SWAP Żuk

Więcej
2019/09/10 23:20 #50867 przez Arakuz

Arakuz stworzył temat: SWAP Żuk

Hejka
Zaczynam powoli pracę na Żukiem (blaszakiem) w którym chciałbym zmienić silnik (SWAP) na BMW M57d30t2 235km 520NM ? z tego co przeszukałem internet to nikt czegoś takiego nie robił. Zastanawiam jak to się sprawdzi na trasie Złombolu 2020 :P (mam nadzieje że się wyrobie :D) miejsca będzie mało wiec praktycznie jaka kolwiek naprawa bedzie wiązała sie z wyciądnięciem silnika :(. Silnik niby mało awaryjny mało miejsca dużo roboty zmiana mostu układu hamulcowego obowiązkowa. odziwo waga silnika andori jest praktycznie identyczna co BMW. Rozważam również przełożenie całego zawieszenia jak i układu napędowego z BMW E39 z układem pneumatycznym (NIVO :D )
jestem ciekaw co o tym myślicie, piszcie w komentarzach może zostane przy ori Andori :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/09/11 08:42 #50868 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: SWAP Żuk

Zostań przy "ori" - będziesz miał trochę mniej kłopotów.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2019/09/11 23:10 #50873 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki odpowiedział w temacie: SWAP Żuk

Wszystko (prawie) da się zrobić. Pytanie jakie masz doświadczenie w SWAP-ach lub ile dziesiąt tysięcy złotych chcesz wyłożyć na taką usługę w warsztacie, który bawi się w takie rzeczy. W każdym razie i w pierwszym i drugim przypadku przemyśl wszystko 3 razy.
A znając życie, pozostaniesz przy ori Andori ;)

Więcej
2019/09/13 20:23 #50878 przez Arakuz

Arakuz odpowiedział w temacie: SWAP Żuk

doświadczenia może dużego nie mam w swapach chociaż jednego wydaje mi się trudnego mam za sobą :D ale mam za to dobrą ekipę z którą to ogarnę. BMW dawce już mam zastanawiam sie na tym czy nie przełożyć całego zawieszenia tylnego i przedniego z E39. Silnik raczej wejdzie w orginalne mijesce z tego co pattrzyłem wiec największy problem zażegnany :D. Sadzę że od początku października wezmę się za robotę (ostro) będę zdawał tutaj relacje na bierząco albo na FB :D.

Więcej
2019/09/13 23:15 #50879 przez Matiz

Matiz odpowiedział w temacie: SWAP Żuk

zazdroszcze wam czasu, miejsca i środków na takie zabawy. Niczym gas monkey albo inne Paul Tetul...

Takie rzeczy były już zrobione parokrotnie, pierwszego z brzegu kojarze złombol adventure

https://zlombol.pl/component/comprofiler/userprofile/8393-zlombol-adventure

https://www.facebook.com/zlomboltrip

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30411983_156832991659407_439353043889160192_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQkOAGE8kpOzkrMe3AA0nES8JmYn0CC2ZS94qGYTC6DOH-Gix-kPlVYr0K58bGRM_18&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=0dda40c2b17acde137fad1549f834fd1&oe=5E08CA39

Pytanie czy wy jestescie świadomi co to znaczy zbudowac coś takiego. ZBUDOWAĆ od zera praktycznie. Postawić na czymś silnik, jakiś stojak, dzwignać bude z ramy itp. Jak liczycie że podstawicie paleciarom silnik pod bude i jakoś go ożenicie z ramą to to zdecydowanie złe podejście...
Ja sie zastanawialem czy wiercić dwie dziurki przez rame, a tutaj trzeba spawać kielichy, mocowania sanek, podpora wału, łapy silnika, skrzyni... wszysktko, masakryczna robota ,że o planowaniu materiałowym i pomiarach żeby to jeździło prosto nie wspomnę

Tak czy inaczej kibicuje, tylko nie zmarnujcie budy bo poleku sie wykruszają...

Więcej
2019/09/13 23:30 #50880 przez Arakuz

Jestem tego świadom :D na 100% będzie rozebrany co do śrubki . chciałebym również przerzucić cały układ klimatyzacji zobaczymy jak to bedzie :P

Więcej
2019/09/15 21:19 #50883 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki odpowiedział w temacie: SWAP Żuk

A tego Żuka z silnikiem BMW widziałeś?
40ton.net/zuk-ktory-niezmienionym-nadwoz...ochod-uzywany-dzien/
Namierz właściciela, może podzieli się swoimi doświadczeniami.

Więcej
2019/09/16 19:47 #50885 przez Arakuz

widziałem widziałem :D tam jest 2.0 benzynka diesel jest troszkę wiekszy i dochodzi jeszcze miejsce na turbine. Zostawił go na ori moście żuk-a przy mojej jeździe niema szans przetrwać 1. przejażdżki Z projektem zaczynam na grubo od 5 Października i liczę że do końca roku odezwie się trzy litrowa BMK-a :P trzymajcie kciuki

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008