Kredens kombi/Warszawa/

Więcej
2011/07/15 20:03 #5002 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Błękitne rurki mogą być tylko z czasem twardnieją. Co do pompy, wydaje mi się że wystarczy, Abimex w polonezie miał jak mnie pamięć nie myli około 0.8 bara . Ktoś kiedyś montował pompę z bodaj VW T2 na gaźniku (tam była pompa elektryczna) i chodziło OK.

Kupując pompę KONIECZNIE kup montowaną po za bakiem, wpinasz ja wtedy pomiędzy bak a gaźnik (dobrze że masz przelew w gaźniku wtedy nadmiar będzie wracał)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Podziękowali: śFIATowcy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/15 20:56 #5004 przez śFIATowcy

śFIATowcy odpowiedział w temacie: Odp: Kredens kombi/Warszawa/

Wersja działająca: pompa elektryczna zamontowana na nadkolu pod maską i podpięta do istniejącej instalacji paliwowej. System przetestowany pod ciśnieniem, przewody nie przeciekaja, Freddie Kruger żyje!!! Zatankowany benzyna i gazem.... Dość mocno śmierdzi spalinami w środku ale to zapewne klapa do ustawienia zamka się kwalifikuje. Za wsparcie bardzo dziękuję. Pompa podpieta pod byłe wysterowanie zaworu elektromagnetycznego więc nie pracuje gdy jadę na gazie. W sumie ładnie wyszło.
Martwi mnie tylko ilość syfu jaki sie zbiera w filtrze. Dziś już zmieniłem filtr bo poprzedni po 20 minutach był zapchany syfem na grubo. (Filtr jest przed pompą) Pompie mechanicznej wyjąłem popychacz i zalożyłem ja na miejsce. Niewątpliwie było już tam dłubane na potęgę, podstawka spiłowana o około 2mm, popychacz krótszy od nowego o około 1mm, dwie robabrane pompy paliwowe w bagażniku. Nic to. Żyjemy i to sie liczy. Dzieki za wsparcie i do zobaczenia w sobotę. Pozdr
Przemek

Więcej
2014/02/21 06:34 #16710 przez śFIATowcy

śFIATowcy odpowiedział w temacie: Kredens kombi/Warszawa/

Wiem że minęły już prawie 3 lata ale gdyby ktoś szukał odpowiedzi to powiem co dokładnie było nie tak:

W zbiorniku była tona syfu a filtr był ZA pompą. Efekt był taki że nowa pompa po 300m jazdy zakleiła się na betonowo. W opisanej powyżej wersji filtr był PRZED pompą i pierwsze kilka filtrów zmieniliśmy dosłownie po 10km jazdy ale dzieki temu pompa elektryczna żyje. Tak czy siak winny był syf w zbiorniku który kilka filtrów dzielnie przyjęło na klatkę. Aktualnie nowy zbiornik czeka na montaż i chyba wrócimy do ori pompy pędzonej z wałka.

Pozostańcie nastrojeni :)

Więcej
2014/02/21 21:32 #16735 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Kredens kombi/Warszawa/

Pompę elektryczną zawsze możecie wziąć w zapasie w trasę jakby mechaniczna padła :)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008