Żuk i Nysa dla początkujących

Więcej
2011/05/19 20:48 - 2011/05/19 21:07 #3944 przez klub_pancernych

klub_pancernych odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Bez wyjęcia wału nie wymienisz półpierścieni, czyli skrzynia w dół, rozrząd do pudełka, i nie pomyl panewek. warto też zmienić sznur uszczelniający :) Podkładkę można odwrócić na drugą stronę.

Ostatnio zmieniany: 2011/05/19 21:07 przez klub_pancernych.
Podziękowali: stuk puk jedzie Żuk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/20 21:14 #3956 przez stuk puk jedzie Żuk

stuk puk jedzie Żuk odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Dzięki za fotki,nie rozbierałem dzis wiec nie wiem czy podkładka jest gładka i czy półpierścienie sie wytarły,w ogóle jest taka opcja ze auto ma przejechane 18 tys i zeby sie te półpierścienie wytarły? Jesli wymienię półpierscienie i podkładke to zniweluje luzy?

Więcej
2011/05/20 21:52 - 2011/05/20 21:53 #3958 przez klub_pancernych

W starym typie były całe pierścienie i to jakoś wytrzymywało, nowszy typ to połówka z jednej i połówka z drugiej strony podpory. Wycierają się szybciej, a zwłaszcza przy gorszym oleju. Są cztery grubości. Z tyłu półpierścienia masz podaną grupę wymiarową 1, 2, 3 lub 4. Powinieneś mieć najprawdopodobniej jedynkę.
Ostatnio zmieniany: 2011/05/20 21:53 przez klub_pancernych.

Więcej
2011/05/21 07:48 #3960 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

stuk puk jedzie Żuk napisał: ....w ogóle jest taka opcja ze auto ma przejechane 18 tys i zeby sie te półpierścienie wytarły? Jesli wymienię półpierscienie i podkładke to zniweluje luzy?

Ja słyszałem o przypadku że raz w silniku który wylądował w Tarpanie brakowało pierścieni, ale nie wiem czy to 100% pewna informacja. Natomiast jestem pewien tego co było u znajomego w nowym (sklepowym) Polonezie, luz wzdłużny na wale ponad 2 mm

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2011/05/30 20:01 #4107 przez stuk puk jedzie Żuk

Rozebrałem te pół pierscienie ,porównałem je z nowymi i z nową podkładką i... Okazało sie ze wymiary są takie same i wymiana nic nie dała. Wszystko nominalne i nigdy nie było rozbierane. Smieszne jest to ze w tamtych latach silniki wychodziły własnie z luzem 0,65 a w ksiązkach pisano 0,35 ,ale autko z 74r a ksiazka z 78r , moze przez 4 lata sie zmieniło i własnie to wszystko wprowadziło mnie w błąd..

Więcej
2011/05/30 20:10 #4108 przez klub_pancernych

Pamiętaj o tym, że są cztery grubości półpierścieni.

Więcej
2011/05/30 20:23 #4109 przez stuk puk jedzie Żuk

spoko ,dostałem tylko nominał i nie było tam opisu grubości , z poczatku myslałem ze znów kasa w błoto. Po rozmowie z gosciem co na silnikach zukowskich przepracował w PRL całe zycie w Iławski Zakładach Napraw Samochodów i po jego ogledzinach stwierdził ze ma idealny luz.Zdałem sie na kolesia i zostawiłem z takim luzem, sam nie jestem mechanikem ,miałem przez pare lat UAZA i tam jest bardzo podobnie wszysto.

Więcej
2011/06/06 18:43 #4190 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Mam dwa nowe reflektory do Żuka/Nysy. Ktoś potrzebuje? Oddam za przelew na dzieciaki:) Kontakt na PW. Kto pierwszy ten lepszy:P

Więcej
2011/06/18 21:23 #4316 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tutaj:

Czy zabiera z sobą (lub ewentualnie posiada) któraś z ekip jadących wkład mostu żukowskiego nowego typu (ten z klapą z tyłu, taki jak w Lublinie) oraz półoś ? Bo chciałem brać samemu w zapas na trasę ale niestety nie udało mi się kupić w sensownej kasie całego mostu :huh:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2011/06/19 13:58 #4322 przez OjtamOjtamŻuk

OjtamOjtamŻuk odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

mamy drugi właśnie taki most, ale ostatnio rozwazaliśmy czy go zabierać...

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008