Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Więcej
2020/01/17 13:58 #51348 przez adamos271

adamos271 stworzył temat: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Siem, mam problem z wyciekiem benzyny w okolicach gaźnika (jak na foto). W kabinie, szczególnie na przednim fotelu pasażera jest tez wyczuwalny silny zapach benzyny. Czy może być tak że wystarczy wymienić tylko uszczelkę pod gaźnikiem? (coś takiego allegro.pl/oferta/uszczelka-podstawy-gaz...vorit-25z-7940799833 )
Czy trzeba szukać przyczyn wewnątrz gaźnika? Gażnik to jikov 28 30 z automatycznym ssaniem. samochód jeżdzi wmiare normalnie.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/17 18:25 #51349 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Kwestia dokładnego ustalenia, skąd to leci.
Wygląda, że to jest wyżej, niż uszczelka - tam podejrzane były by - pompka przyspieszająca (kwadrat), zawór wzbogacania (romb), ew. czy nie leci z węża zasilającego.

Jeżeli to jednak usczelka, to ta z ogłoszenia nie styknie - potrzebna jest jednolita gum-metalowa lub 3-częściowa (wówczas ta z linka jest 1/3 zestawu i umieszczona jest między kolektorem a metalową płytą).
Podziękowali: adamos271

Więcej
2020/01/17 20:45 #51351 przez adamos271

adamos271 odpowiedział w temacie: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Wielkie dzieki za szybką odpowiedź, skoro już mam odkręcac gażnik to odrazu go "zregeneruje"; taki zestaw www.meat-doria.com/en/product_meat/S44G nie jest drogi a powinien coś tam poprawić. Jest dokładny filmik w necie jak to zrobić więc może nic nie zepsuje :p.

Więcej
2020/01/17 21:37 #51352 przez zielonagablota

Warto spróbować - najwyżej poprawisz, jak coś będzie nie tak.

Odnośnie podstawki gaźnika, to znalazłem zdjęcia z mojej Fav, jak to wyglądało (uszkodzone - ale widać co i jak)

Tej 3-częsciowej nie lubie - często się kruszy. U mnie kawałek wleciał do kolektora i zablokował zawór - na szczęście wówczas obyło się bez ściągania głowicy - fuks :)
Załączniki:

Więcej
2020/01/17 21:45 - 2020/01/17 21:52 #51353 przez SkodaMocy

SkodaMocy odpowiedział w temacie: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

U mnie jak się wygięła ta metalowa podstawka, to gaźnik zaczął mi gwizdać, a stało się tak dlatego, że za mocno go przykręciłem. Brał sobie tamtędy lewe powietrze.
adamos271 a skąd Ty jesteś? Jeśli z Warszawy, to dawaj do mnie, naprawimy :-)
Ostatnio zmieniany: 2020/01/17 21:52 przez SkodaMocy.
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2020/01/18 10:18 #51355 przez DEMkO

DEMkO odpowiedział w temacie: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Ja chciałem kupić oryginalną podstawę ale była niedostępna... kupiłem z 3 elementów bo czytałem że lepsza niż ta podrobiona jednoelementowa...
a co do tego zestawu do regeneracji gaźnika to ile kosztuje? gdzie jest dostępny?

Więcej
2020/01/18 13:42 #51356 przez adamos271

Kurde, naprawdę dziékuję za propozycję, ale jestem spod Krakowa :(

Więcej
2020/01/18 13:46 #51357 przez adamos271

np tutaj jest tanio www.ucando.pl/p/zestaw-naprawczy-gaznika...g/N-H3GK1B8CBPI-1090 . Gdybyś chciał filmik i instrukcje, to proszę

Więcej
2020/01/19 15:37 #51368 przez zielonagablota

3-częściowa to większę ryzyko zaciągania lewego powietrza. Jak dla mnie met-gum była najlepsza i najtrwalsza.

Chyba najlepsze zastosowanie 3-częściowej to:

I ma się normalny rozstaw mocowań pod gaźnik (FOS, Weber- stare Skody, FSO, Łada itp.) a nie to co jakiś pijany pepik projektował (fabryczny rozkład mocowań na kolektorze jest ni z gruchy ni z pietruchy).
Załączniki:

Więcej
2020/02/25 12:13 #51706 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Skoda Favorit wyciek przy gaźniku?

Najprawdopodobniej cieknie Ci któryś z wężyków. Kup jakiś porządny, NIE POLSKI! Polska produkcja niby spełnia normy, u mnie nie wytrzymała nawet roku. I dopiero wtedy dowiedziałem się od znajomych mechaników, żeby kupić coś sprawdzonego, np. Contitech.
Nie zwlekaj z wymianą tego, bo to grozi pożarem. Tam nie ma co popsuć, ściągasz obudowę filtra powietrza i masz dostęp prawie do wszystkiego. Max godzinka roboty z browarem w ręku.
Co do podkładek gaźnika - wymieniłem na VIKA - nie wiem czy ktoś inny jeszcze to produkuje, ale u mnie po 1,5 roku nadaje się ponownie do wymiany. Wszystki części VIKA są słabe, słabo spasowane i marnej jakości niestety.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008