Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

Więcej
2021/11/30 14:51 #52613 przez psutek

psutek stworzył temat: Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

Cześć,

Mam kilka pytań związanych z zakupionym Żukiem:

1. W dowodzie ma wpisane jako ciężarowy, z czymś się to wiąże ? Warto zmieniać przeznaczenie na osobowy ? I czy łatwo idzie to zrobić ?
2. W dowodzie mam wpisane 7 osobowy, będzie jakiś problem jeżeli założę fotele z własnymi pasami ? np. od Vito ?
3. Benzyna miała pojemność tylko 2,1 ? Bo w dowodzie mam wpisane 2417, a tyle to chyba Andoria diesel miała ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/12/01 19:17 #52614 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

1. W dowodzie ma wpisane jako ciężarowy, z czymś się to wiąże ? Warto zmieniać przeznaczenie na osobowy ? I czy łatwo idzie to zrobić ?
Na pewno wyższe opłaty autostradowe i zakaz ruchu pewnymi drogami/wjazdu w niektóre miejsca. Nie wiem jak zmienić przeznaczenie
2. W dowodzie mam wpisane 7 osobowy, będzie jakiś problem jeżeli założę fotele z własnymi pasami ? np. od Vito ?
Wydaje mi się, że rzeczoznawca musi klepnąć zmianę. Na pewno powinien. Ale jak nie ma zmiany liczby miejsc w dowodzie, to chyba można to obejść. Ale niech się ktoś kompetentny wypowie,
3. Benzyna miała pojemność tylko 2,1 ? Bo w dowodzie mam wpisane 2417, a tyle to chyba Andoria diesel miała ?
2417 to na pewno andoria. S-21 zgodnie z nazwą 2100

Więcej
2021/12/05 13:45 #52618 przez The Rolnik Stones

The Rolnik Stones odpowiedział w temacie: Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

Ja to przerabiałem, ale co prawda w drugą stronę :) Niemniej jednak być może da to jakiś obraz sytuacji.
Przerabialiśmy Kangoo z osobowego na ciężarowe, wraz z adnotacją VAT.
Musieliśmy usunąć tylne fotele, wstawić kratkę - ważne, na wszystkie te czynności musiałem mieć faktury VAT z warsztatu samochodowego do przedstawienia w wydziale komunikacji. Po przeróbkach trzeba było udać się na okręgową stację kontroli pojazdów i dokonać badania technicznego pod kątem zmiany przeznaczenia pojazdu (w podstawowej SKP tego nie da się zrobić). Tam też wykonałem badanie potrzebne do wbicia w dowód adnotacji VAT-1.
Jeśli nie masz kratki którą trzeba demontować, to teoretycznie powinna wystarczyć wizyta na OSKP i badanie ze zmianą przeznaczenia pojazdu. No i oczywiście wizyta w wydziale komunikacji i wymiana dowodu rejestracyjnego.

W dowodzie mam samochód ciężarowy, teoretycznie zabrania to wjazdu na niektóre odcinki ulic (szczególnie na osiedla lub niektóre ulice w miastach), w praktyce na Kangoo nikt nie patrzy pod tym kątem. Na żuka też raczej ludzie przymkną oko, chyba że będziesz znaczył teren olejem ;) Zresztą, znak B-5 „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" w domyśle stanowi zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony DMC, nie ciężarówek na papierze, no chyba że informacja pod znakiem stanowi inaczej. Opłaty autostradowe raczej nie powinny być problemem, myślę że powinieneś wpadać w zwykłą kategorię do 3,5 tony. Najczęściej użytkuję A4 Kraków-Katowice i tam z tego co wiem wyższe opłaty są bodajże jeśli masz oś bliźniaczą. Kolega śmiga tam Sprinterem na pojedynczych kołach, płaci stawki jak za osobowe.

Zmiana foteli... tu już myślę zależy dużo od diagnosty. Jak trafi się służbista, powinien nie wydać pozytywnego wyniku badania. Z drugiej strony, każdy element zwiększający bezpieczeństwo powinien być chwalony. Najlepiej to zapytać na OSKP jak to wygląda w świetle przepisów - może udałoby się załatwić to za jednym badaniem wraz z odpowiednią adnotacją na wyniku BT, ksero takowego w przypadku oficjalnej zmiany foteli warto wozić w aucie.

Tak więc jeśli masz ciężarowy z 7 miejscami w dowodzie to jedyna rzecz w codziennym użytkowaniu na jaką musisz zwracać uwagę i za co możesz mieć problem przy kontroli drogowej lub badaniu technicznym - to obowiązek posiadania opon z indeksem C. Ja w Kangoo zgodnie z prawem muszę mieć opony XL, co dobitnie uświadomił mi policjant z drogówki, na szczęście skończyło się na ustnym pouczeniu ;) Ale zgodnie z prawem mógł zabrać dowód.

Więcej
2021/12/05 14:09 #52619 przez psutek

psutek odpowiedział w temacie: Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

Ok, dzięki za info, myślę że pójdę w stronę "osobowego" bo ciężko znaleźć jakieś informacje o tych autach. Głównie wszystkie informacje dotyczą "VATu"
A tak jak piszesz może za jednym razem uda się ogarnąć też kanapy. Ale chyba co stacja to pewnie inna interpretacja.

Więcej
2022/01/31 23:24 #52695 przez ijoijo

ijoijo odpowiedział w temacie: Żuk 7 osób, ciężarowy - kilka pytań

Obawiam się, że przy obecnym stanie przepisów legalne zamontowanie foteli w przestrzeni bagażowej jest niemożliwe. Samochód musi mieć oryginalne punkty mocowania konstrukcji siedzeń do podłogi. Żuki w owym czasie miały ławki zamocowane do bocznych ścian nadwozia - jechało się bokiem.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008