Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Więcej
2020/02/24 13:30 #51696 przez zielonagablota

zielonagablota odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Jeżeli masz tłoki z silnika 135 i przy okazji zmienisz na płaskie to wyjdzie 136.
Teraz nie pamiętam, czy były różnice we wałkach (na pewno 136X miał ostrzejszy).
Oczywiście taka wymiana to tylko wówczas, gdy jest to opłacalne ekonomicznie (przykładowo, ja takie tłoki miałem - w sumie chyba to nadal gdzieś leżą) - bo jak co, to lepiej cały silnik 136M wsadzić i po kłopocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/02/24 14:47 #51698 przez nieškodzianka

nieškodzianka odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Ja po zakupie odrazu wymieniłem rozrząd , miskę, termostat, dwururke, uszczelki, filtry oleje, dlatego teraz tego nie będę już ruszać. Wezmę na dach slupek z felicji, jak wyjdzie masło to się przerzuci na parkingu jakoś (; no chyba ze wcześniej to wyjdzie przed czerwcem, auto miesięcznie robi koło 1000km, w maju dla testu chce jechać na jedną noc na mazury.. jak na zlombolu to padnie to będzie zajebisty pech (;

Więcej
2020/02/24 15:48 #51699 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Skoda favorit kopcenie, wyciek oleju spod upg, glut zamiast plynu.

Muszę stwierdzić że zmiana auta w tym roku póki co to strzał w 10 może z 5 czy 6 godz spokojnej pracy a silnik praktycznie w kawałkach ... głowica leci do sprawdzenia i obróbki tuleje wewnątrz idealne z zewnątrz się przeczyści tłoki to samo. Wymieni się podkładki pod tuleje panewki rozrząd oczywiście uszczelki wszelkie i pewnie węże od wody. Reszta wyjdzie w praniu.

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P
Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008