Skoda 105/120 - forum wymiany części

Więcej
2014/09/05 19:25 #21331 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Skoda 105/120 - forum wymiany części

Skodazeniegarbem napisał: A więc mam SEDR. Kombinowałem dzisiaj z tymi śrubami od regulacji, coś jakby lepiej z tym trzymaniem obrotów, na gazie się kręci, aż zapala się kontrolka ładowania - za niskie obroty, na benzynie gaśnie. Śruba od obrotów już prawie wypada... O co tu chodzi :/

w Jalowieckim (ksiazka do skody) sa podane nastawy wstepne tych srub, podam Ci wieczorem, to jest operacja typu wkrecic obie do konca i jedna 3 a druga 4 obroty odkrecic. Jak gaznik jjest ok, to wiele nie trzeba potem regulowac.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/06 13:39 #21355 przez yourij

regulacja wstępna: wkręcić dolekkiego oporuobie sruby, potem srubę powietrza odkręcić o 3 obroty, mieszanki o 4 obroty.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2014/09/06 21:32 - 2014/09/06 21:37 #21362 przez Skodazeniegarbem

Skodazeniegarbem odpowiedział w temacie: Skoda 105/120 - forum wymiany części

Hej. Na benzynie wreszcie opanowane. Nie kopci, odpala i wszystko ok, na lpg nie trzyma obrotów, ale z tym sobie już poradzę. Jeszcze mam teraz pytanie z innej beczki, dorwaliśmy bagażnik dachowy z maluca, ale jest kłopot z zamocowaniem go do rynienek. Skoda nie ma typowych rynienek jak w maluchu. Przy skręcaniu mocowań bagażnik się zsuwa, nawet po podgięciu i lekkim szarpnięci wyskakuje z rynienki. Ktoś sobie z tym jakoś radził?
Chciałem jeszcze zapytać, czy pokrywa zaworów aluminiowa pasuje z Favority? Nasza jest pogięta i wysuwa się uszczelka, musieliśmy użyć sportowego silikonu żeby nie kapało. Czy pokrywa boczna w Favoricie też jest jakaś lepsza co do nie wyjeżdżania uszczelki?
Ostatnio zmieniany: 2014/09/06 21:37 przez Skodazeniegarbem.

Więcej
2014/09/07 11:09 #21381 przez yourij

Mocowanie bagaznika:
Na zdjęciu są widoczne dwa bagazniki zamontowane jednocześnie, jeden wymagał wzmocnienia, ten, ktorego mocowanie jest po lewej., Wytnij blaszkę (2mm grubości) i zrób otwor na śrubę, która montuje w bagażniku łapę obejmującą reling od zewnątrz. Blaszkę na końcu trzeba zagiąć, żeby weszła między dach a drzwi. Dodatkowo kawałek dętki posłużył mi za ochronę lakieru.
Na bagażniku było prawie 100kg i tylko raz w Albanii lekko jedna łapa się odmontowała.

Pokrywa:
Taka sama o ile masz silnik 1.3. Jesli masz 1.2 to już raczej nie. Silnik 1.3 byl niemal taki sam w ostatnich rocznikach 130, 135 i 136, rapidach, favoritach i pierwszych feliciach.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2014/09/08 20:59 #21488 przez Skodazeniegarbem

A jednak z tym gaźnikiem nie do końca jest ok. Powiem od początku co i jak. Skoda kupiona od dziadka, który w ramach oszczędności paliwa, przesunął blokadkę na lince gazu tak, że przepustnica ledwo się owierała. Jak jechałem sam, to v-max wynosił 85-90km/h i do tej prędkości rozpędzanie trwało więki. Przesunąłem blokadkę w odpowiednie miejsce, samochód trochę odżył, założyłem gaz i po jakimś czasie okazało się, że bierze płyn chłodniczy. Zmieniona uszczela pod głowicą i zaczęły się jaja. Wyjąłem gaźnik, okazało się, że przepustnica sterowana podciśnieniem była nieruchoma. Rozruszałem ją, przeszlifowałem trochę drobnym papierem i widać, że teraz pracuje. Żeby ją rozruszać musiałem wykręcić przepustnicę żeby wyjąć ośkę. Teraz tak rozmyślam, czy tam nie powinna być jakaś szczelina na przepustnicy ustawiona szczelinomierzem, być może teraz obydwie przepustnice zamykają się całkowicie i z tego jest problem?

Więcej
2014/09/09 08:46 #21526 przez KurakTeam

KurakTeam odpowiedział w temacie: Skoda 105/120 - forum wymiany części

Obie przepustnice muszą być minimalnie odchylone. Reguluje się to za pomocą czujnika zegarowe, a sposób opisany jest w Jałowieckim

Więcej
2014/09/09 10:50 #21535 przez Tapas Squad

Tapas Squad odpowiedział w temacie: Skoda 105/120 - forum wymiany części

Czy ktoś z Krakowa ma pożyczyć/sprzedać regulator napięcia? Nasz nowy alternator daje jakieś 16V (więc aku długo nie pożyje), a stary 13V przy czym nie ma łożysk :). Tzn. jeszcze się kręci, ale nie wiadomo jak długo.

Regulator Magneton. Jedyny numer jaki na nim jest to 15754 M R. 3 piny.

Więcej
2014/09/10 21:44 - 2014/09/10 21:47 #21680 przez Sandvikings

Sandvikings odpowiedział w temacie: Skoda 105/120 - forum wymiany części

Co do regulacji przepustnic, to można to zrobić po zdjęciu gaźnika. Od spodu są 2 śrubki, które nie pozwalają całkowicie zamknąć się przepustnicą. Można to z grubsza ustawić na oko. Obydwie przepustnice otwarte tak samo, ma być lekki prześwit. Zakładasz gaźnik odpalasz i sprawdzasz jakie są obroty i czy da się je wyregulować śrubą (dyszą wolnych obrotów). Jak coś nie tak to znowu ściągasz gaźnik i ponownie regulujesz.
Czy odpowiednio rusza się druga przepustnica można sprawdzić bez obudowy filtra powietrza. Na pracującym silniku otwieramy pierwszą przepustnice o połowę i zatykamy czymś wlot powietrza. Wytworzone podciśnienie powinno wtedy wyraźnie otworzyć 2 przepustnicę.

A co do regulatora napięcia, to jeśli jest mechaniczny to spokojnie można regulować napięcie podginając odpowiednio styki, co zwiększa napięcie lub zmniejsza.

www.ekogaz-baron.pl/
Nordkapp, Lloret de Mar, Passo dello Stelvio
Ostatnio zmieniany: 2014/09/10 21:47 przez Sandvikings.

Więcej
2014/09/11 10:43 #21712 przez yourij

chłopaki mają dwa różne, które im te samo napięcie dają.
Po zmianie altka po jakimś czasie napięcie skoczyło z normalnego na wyższe.
Wczoraj wieczorem przy mnie był drugi reg. zakładany i to samo... :dry:

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2014/09/26 15:14 #21889 przez Skodazeniegarbem

I po złombolu :). Nasze 1,2 dzielnie dawało radę, jednak na następny raz myślimy nad czymś żwawszym pod maską. Czy ktoś wie, czy 1,6mpi ze Skody Felici wchodzi bez większych przeróbek? Kumpel sprzedał mi temat, że Felicje miały początkowo silniki takie jak favority, a później fabrycznie flansza łącząca silnik ze skrzynią. Więc skoro z favority pasuje, to podejrzewam, że taki mpi pójdzie połączyć ze skrzynią 5biegową 120stki?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008