żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Więcej
2014/06/13 11:18 #18650 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

ale ja chce przelozyc caly most a nie sam dyfer, czy moze uderzyc w sam dyfer?

Aby do przodu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/13 11:23 #18651 przez GrrRat CREW

Załoga Tarpaniątka napisał: 10/41 będzie szybszy. Tylko pytanie czy masz most starego czy nowego typu u siebie. Bo jak nowego to raczej ci to przełożenie nie podejdzie. Do 100% pewności zmierz długość wałka atakującego, bo w nowym typie mostu jest sporo dłuższy.

o ile bedzie szybszy , jakos to mozna okreslic? ja mam żuka z 94r 2,4 andoria , na nowym typie dyfra

Aby do przodu

Więcej
2014/06/13 12:00 - 2014/06/13 12:02 #18652 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Będzie o 10% szybszy. Jeśli masz skrzynię 4 to dalej szału nie będzie. Możesz zmienić cały most, ale wtedy potrzebujesz wał do starego typu mostu bo jest dłuższy o jakieś jak mnie pamięć nie myli 6cm. Ze starym mostem jest ten problem, że jak coś ci klęknie w trasie, to żeby dobrać się do bebechów musisz go cały wyciągać i rozpoławiać.

Jak chcesz przekładać sam dyfer, to będzie trochę zabawy z ustawieniem zazębienia. Do tego jak pisałem, jeśli wkład 10/41 jest do starego typu mostu ( krótki wałek atakujący), to do nowego typu go nie wsadzisz bo nie przykręcisz flanszy na wał, a z tego co się orientuję 10/41 było w Perkinsie w Tarpanie ( więc stary typ mostu). Do pewności zmierz długość wałka atakującego i porównaj.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/06/13 12:02 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/06/17 08:44 #18718 przez GrrRat CREW

to byłby most z wołgi gaz24
jak ten:
allegro.pl/tylni-most-wolga-gaz-24-i4304972601.html

to jest stary czy nowy typ.

a skrzynia bedzie 5-biegowa

Aby do przodu

Więcej
2014/06/17 09:39 #18723 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Stary. Poznasz go po tym, że obie strony są skręcane przez środek. I to jest problematyczne jak się coś sypnie, bo żeby dobrać się do bebechów, musisz go wpierw wyciągnąć cały z auta, a potem jeszcze musisz pochwy rozkręcać przez pół. Na koniec wypadałby ustawić talerz i atak tak jak być powinno.

Nowy typ, ma klapę z tyłu przez którą dostaniesz się do wszystkiego. Wygląda identycznie jak Lublinowski, tylko ma inną szerokość ( jest węższy i ma inne mocowanie amortyzatorów). Jak chcesz wyciągnąć dyfer, to tylko luzujesz półosie, wysuwasz lekko na zewnątrz, zrzucasz klapę z tyłu, odkręcasz podstawy łożysk i dyfer wciągasz bez problemu.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/06/24 13:38 #18853 przez GrrRat CREW

czy ma ktos info z czego jeszcze moze pasowac most do żuka oprócz wołgi?

Aby do przodu

Więcej
2014/06/24 14:52 - 2014/06/24 14:53 #18856 przez Załoga Tarpaniątka

Gaz Uaz najprawdopodobniej Muscel itp. Ogólnie wszystko z bloku wschodniego z tamtego okresu.

Ostatnio zmieniany: 2014/06/24 14:53 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/06/24 21:39 #18869 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Załoga Tarpaniątka napisał: I to jest problematyczne jak się coś sypnie, .............. musisz pochwy rozkręcać przez pół. Na koniec wypadałby ustawić talerz i atak tak jak być powinno.

W trasie nie wykonalne.

A tak na marginesie komuś sypnął się most na rajdzie złombolowym? Że musiał wszystko rozkręcać i ustawiać na parkingu czy pasie awaryjnym na autostradzie ? :woohoo:

Żuk das AUTO

Więcej
2014/06/24 22:24 #18871 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Śrem Team zostawił w Szkocji Żuka na złomie właśnie po awarii mostu.

Więcej
2014/06/24 22:39 #18872 przez Załoga Tarpaniątka

Na Istambuł też się komuś sypnął. W zasadzie tam poleciało łożysko na ataku z tego co pamiętam i wałek wpadł między zęby wykrzywiając atak. Ktoś im wymienił łożysko na jakimś warsztacie, luz na ataku ustawili jakiś kosmicznie duży i powoli do kraju wrócili jak mnie pamięć nie myli.

Ja osobiście też miałem przyjemność rozsadzić jeden dyferencjał jeszcze na oryginalnym silniku ( 75KM) więc nie jest to jakiś wielki wyczyn zakatować taki most.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008