Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Więcej
2012/01/04 19:55 #6278 przez Kaszubi

Kaszubi odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Witaj Świerzak. My jedziemy po raz trzeci. Nasza Skodzianka 105 L z 83. Do Stambułu mieliśmy problem z przerywaczem, ale to nie problem. W wysokich temperaturach włączałem zasilanie silniczka chłodnicy, by nie przegrzać silnika. Pomagało. Do Loch Ness, pilnowaliśmy prętkości trakcyjnej- przy długich przelotach nie warto przekraczać 100 km/h. Wróciliśmy cało i zdrowo. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/05 12:13 #6296 przez Bimber

Bimber odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Ile Wasza skoda spala trasa/miasto przy pełnym obciążeniu ? Jak sobie poradziliście z hałasem w aucie ? Da się to jakoś wyciszyć ? Czy odpalanie tych aut na zimnym silniku zawsze wiąże się z pompowaniem paliwa pedałem gazu/ ssaniem/ ręczną pompką ? Bez tych zabiegów nie odpala :angry:

Więcej
2012/01/05 13:23 - 2012/01/05 13:25 #6300 przez dEfekt Motyla

dEfekt Motyla odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

Bimber napisał: Ile Wasza skoda spala trasa/miasto przy pełnym obciążeniu ? Jak sobie poradziliście z hałasem w aucie ? Da się to jakoś wyciszyć ? Czy odpalanie tych aut na zimnym silniku zawsze wiąże się z pompowaniem paliwa pedałem gazu/ ssaniem/ ręczną pompką ? Bez tych zabiegów nie odpala :angry:

1.Wyciszyć skodę można bardzo skutecznie wymianą uszczelek. Bardzo prawdopodobnie pasują uszczelki do malucha, info dostałem od przerabiającego kiedyś ten temat (chodzi o kształt przekroju).
Drogą alternatywą jest zamontowanie mat bitumicznych ale na złombol to dosyć drogie rozwiązanie.
Najtańszą i równie skuteczną metodą jest zakup uszczelek do okien, które można przykleić wokół drzwi. Trzymają się długo, mam je od chyba roku zamontowane i niedawno zaczęła się jedna odklejać.
Dodatkowo - czasem wiatr wpada do kabiny przez otwory w przedniej grodzi (linka prędkościomierza, kable itp.)

2.Odpalanie na zimnym:
Ssanie - TAK ale to chyba normalne, po to ssanie jest.
Ręczna pompka - czasem pomopwanie pomaga, jeśli coś szwankuje. Przy sprawnym aku i silniku nie jest potrzebna. Ale zawsze można ją zastąpić elektryczną. Nawet mam taką na sprzedaż jakby kto chciał.
Nówka, niewykorzystana przy remoncie rapida ;)
Główne problemy z odpalaniem to stare kable/świece, kończąca się kopułka i palec no i wilgoć. Dodatkowo warto rozebrać i odświeżyć rozrusznik (szotki i styki wirnika)
Motylek przy nowych kablach, odświeżonym rozruszniku i nowym aku był w stanie odpalić przed remontem silnika (trwającym).
Tyle, że jechał na 3 gary na litrze motodoktora z prędkością 30km/h i zasłoną dymną, tak już silnik był zajechany.

To byłem ja - yourij tyle że z nowego, oficjalnego konta ekipy :evil:

yourij & krusza, nas nic nie rusza!
Ostatnio zmieniany: 2012/01/05 13:25 przez dEfekt Motyla.

Więcej
2012/01/06 08:56 #6308 przez Bimber

no to widzę, że wszystko już gotowe łącznie z urlopem B)
Powalczyłem trochę, wymieniłem kopułkę, palec, kable są ok, umyłem je tylko nitro. Chodzi inaczej, ale dalej nie ma paliwa na tyle, żeby odpalić tylko na ssaniu. Trzeba kilka razy podpompować pedałem. No i CB radyjko już zamontowane- o dziwo antena stroi się na skodzie tak samo na dachu jak na oryginalnym miejscu antenowym :blink: więc tam zostaje :woohoo:

Więcej
2012/01/06 15:05 - 2012/01/06 15:08 #6311 przez dEfekt Motyla

Przy okazji pompowania to skodovska pompka ma "zatrzask" w górnej pozycji, pamiętaj zeby po zapompowaniu wajchę dzwigąć w górną pozycję tak, żeby lekko 'kliknęła'

1.Jak odpali to pracuje równo na wolnych ?
2.skąd wiesz, że kable są ok ?
3.jak wyglądają elektrody świec ?

