Płaski zbiornik paliwa w żuk a jazda po górach

Więcej
2022/01/06 02:08 #52645 przez szkodilak

szkodilak stworzył temat: Płaski zbiornik paliwa w żuk a jazda po górach

Witam. Złombol ,2018 zrobiłem co prawda favoritką zaliczając transfogarską transalpine i góry w Albanii. I Mam w pamięci długie podjazdy i w związku z tym że ok kilku lat posiadam żuka, który póki co jeździł dzielnie po kraju z rodziną mam pytanie. W trakcie eksploatacji przy niskim stanie paliwa i lekko oszukującym wskaźniku zdarzyło mi się stanąć na niewielkim łagodnym wzniesieniu,ropa spływała na koniec zbiornika odsłaniając smok . I tu pytanie do żukoli. Czy braliście zapasowe kanistry. W górach jest różnie ze stacjami paliw. Mój żuk wciąga dychę po kraju na płaskim terenie załadowany na wakacje. Więc zatankowany spali sporo i mogę nie mieć możliwości trzymania stanu minimum 1/4 zbiornika. A że kiełkuje w głowie żuk na Albanię to może ktoś tu jeszcze zagląda i podzieli się wiedzą i przemyśleniami. Pozdrawiam Łukasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/01/06 23:48 #52648 przez DZIK ŚNIEŻNY

DZIK ŚNIEŻNY odpowiedział w temacie: Płaski zbiornik paliwa w żuk a jazda po górach

Mam ten sam problem z żukiem za mało paliwa na pokładzie. Jestem na etapie montażu drugiego zbiornika w/g wskazówek i opisów które robił Grzmiący Rydwan.
Pierwszą zmianą jaką poczyniłem to przespawałem cały układ wydechowy na koniec pojazdu, aby mieć miejsce na zbiornik.

Więcej
2022/01/07 18:19 #52650 przez kaszub1379

kaszub1379 odpowiedział w temacie: Płaski zbiornik paliwa w żuk a jazda po górach

Witam też kombinuje spasować od forda transita plastik z pompkom elektryczną szeroki 40 cm i długi ok 130cm zobaczymy co z tego wyjdzie

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008