Kredens kombi/Warszawa/

Więcej
2011/07/13 22:09 #4944 przez śFIATowcy

śFIATowcy stworzył temat: Kredens kombi/Warszawa/

Witam. Kredens dziś po długich bojach wyjechał z garażu. No i dojechał 300m i stanął. Tak nagle. Silnik to PN 1500 AB +LPG. Czy jest ktoś z Warszawy (auto stoi na Bielanach - stacja metra Stare Bielany) kto zna się na niedomaganiach Fiata/Poloneza i ma chwilę czasu? Mój typ to jakaś elektryka (auto ma dwa systemy zasilania i na żadnym nie chce gadać). Moduł wymieniłem "na szybko" i nie pomogło. Iskra jest. Zielony kabelek? Czasu mało kruca bomba więc ktoś świadomy byłby na wagę złota (w płynie). Narzędzia są, garaż, kanał jest. Tylko wiedzy brak. Pomóżcie.... Pozdrawiam Przemek 603 765 225

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/13 22:57 - 2011/07/13 22:59 #4946 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Jak jest iskra to szukaj paliwa.....wlej do gaźnika lub wtrysku trochę paliwa lub walnij coś palnego typu wd40 do dolotu i zobacz czy zagada. Jeżeli tak, to masz problem z pompą lub filtrem lub przewodami.....!

A iskra dochodzi do każdego gara?

Jeszcze coś....auta stawały jak miały zatkane odpowietrzenie baku...robiło się taki podciśnienie że pompa nie mogła już wyrobić....jak otworzysz korek i mocno pociągnie powietrze, to może być przyczyna

Złombol, the real gamble :-)
Ostatnio zmieniany: 2011/07/13 22:59 przez 2F4U.

Więcej
2011/07/14 07:54 #4950 przez śFIATowcy

śFIATowcy odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Dzięx za odpowiedź.
Za krótko pracował aby sie mógł zapowietrzyć. Ale sprawdzę. Z resztą on jest dual fuel ;-) więc raczej odpada zasilanie - nie gada na Pb ani na LPG. Pompę paliwa założyłem nową 10 minut wcześniej. Iskrę sprawdzałem na piątym kablu. Sprawdze za aparatem zapłonowym. A myślałem, że powoli kończę..... Szlag. Jakiekolwiek sugestie chętnie przyjmę. Pozdrawiam Przemek

Więcej
2011/07/14 09:07 #4952 przez KNOTiKANCIARZ

KNOTiKANCIARZ odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Pomimo że założyłeś nową pompę przeprowadź próbę paliwową , jak wcześniej Ci radzili . Wystarczy zdjąc dekeiel od filtra i wlać kieliszek benzyny jak zagada , szukaj gdzie podziało się paliwo (gąźnik , zapchany filtr paliwa itp ) 300 m to tyle co mogłeś przejechać na paliwie z komory gaźnikowej. Potem zostaje elektryka lub takie historie jak wczoraj opowiadali koledzy od samar że mieli sklepany popychacz od pompy i założenie nowej nie zmienialo nicbo był za krótki.

Więcej
2011/07/14 09:37 #4954 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

.. a te 300 metrów to jechałeś na benzynie czy na gazie.. ?
.. możesz mieć też pływak w gaźniku utopiony (ja tak miałem : ) )
.. wtedy odpali chwilę podziała, ale zaraz się zaleje i zgaśnie..
.. widać od razu po ściągnięciu pokrywy gaźnika..

.. mój się sklepał .. bo podczas jazdy na gazie pływak chodzi na pusto cały czas i puka o dno delikatnie..

Więcej
2011/07/14 12:32 #4961 przez śFIATowcy

Dzięki za wsparcie...
Filtr paliwa nówka sztuka, Gaźnik świeżo po gruntownym przeglądzie (jeszcze ciut niedoregulowany) te 300m jechał na benzynie (gazu b. mało - jechałem zatankować :-)) Nic to... Wasze sugestie są natury mechanicznej, co mnie cieszy - w prąd elektryczny nie wierzę ;-) . Poszukam strat paliwa. Pewnie będę dodnosił o sukcesach/porazkach. Żeby tylko było choć trochę czasu.... A nie po godzinę-dwie wieczorami. Pozdr Przemek

Więcej
2011/07/14 14:55 #4965 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Jeśli masz gdzieś na odcinku pompa paliwa-gaźnik przezroczysty wężyk to popatrz czy nie idą bąbelki powietrza, u mnie oryginalny przewód paliwowy tak zjadło że ssał paliwo z powietrzem, a po dobie postoju całe paliwo uciekało do baku i trzeba było kręcić sporo rozrusznikiem zanim załapał

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2011/07/14 21:36 #4983 przez śFIATowcy

Wynik dzisiejszych oględzin: pompa nie działa. Znaczy nie ssie. Czyli Forum miało rację. :-) Ma ktoś pomysł dlaczego nowa pompa (stara z resztą też) nie ma życzenia? Zaworki są ok (trzymają w dobrą stronę, nie trzymają w dobra) Sprawdziłem gadzinę na przewodzie wetkniętym w butelkę. Nie wzięła nawet grama a miała blisko (70-80 cm przewodu). Sprawdziłem popychacz pompy, zdjąłem "kominek" usunąłem resztki uszczelek, założyłem na silikon - wystaje w punkcie minimum około 2mm więc wrócę do uszczelek papierowych (2x0.3 i będę miał 1.5). Dlaczego nie działa? Może krzywka na wałku jest już zniszczona? Czy elektryczna pompa do gaźników to jedyne rozwiązanie? Help!!!

Więcej
2011/07/14 22:21 - 2011/07/14 22:22 #4984 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Załóż rozkręconą pompę na silniki, zakręć za wał jakimś kluczem i zobaczysz czy pracują membrany, jak nie to najprawdopodobniej wytarta krzywka

Ewentualnie sprawdź czy palec dosięga do wałka napędzającego pompę

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2011/07/14 22:22 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2011/07/15 07:10 #4985 przez śFIATowcy

Palec sięga. Lekko się poruszył jak turlałem autko na biegu (szukałem dolnego punktu). Dzis spróbuję zobaczyć czy sie wysuwa o obiecane 3.5 mm. Jeśli nie to uznam pad krzywki i przezbrajam na elektrykę. Pytania do znawców tematu: "pompa do gaźników o ciśnieniu 0.25 bar" to jest to czego szukam? Powrót jest z gaźnika więc teoretycznie powinno być ok. Przekażnik wysterowany z dotychczasowgo zaworu elektromagnetycznego (gaz/Pb) paliwa. Czy błekitne rurki igielitowe moga być? Czy musi być przewód gumowy czarny za 15pln/metr. Skoro tak rzeźbię to chyba całą linię paliwową warto zrobić bo stan obecnych rurek pozostaje "nieznany". Czy pompka elektryczna musi być przy samym zbiorniku, czy może być pod maską? Tyle chyba narazie. wielkie dzięki za wsparcie... Poproszę o jeszcze ;-)
pozdr
Przemek

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008