Ostatnio zmieniany: 2012/01/06 15:08 przez dEfekt Motyla.

Więcej
2012/01/07 22:13 - 2012/01/07 22:19 #6356 przez Bimber

tak, o zatrzasku wiem,

1. tak- pracuje równo, chociaż wydaje mi się, że ma za niskie obroty- regulacja gaźnika nie wchodzi w grę bo nie gaśnie, czasami tylko się zadławi jak jest bardzo zimna, ale nie zdycha
2. kable silikonowe- przebieg może 1000 km dwuletnie,
3. świece wymieniłem od razu profilaktycznie, od nowości jeździła na fabrycznych

Dostałem info od dziadka, że w tych skodach pompa paliwa ma jakieś 2 tuleje- jeżeli paliwa brakuje przed, lub zaraz po odpaleniu- należy je odwrócić a po kolejnej takiej usterce- wymienić, ale on miał model taki jak Ty, sprawdzę, czy to ta sama pompa i jeżeli tak- wtedy kupię te tulejki. Kwestia stuków na IV biegu dalej aktualna- byłem z nią na przeglądzie w ASO, nie mieli zastrzeżeń, kompresja ok, tylko poprzedni właściciel zrobił uszczelkę miski olejowej z- taśmy izolacyjnej, ale nie cieknie nawet kropelka ;P /skasowali jak za przegląd nowego/... więc jutro pojadę do "pana Władka", i sprawdzę czy aby na pewno ASO ma rację, że te stukotanie jest normalne.
Ostatnio zmieniany: 2012/01/07 22:19 przez Bimber.

Więcej
2012/01/11 22:58 #6457 przez Bimber

Ma ktoś może książkę obsługi do skody 105 /nowsza buda/ w formacie PDF / skany ?

Będę wdzięczny za info czy jest opcja to podesłać.

Więcej
2012/01/12 09:16 - 2012/01/12 09:20 #6466 przez dEfekt Motyla

mam w wersji czeskiej jakieś dwie książki, ściągnięte kiedyś z przypadku.
Jałowieckiego mam tylko w drukowanej wersji, PDFa nigdy nie widziałem.

www.megafileupload.com/en/file/337533/skodaPDF-zip.html
(49.1MB)

Ostatnio zmieniany: 2012/01/12 09:20 przez dEfekt Motyla.

Więcej
2012/01/12 09:28 #6468 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: Skoda 105 S 1984 r. pytań kilka

dopiero teraz zauważyłem, że to yourij ma nowy login..
Panie Yourij - to jak? - finalizujemy sprawę zderzaka i licznika?

PS. Jałowieckiego mam na półce, ale skanować ponad 400 str. :/

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/01/12 09:56 - 2012/01/12 09:57 #6469 przez dEfekt Motyla

chrupek napisał: dopiero teraz zauważyłem, że to yourij ma nowy login..
Panie Yourij - to jak? - finalizujemy sprawę zderzaka i licznika?

PS. Jałowieckiego mam na półce, ale skanować ponad 400 str. :/

no taki oficjalny login z racji wymogów formalnych ;)
nie dotarłem jeszcze do garażu, żeby licznik sprawdzić.
Dwa to zderzaki - przedni mam zdemontowany w garażu ale tylni, razem z motylkiem jest u znajomego na warsztacie, musiałbym się tam wybrać, jest zdjęty tylko nieodebrany.
Mam dzisiaj chwilę, to pojadę przynajmniej ten licznik sprawdzić, czy działa i fotkę zderzaka zrobię, ok ?

Ostatnio zmieniany: 2012/01/12 09:57 przez dEfekt Motyla.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008