żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Więcej
2014/06/30 07:24 #18997 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: żuk Andoria - zmiana kólł na 15" a predkosc

Łącznie dna baków to też wyjście ale ma to swoje minusy. Po 1 musisz spawać króćce w obu, po drugie połączenie musisz sensownie poprowadzić żeby go gdzieś nie urwać. Po trzecie, jak uszkodzi się jeden bak, tracisz całość, a tak masz zawsze większą szansę, że wszystkiego nie stracisz, a różnie może być po drodze.

No i pozostaje jeszcze kwestia wysokości baków. Musiałyby mieć górę na tej samej wysokości i wlewy, żeby się nie przelewały wzajemnie. Takie rozwiązanie wymusza niejako na tobie ograniczenie pojemności drugiego baku i zastosowanie w zasadzie takiego samego jak ten który masz ( zakładam że masz fabryczny). Żukato ma dokładnie taki bak :

Pisze na nim że pojemność 140 litrów. Ja przelewałem ten bak wodą wiaderkami 10 litrów i wyszło mi około 110-120 litrów, ale taki pomiar zbyt dokładny nie jest, więc może i ma 140 litrów. Wlew został przeze mnie przespawany i przerobiony na zakrętkę maluchowską. Ten bak wchodzi na styk w ramę żuka i jest w miejscu, gdzie wychodzą otwory na smok około 2cm poniżej poziomu podłogi ( tak więc na styk. Jeśli postanowicie ładować taki bak do auta, nie zapomnijcie, że nie można go bezpośrednio na mocowaniach podłogi do ramy powiesić, bo je urwie na dziurach. Musicie spawać konkretne profile do głównego profilu ramy, do tego robić podpory po skosie w kierunku środka ramy, a mocowanie baku to od strony zewnętrznej, najlepiej zrobić z 2 profili które idą po skosie od krawędzi baku, w stronę środka samochodu, łącząc się z "wąsami" ramy w połowie ich długości. Do tego "wąsy" należy wzmocnić. Ja wspawywałem w nie kawałek profilu, oraz musicie je domknąć od spodu. Normalnie mają przekrój położonej litery "C". Jeśli ich nie domkniecie od spodu, to ten ceownik się rozchyli i wygnie w dół pod obciążeniem.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008