Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Więcej
2012/01/02 11:22 - 2012/01/02 11:24 #6180 przez Bimber

Bimber odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 L 1984 r. pytań kilka

Tak- SO przy rondzie 7- czyli wieczny brak miejsc parkingowych... mam wersję 1984- nowsza buda z szerokimi światłami z tyłu i plastikowymi zderzakami. Jeżeli chromowane podejdą to mogą być. Będziemy w kontakcie przez forum :) Zegary są okrągłe- czyli nowe. Kiedy startowaliście w złombolu ? Możesz się podzielić jakimiś ważnymi uwagami co do organizacji i wyjazdu skodą 105 ?
Ostatnio zmieniany: 2012/01/02 11:24 przez Bimber.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/02 11:28 #6181 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 L 1984 r. pytań kilka

a gdzie masz kierunki z przodu ? w zderzakach czy przy lampach ?

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2012/01/02 11:37 #6182 przez Bimber

Bimber odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Więcej
2012/01/02 11:46 #6183 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

yourij, ja chętnie przygarnę za sensowne piniendze zderzak i zegary (najchętniej od S-ki, czyli wielki prędkościomierz), bo mię się również obydwa te graty spsuły

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/01/02 15:01 - 2012/01/02 15:03 #6198 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

@Bimber
masz okrągłe zegary znaczy... takie jak u mnie w rapidzie.
Nie wydziwiaj, tylko napraw. Masz dwie opcje. Zębatka plastikowa w samym liczniku albo ukręcona linka.
Ja mam inne zegary na zbycie, 105s-kowe czyli takie, których chrupek szuka.

zderzaki - tylko plastikowe Ci podejdą, dwuczęściowe.
Były też czarne do starszych typów ale miały inny rozmiar (tył jest trzyczęściowy, do rapida wszedł "awaryjnie" na styk, przód kompletnie nie pasuje)

grill i obudowy świateł - też dupa z handlu będzie, bo Ty masz też nowy typ przodu a ja mam grill i obudowy lamp tylko starego typu (dwa różne, ale do Ciebie nie podejdą)...
zresztą w Twojej skodzie NIE MA obudowy świateł takiej jak u chrupka, grill jest jednocześnie obudową.
chyba, że Ci chodzi o sam klosz lampy, to by się znalazło.

będziesz w Krakowie, to się odezwij, garaż mam niedaleko ronda Grzegórzeckiego, to Ci mogę pokazać co i jak

@chrupek, jeśli to nie problem to bym te moje wolał najpierw sprawdzić liczniki czy działają jak powinny.
zderzaki - mocno zardzewiałe, ze swojej 105 je zdjąłem bo miałem wcześniej ładne zachomikowane. Mogę oddać w cenie złomu, więcej nie są warte, kumpel miał je brać na "rosta" ale wcześniej znalazł inne.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2012/01/02 15:03 przez yourij.

Więcej
2012/01/02 15:21 #6200 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

co do zderzaków - spoko, pociągnę młotkowym hammeritem, bo już mam taki z tyłu, a poza tym chciałem przyczepić halogeny i chromowanego (czy tam niklowanego, HGW) mi szkoda wiercić.

A co do zegarów, to chyba wystarczy jak śrubokretem zakrecisz, czy się wskazówa rusza. byle paliwomierz działał, bo termometr i tak mam oddzielnie na środku deski zamontowany, co by i pilot mógł zerkać.

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/01/02 15:28 #6204 przez Bimber

prędkościomierz działa- nie zmienia się tylko przebieg- znaczy się, że linka działa a nie działa sam licznik. Przebieg działał, aż na dziennym liczniku nie pojawiło się 111 - wtedy stop i od kilku dni jeżdżę z przebiegiem 74 987 km ;P

Więcej
2012/01/02 15:50 #6209 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

czyli albo padła zębatka napędzana ze ślimaka w liczniku albo już ala zębatka przerzucająca cyferblat

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/01/02 20:29 #6223 przez Bimber

Takich zębatek raczej już nie dostanę... :unsure:
Jeszcze jedno pytanie- związane z techniczną usterką (?) Właśnie wróciłem z trasy 250 km- przy jeździe na IV biegu słyszalne i wyczuwalne są rytmiczne stuki przy około 80 km/h. Ustają przy około 60 i 110 km/h całkowicie. Przy jeździe z górki są mniej słyszalne, a jadąc po równej nawierzchni lub pod górkę- bardziej. Co to może być ? Dźwięk przypomina urwany tłumik, ale ten jest ok. Jakieś luzy na wale ? Dźwięki są również wyczuwalne, ale nie na kierownicy a dotykając podłogi i dochodzą od strony silnika, ale dokładnie nie jestem pewien czy to w silniku.

Więcej
2012/01/02 21:22 - 2012/01/02 21:23 #6225 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Nie znam na tyle konstrukcji Skody, ale jakby to był maluch powiedziałbym żebyś zaglądnął w zabieraki. Może jest tam coś podobnego konstrukcyjnie ?

Sprawdź czy jest różnica w drganiach w momencie ostrego przyspieszania oraz w momencie zwalniania. Może komuś kto ma Skodzinę uda się pomóc coś na odległość.

Posprawdzaj czy koła nie mają jakichś luzów, może jakieś łożysko siada. Sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynią. Może się gdzieś coś poluzowało i wystarczy dokręcić. Ja miałem kiedyś objawy z myszkowaniem samochodu tylko w zakrętach, na prostej leciał prosto. Okazało się że poluzowała się nakrętka trzymająca blokadę sworznia zwrotnicy.

Edit. co do zębatek, najpierw rozbierz prędkościomierz i zobacz co się stało. Jeśli zębatki to pomierz, może ktoś będzie miał z innego auta akurat rozebrany licznik to może pomierzyć swoje, może coś się podpasuje, jak co mogę podać średnice i ilość zębów dla poloneza/DF-a bo akurat mam 3 liczniki w domu rozebrane

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2012/01/02 21:23 przez Załoga Tarpaniątka.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008