Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Więcej
2020/02/14 20:02 #51585 przez adamos271

adamos271 stworzył temat: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Cześć, zdjałąłem głowicę w swojej skodzie, gdyż sądziłem, ze przyczyną kopcenia, wycieku oleju spod upg, oraz rdzawego gluta na dnie zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego, jest właśnie jakieś potężne uszkodzenie uszczelki pod głowicą, niemniej jednak zdjęta uszczelka zdaje sie nie byc uszkodzona. I tutaj moje pytani, czy może być tak że problemy o których pisze są np spowodowane złym ustawieniem tulei? bo według instrukcji którą posiadam, tuleje powinny wystawać ponad blok o ileś tam mm u mnie zdaje się że są na równi z blokiem. dodam że uszczelka pod głowicą którą usunąłem wygląda na prawie nową i nie ma loga skody, tylko logo Temac (czeska firma) ale nie wiem czy orginalnie tez tak było, wiec moze ktos juz cos tam robil. Jakie waszym zdaniem są inne możliwe przyczyny?
Zdjęcie uszczelki ibb.co/9cmc130 i głowicy ibb.co/KsZfKbY w linkach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/02/14 20:26 #51586 przez adamos271

adamos271 odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

daodam jeszcze ze zalalem dzisiaj cylindry naftą i z jednego cała przesiąkła po jakichś 3h w innych jest jeszcze polowa tego co wlalem, a kompresja na kazdym cylindrze to 12.

Więcej
2020/02/14 21:14 - 2020/02/14 21:20 #51587 przez DEMkO

DEMkO odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Kopcic moze na zimnym albo jak ma zla dawke paliwa ale to bedzie na bialo... jak masz juz nawierzchu to pamietaj o uszczelniaczach trzonkow zaworowych. Glut moze byc jak ktos uszczelnial chlodnice. Wystawac tuleje powinny chyba 0.15 ... moze ktos zapomnial o podkladkach miedzianych tuleji? Jak cos dokladasz takie do wartosi jak wymagano... bierz pod uwage jeszcze szczelnosc samej glowicy... zdjecie samej glowicy bez uszczelki bylo by lepsze... ale dawka raczej za bogata jest... same swiece jak wygladaja?
Ostatnio zmieniany: 2020/02/14 21:20 przez DEMkO.

Więcej
2020/02/14 21:19 #51588 przez adamos271

adamos271 odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

wydaje mi sie ze raczej dymienie pochodzi z oleju, bo jak zamiast oleju silnikowego wlalem na chwile diesla to zapach dymu zmienil sie.

Więcej
2020/02/14 21:33 #51589 przez DEMkO

DEMkO odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Glowica nieszczelna.???.. oddac do sprawdzenia?... tuleje musza wystawac... bo zapytam probe olejowa przed sciagnieciem robiles czy nie? Uszczelniacze trzonkow zmien...

Więcej
2020/02/14 22:36 #51592 przez adamos271

proby olejowej nie robilem, bo po co jak kompresja byla ok

Więcej
2020/02/15 08:02 #51594 przez DEMkO

uszkodzona glowica, ostatecznie podkladki miedziane tuleji.

Więcej
2020/02/21 12:10 #51667 przez Minuta do setki

Minuta do setki odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Cześć. U mnie poszedł płyn chłodniczy do oleju. Najczęstszą przyczyną są podkładki pod tulejami cylindra. Po demontażu tuleji i podkładki trzeba dokładnie obejrzeć półkę na której leży podkładka , nie może mieć
wżerów. Jeśli są wzery to trzeba wyjąć blok silnika i znaleźć firme, która zrobi obróbkę. Przy zakładaniu tuleji zawsze trzeba ją wyregulować podkładkami. Tuleja ma wystawać ponad blok od 0,07 do 1,3 mm. przy czym różnica pomiędzy tulejami nie powinna być większa niż 0,4 mm. Dostępne są podkładki 0,1 0,12 0,14 mm. W przyszłym tygodniu będę robił taką robotę. :-)

Więcej
2020/02/22 12:47 #51675 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Ja nie mam masla ale przy odpaleniu i jechaniu na zimnym trochę kopci na biało, moja skoda jest na monowyrysku, w dowodzie ma 40kw, pali kolo 8.5l benzyny co wydaje mi sie strasznie duzo, rozmawialwm z gosciem co ma taka i pali mu 6.5l tyle ze ma 50kw, pierwsze co pomyślałem to zmiana opon, obecnie 185/60/14, chce zamienić na 165/65/14, jeśli to nie pomoże to myślę o wymianie słupka z felicji, 1.3 mpi tez ma 50kw, czy orientuje się ktoś czy to wejdzie p&p? Oczwyście osprzęt z mojej, no i czy to wogole jest sens? Nie wiem.. może ma inne tloki albo cos, czy dalej będę miał 40kw bo osprzęt stary? (;

Więcej
2020/02/22 15:12 #51677 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

8,5 ale w jakich warunkach? Trasa / miasto / tryb mieszany?
Tak czy siak to nie jest jakiś zły wynik.

Co do silnika, to silnik 136M był najmocniejszy, miał "najwyższe" tłoki oraz głowicę o największych kanałach. Chyba też wałek miał o największych czasach.

Przy przekładaniu trzeba sprawdzić znaki na kole zamachowym - nie pamiętam, czy SPI i MPI miały tak samo. Do tego wsadzasz swój rozdzielacz zapłonu i powinno grać i jeździć :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008