Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Więcej
2020/02/22 16:36 #51678 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Tryb mieszany, przeważnie jazda do roboty, 20 km w jedna stronę, ok 13 po miescie (aglomeracja śląska/katowicka), i 7km po dwupasmówce, auto mam od stycznia także temperatury kilka stopni powyżej zera.
Kupując ja i czytając ze będzie palić 6.5-7L, stwierdziłem ze gaz mi jest potrzebny tylko żeby wodę w garnku podgrzać a nie w aucie.. ale teraz mam mieszane uczucia (;
Jak składanym rozrząd to przedstawiłem zapłon i auto nie chciało odpalić, na kole brak znakow.. ale dało rade ustawić prace na drut (;

Gdzie znajdę oznaczenie silnika, nie wiem nawet jaki ja mam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/02/22 19:19 #51680 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Oznaczenia jak dobrze pamiętam są na bloku - w okolicach podstawy aparatu / rozdzielacza (w zależności czy gaźnik czy wtrysk).
Tam będzie m.in. kod 781.136M 136B 135 itp.

przykładowe zdjęcie z google
encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%...ESOEgDtgec78N4Qr6YrU

Więcej
2020/02/22 19:56 #51681 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Ja mam
*2001937*
781
135B
Tylko co to oznacza ? (;

Więcej
2020/02/22 21:05 #51682 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

B - monowtrysk
135 - podstawowy silnik 1.3 ze słabszą kompresją - wglębienia w denku tłoka / 136 ma płaskie tłoki

Więcej
2020/02/22 21:46 #51683 przez nieškodzianka

Dzięki za objaśnienie (;
Teraz zabieram się za blacharske a jak będzie jeszcze czasu to najwyzej wrzucę silnik z felicji, rozumiem że szukać takiej z 136b? A może z fabi?

Więcej
2020/02/23 08:44 #51684 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Oczywiście mój nowy nabytek również wodę brał jak szalony. Po zdjęciu głowicy takoważ sytuacja mym oczom się ukazała...
A tuleje cylindryczne oczywiście na równo z blokiem bo nie może być za prosto...

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P

Więcej
2020/02/23 10:04 #51686 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

A tu bez uszczelki. Tłoki mokre wszystkie 4.

Załączniki:

Więcej
2020/02/24 12:18 #51692 przez nieškodzianka

a tak sie zastanawiam, bo jak dochodzi do sytuacji ze trzeba pod cylindry podkladki wsadzac to generalnie trzeba je pierw wyciagnac?
czyli pierw glowica, miska i tloki do gory razem z cylindrami ?

Więcej
2020/02/24 12:46 #51693 przez zielonagablota

No nie inaczej, wymontować tuleje i wtedy nowe podkładki.

Pamiętam, że czasem ludzie tam jeszcze jakiś uszczelniacz dawali, ale to byś musiał poszukać szczegółów w necie.

Mi się upiekło jak wymieniałem UPG we Fav - spodu silnika nie trzeba było ruszać :) Choć płaskie tłoki już czekały w razie czego :)

Więcej
2020/02/24 13:19 #51695 przez TLW Team

Generalnie przy okazji wyciągania tłoków mogę je wymienić na płaskie aby zwiększyć moc czy jakieś inne przeróbki mnie czekają?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008