Nyska na złombol 2012

Więcej
2012/07/26 19:37 #8297 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Nyska na złombol 2012

Zdecydowanie za dużo, zakładając że ma zdrowy silnik, to po dobrej regulacji gaźnika itp powinna brać na trasie góra 16 litrów.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/28 11:36 #8304 przez Szybcy i Wściekli

Szybcy i Wściekli odpowiedział w temacie: Odp: Nyska na złombol 2012

Witam!Jakieś 15 lat temu w wakacje dorabiałem sobie jako kierowca w pewnej firmie.Tam mieli Nyskę mikrobus,facet,który tym śmigał wpakował skrzynie biegów od Wołgi,gażnik od fiata coś miał kombinowane w moście,nagłośnieni!Zajebiście chodziła,130 bez broblemu i 14 litrów nigdy nie przekroczyła.Miło wspomnieć taki sprzęt bo naprawdę bajka.My jedziemy polonezem atu 96 z LPG.Szukałem 125p ale to jak szukanie igły w stogu siana.POZDRAWIAM

Więcej
2012/07/28 14:10 #8305 przez Załoga Tarpaniątka

Pewnie dłubniętego Webera dwugardzielowego wsadził, widziałem już taką modyfikację kiedyś w Żuku i nawet to chodziło całkiem przyzwoicie.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/07/30 08:05 - 2012/07/30 08:20 #8321 przez martin

martin odpowiedział w temacie: Odp: Nyska na złombol 2012

Witam

Przyczyna wysokiego spalania były pozamieniane dysze paliwowe i powietrza. Nasza maszyna ma już gaźnik webera. Układ paliwowy został doprowadzony do ładu i spalanie spadło. Mam jeszcze problemy z układem zapłonowym i wypadaniem zapłonów, występuje też szarpanie i spadek mocy po przekroczeniu 80km/h (układ zapłonowy?) Zaliczyliśmy też pierwszą awarie pęknięty wąż od chłodnicy

Załącznik awarianr1.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2012/07/30 08:20 przez martin.

Więcej
2012/07/30 09:24 #8322 przez Załoga Tarpaniątka

Jaki masz typ zapłonu ? Prosto z przerywacza na cewkę czy po drodze moduł elektroniczny ? Co do wypadania zapłonów, sprawdź kabel który wychodzi od przerywacza, lubią się ułamywać. Sprawdź stan świec i kabli ( weź nocą odpal samochód i popsika z atomizera wodą na kable WN, jak będzie dyskoteka na kablach to są do wymiany). Sprawdź też czy nie masz wypalonej kopułki i palca rozdzielającego.

Więcej
2012/08/02 15:21 #8377 przez martin

Witam

Zapłon ustawiony kable zmienione, nowe świeczki, dzisiaj założona instalcja gazowa, poszukuje jeszce wskaznika temperatury obecnie założony zawyża temperature o około 40 stopni

Więcej
2012/08/02 17:30 #8381 przez Załoga Tarpaniątka

jak coś, mam komplet nowych (nigdy nie montowanych) wskaźników. Cena do dogadania ;)

Więcej
2012/08/03 07:41 #8392 przez dEfekt Motyla

dEfekt Motyla odpowiedział w temacie: Odp: Nyska na złombol 2012

martin napisał: występuje też szarpanie i spadek mocy po przekroczeniu 80km/h (układ zapłonowy?)

na nyskach się nie znam, ale kilka dni temu miałem w Motylku podobne objawy, dodatkowo było trudno odpalić samochód. Przyczyną było lewe powietrze, które się dostawało do gaźnika pękniętym przewodem paliwowym (stare wężyki nieco spękane).

yourij & krusza, nas nic nie rusza!

Więcej
2012/08/03 18:02 #8396 przez martin

Witam

Jestem po pierwszych testach LPG pierwsze zmierzone zużycie to 16 litrów po modyfikacja zużycie spadło na 11,6 (trasa 70-80 km/h) Potrzebuje jeszcze nową kopułkę i palec do aparatu zapłonowego jak by ktoś miał na zbyciu.

Pozdrawiam

Więcej
2012/08/03 18:49 #8398 przez Załoga Tarpaniątka

Jakie modyfikacje masz na myśli ? Żebyś za mocno nie skręcił ilości gazu i nie przedobrzył ze składem, bo jak za dużo powietrza dostanie to będzie się na trasie grzał i może ci gniazda zaworowe wygrzać.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008