żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Więcej
2012/09/11 06:34 #9332 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW stworzył temat: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Witam
mam problem tzn zalozylem felgi 15" do żuka na oponie 205/65 i powiem szczerze jest problem gdyz przy duzych obrotach na 4-tym biegu osiaga małe predkosci wedlug GPS. czy jest na to jakis sposób? zmiana dyfra sam nie wiem . prosze o pomoc

Aby do przodu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/11 06:49 #9335 przez Pożarcie

Pożarcie odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Z tego co wiem, chyba nie ma takiego dyfra żeby przełożył Ci do tej samej prędkości - w dieslach i tak mamy już chyba najszybsze przełożenie. Wiem, że to ładnie wygląda, sam się zastanawiałem ale niestety trzeba szukać podobnej średnicy zewnętrznej koła (coś chyba 740 mm). Czyli albo opona o dużym balonie jak do off-road (tylko czy się zmieści?) albo felgi 16 - 17" i wtedy już odpowiedni profil opony.
To co masz teraz to jest groźne dla auta - niestety jest duże prawdopodobieństwo, że zajedziesz tylny most:(

Więcej
2012/09/11 07:13 #9336 przez Miętolot

Miętolot odpowiedział w temacie: Re: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

I mega wzrośnie Ci spalanie

Więcej
2012/09/11 07:26 #9337 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

A pytaliśmy sie na facebooku czy wszystko ok z predkościa :P:P

Więcej
2012/09/11 08:51 #9342 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

powiedzcie lepiej jak temu zaradzic? co zrobic albo co nas uratuje . moze skrzynia z Lublina 5-biegów, przerobi sie flansze i wał

Aby do przodu

Więcej
2012/09/11 08:52 #9343 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

a moze skrzynia z czegos innego ? co to chlopaki zrobic

Aby do przodu

Więcej
2012/09/11 10:50 #9345 przez Pożarcie

Pożarcie odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Pewnie nie tego oczekujesz, ale chyba najlepiej założyć stare koła i ewentualnie ładne kołpaki. Musisz sobie wyobrazić że jadąc z prędkością (faktyczną) np 85 km/h - bolid będzie pracował na Vmax. Zajedziesz go jak nic. Już wielu kombinowało z innymi skrzyniami i mostami - pomimo że to cholerstwo jest takie niemrawe - to ukręca całkiem grube wałki.
Czasu jest już niewiele a ryzko przeszczepu zawsze duże. widziałem na zdjęciach, że macie piękne klimatyczne kartoflane oponki na tył - warto je pokazać światu

Więcej
2012/09/11 12:05 #9351 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

A nie prościej przełożyć ze skrzyni dizla do skrzyni waszej napędu prędkościomierza ?

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/09/11 19:30 #9371 przez GrrRat CREW

na ogolnym pisza ze powinna pasowac skrzynia z poldoneza 5-biegowa ale czy flansza bedzie pasowac? do bloku?

powiedzcie czy mosty np w zuku osobowym nie byly szybsze ja mam most z 97r ale z dostawczaka z tego co wiem w osobowych zukach i nysach byly szybsze mosty. moze wy ciagle myslicie o moscie z osobowki ale to byla wersja ciezarowa.
jutro moge miec most z zuka osobowego !!!

napiszcie co z ta skrzynia biegow bo moge to zalatwic

Aby do przodu

Więcej
2012/09/11 19:51 - 2012/09/11 19:51 #9373 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Sprawdź sobie przełożenie samemu. Najszybsze były w dizlu ( 4,8 ) a inne z jakimi się w żuku było mi dane spotkać to 5,125. Natomiast ja w Tarpanie fabrycznie miałem 5,8 z jakimiś drobnymi po przecinku.

Co do sprawdzenia, jak masz most na boku, zablokuj jedno koło, drugie w powietrze i obracasz atakiem licząc jego obroty tak długo, do póki koło w powietrzu nie zrobi 2 pełnych obrotów. I już wiesz jakie masz przełożenie.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2012/09/11 19:51 przez Załoga Tarpaniątka.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008