaniu gazu.

Tylko że z tego co czytam to nie może być zwykła uszczelka typu oring, tylko tzw. parasolowa i w dodatku działająca w zależności od prędkości tłoczka, czyli pedału gazu. Czy da się to jakoś dorobić?
Jedyne ogłoszeni znalazłem na czeskiej stronie >>Akcelerační pumpička (pístek) Jikov , ale wyprzedane.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/10 08:50 - 2019/06/10 08:58 #50586 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Optycznie to wygląda podobnie (na razie pomijając lokalizację i cenę),

www.classictbird.com/Accelerator-Pump-Pi.../productinfo/9B544A/

Ciśnienie od spodu parasola pomaga go uszczelnić, więc zwykły oring będzie słaby :( Ta jest na dodatek z gumy Viton więc powinna być trwała.

Znając średnicę zewnętrzną i trochę rzeźbiąc może udało by się coś przypasować

www.sklep.neronpila.pl/Pierscienie-uszczelniajace-typu-U-c234

Możesz podać dokładny model gaźnika?

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2019/06/10 08:58 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

Więcej
2019/06/10 16:57 #50587 przez Janusz100s

Janusz100s odpowiedział w temacie: skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Dzięki za odpowiedź i za linki, nie wiedziałem że takie uszczelki są w ofercie, właściwie to takie same jak w pompach hamulcowych.
Gaźnik to wg książki Jikov 32 BST, akurat aktualnie nie mam dostępu do samochodu aby to sprawdzić. Fotka gażnika z boku załączona.

Faktycznie mógłbym taki tłoczek sam dorobić jakby się udało dobrać odpowiedni rozmiar uszczelki, no ale póki co najbardziej zbliżony rozmiar znalazłem 12x16x3 i 10x18x5.
Średnica otworu w gaźniku tzn tam gdzie się porusza tłoczek to 17.5mm więc myślę że mógłbym tą 18mm obszlifować delikatnie szlifierką żeby luźno chodziła, wiadomo dokładnie po obwodzie.
Załączniki:

Więcej
2019/06/10 19:13 #50589 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Ta 18mm pewnie się akurat ładnie ułoży.
Patrząc po przekrojach, to typ "UN" chyba najlepiej by podszedł.
Daj znać jak coś podziałasz :)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2019/06/10 20:52 #50593 przez Janusz100s

Janusz100s odpowiedział w temacie: skoda 100s gaźnik jikov, pompka przyspieszacza

Właśnie znalazłem w niemieckim sklepie, koszt 12euro, Vergasermembrane vollständig Skoda 1000 MB / S 100

Czyli ten element jednak musi być w sprzedaży, albo tylko Niemcy produkują. Więc zastanowię z tym dorobieniem, albo jak się nie uda to zamówię i dam znać.
Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008