żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Więcej
2014/06/25 07:52 #18878 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Rozpierniczyłem kiedyś most w nysie pod technikum, do którego uczęszczałem. Zachciało mi się ruszyć z piskacza...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/27 01:30 #18934 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

a jakie przelozenie ma most z warszawy ktos wie?

Aby do przodu

Więcej
2014/06/27 06:41 #18935 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Przypuszczam że to samo co Żuk z S-21. Najlepiej jak dopytasz np. na Lowrider, tam jest "parę" Warszawek.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/06/27 09:56 #18940 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

mam takie info od goscia od mostow:

Tylny most Polonez.
Żuk miał most o przełożeniu 9/43.(wolniejszy,ale mocniejszy)to przełożenie jest montowane w Lublinach
3,5t.Żeby zrobić szybszego, trzeba zmontować przełożenie 9/41.z Lublina 2,9t.Na pewno będzie
szybszy.Jeżeli nie zmieni się napędu linki licznika
szybkościomierz,będzie wskazywał inne prędkości.
Przykładowo:prędkość naliczniku wskazuje 100km.godz.a w rzeczywistości 110km.godz.
Tak wskaże radar policyjny.
Pozdrawiam.

Aby do przodu

Więcej
2014/06/27 12:13 - 2014/06/27 12:16 #18943 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym mostem od Poloneza w tej wypowiedzi. Gościu wrzucił taki do Warszawy ? W ogóle nie wiem czemu masa ludzi myśli, że most z Poloneza i Żuka(oraz pochodnych) to to samo :blink:

Natomiast co do reszty to się gościu chyba trochę zagalopował bo o ile 9/43 to przełożenie pod Andorię ( a później było to w Lublinie 2,9t) oraz 9/41 przy silnikach turbo w 3,5t, o tyle 9/41 jest mostem szybszym a nie wolniejszym ( przełożenie wychodzi około 4,5, podobne do Poloneza karetki, tylko rozmiary dyfra inne).

Jeszcze druga sprawa, mostu z 3,5t nie da się wsadzić do naszych aut, bo o ile mocowanie amorków i resorów można zawsze przespawać na odpowiednie miejsce, o tyle szerokości mostu nie zmienisz i będzie strasznie wystawał. Pozostaje opcja podmiany dyfra jedynie

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/06/27 12:16 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/06/29 21:06 #18990 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Żeby nie zakładać nowego tematu.. pisze tutaj.

Pytanie do użytkowników żuków z ANDORIĄ. Jaki zasięg mają wasze pojazdy?? niestety nasz tylko 300-350 Km, co jest bardzo uciążliwe.. i zastanawiam się czy to wina jakiegoś krótkiego smoka, czy te typy tak maja:) spalanie w granicach 10 L. Ewentualnie jak rozwiązać temat drugiego zbiornika - wężyk pomiędzy dnami zbiorników ?

Pytanie drugie: Mamy już na wykończeniu tylne resory. Kupując na wyprawę do Greci tylny most z lublina, dostaliśmy go z zestawem piast półosi i resorów. Czy ktos próbował montować resory z lublinka do żuka ? szerokość niby taka sama.. długość prawie taka sama na pierwszy rzut miarką :)

Więcej
2014/06/29 21:52 #18991 przez Załoga Tarpaniątka

CO do resorów, różnica może wynikać z tego, że jedne mierzysz "na aucie" drugie na luźno. Zmierz oba jadąc miarką dokładnie po resorze, a nie "od ucha do ucha"

Co do baku. Da się zmieścić do Żuka bak około 110 litrów z bodaj Stara po stronie kierowcy ( mają tak zrobione Żukato). Do tego zawór 3-drożny z Uaza ( nowy około 40zł kosztuje) i nim realizujesz przełączanie pomiędzy bakami. Przelew możesz zostawić do oryginalnego baku. Wtedy jedynie musisz pamiętać, że jedziesz najpierw na oryginalnym baku, a jak go wypalisz to przełączasz się na drugi. Wtedy przelewem zacznie ci się dopełniać znów mniejszy bak. Jak wskazówka zacznie dochodzić do MAX musisz znów się przerzucić na mniejszy i go wypalić ( inaczej zacznie go przelewać i wyciekać będzie paliwo). Jesli nie chcesz takiej kombinacji, to możesz zastosować dwa zawory z Uaza, drugi wtedy służy do przełączania przelewu. Ewentualnie możesz kupić zespół przełączający baki z Honkera, ale to już wydatek około 350zł.

Więcej
2014/06/29 22:13 #18994 przez ŻuLPanter TEAM

ŻuLPanter TEAM odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Zabugole i Pyrusy napisał: nasz tylko 300-350 Km, co jest bardzo uciążliwe.. i zastanawiam się czy to wina jakiegoś krótkiego smoka, czy te typy tak maja:) spalanie w granicach 10 L.

Qrde coś mi tu nie pasuje... Macie spalanie na poziomie 15l jak w benzynie...

My liczyliśmy na 9 -10l czyli te 550 km powinien zrobic. Czekam na opinie innych...

Więcej
2014/06/29 22:24 #18995 przez Załoga Tarpaniątka

No normalnie Andoria około 10 bierze ( średnio). Jeszcze zależy jak kto depcze po gazie.

Więcej
2014/06/29 23:44 #18996 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Mam pali kolo 10 l. Po Grecji i Norwegii właśnie taka średnia wychodziła. Ale tak nisko zasięg jest wina smoka albo małego baku.. Dlatego pytanie do was ile macie zasięgu.

A rozwiązanie z drugim bakiem i połączeniem ich dna węzykiem? Widziałem takie rozwiązanie w ciężarowce.. Co o tym sądzicie? Przerabial to ktoś? ;-) chyba że bak od Lublina, tanie są. Tylko co ze wskazaniem paliwa. Trzeba się brać ;-) do wyjazdu juz niewiele czasu... Chcemy jeszcze skrzynkę 5 założyć.. Może ktoś ma na sprzedaż Tczewa?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008