Żuk i Nysa dla początkujących

Więcej
2011/06/30 17:34 #4548 przez W Kolorze Musztardy

W Kolorze Musztardy odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Ja mam komunikat dla ekip z warszawy i okolic, ze chetnie ja i moja ekipa wejdziemy we wspolprace w zabieraniu czesci tylko wszystkie okoliczne ekipy musza sie porozumiec, bycmoze ja jestem w tej ostatniej nie bedacej jeszcze w sojuszu:]
Mam tez pytanie odnosnie sznura uszczelniajacego-na co szczegolnie zwrocic uwage wymieniajac go?
czy wczesniej go maczac w oleju czy smarowac smarem grafitowym? bo 2 szkoly slyszalem,
no chyba ze jesli tylko troche kapie to radzicie olac to.
Jesli kts z okolic ma manometr to chetnie bym sie spotkal i pozyczyl zeby
dla spokoju ducha sprawdzic cisnienie na cylindrach.
Zastanawiam sie jeszcze jak koledz ustawiaja zaplon elektroniczny-ja to robie na sluch, lampy nie mam ale moze ktos ma wmiare prezyzyjny sposob bo pomimo, ze ustawilem na sluch i silnik chodzi ladnie to przy malych przestawieiach nie widze wiekszej roznicy a chcialbym byc mozliwie pewny dobrej regulacji.
kolejna kwestia-mam w alternatorze zalozony reglator od malucha zuk z 96, zakladam, ze to jakas samodzielna kombinacja a powinien byc polonezwoski, chcialbym zeby mi tylko potwierdzic.
No ostatania na ta chwile kwestia- skrzynia 4, ciezko rozpedzajac sie wrzucic wszystkie biegi bez chocby malego zgrzytu, wymienilem olej (troche mnie zaskoczylo, ze tylko litr wszedl) i jeszcze nie jezdzilem po wymienie choc pomimo, ze ciekla raczej stan byl, tyle, ze (wprawdzie nie ogladalem do okola)synchronizatory wygladaly dobrze wiec zastanawialem sie co jest norma w zuku i licze na podpowiedz,
bede wdzieczny za wsparcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/04 19:40 #4662 przez stuk puk jedzie Żuk

stuk puk jedzie Żuk odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Jesli chodzi o sznur to raczej, jesli nie masz zbyt dużego wycieku na rozgrzanym silniku to raczej nie ruszaj tego bo nawet po wymianie moze nie byc duzej różnicy z wyciekiem a i tak całkowicie nie zlikwidujesz . Jedna stara zasada jak nie cieknie to znaczy ze nie ma oleju heheh.jesli zdecydujesz sie na wymiane to namocz go a sznur kup od mercedesa 123 beczki. Zapłon także ustawiam na słuch i odpalanie .a i tak potem jade do warsztatu by to sprawdził elektryk ,co do reszty to nie pomogę . Pozdro

Więcej
2011/07/07 18:40 #4772 przez Żurrari Team

Żurrari Team odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Siemandero, witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie płynów w Żuku benzyniaku. Chciałbym wlać militec możliwie wszędzie gdzie się da, ale nie wiem ile tego ustrojstwa kupić. Szukałem danych ile wchodzi oleju do silnika, ile do skrzyni i ile do mostu, ale nie znalazłem tego, czego szukałem. Ktoś z Was się orientuje mniej więcej ile to w sumie będzie litrów?

Więcej
2011/07/07 18:59 - 2011/07/07 19:02 #4773 przez klub_pancernych

klub_pancernych odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

układ smarowania 6 l 15w40 bądź w wypadku zużytego silnika 20w40
układ chłodzenia około 10 l
skrzynia biegów 1,2 l 80w90
tylny most 1,1 l 80w90
Ostatnio zmieniany: 2011/07/07 19:02 przez klub_pancernych.

Więcej
2011/07/07 22:00 #4786 przez Żurrari Team

Dzięki za info :) Wychodzi na to, że trzeba w sumie wlać w Żuka 500 ml specyfiku, czyli równo dwie butelki (128 złotych z wysyłką).

Więcej
2011/07/08 03:03 #4787 przez klub_pancernych

klub_pancernych odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

A jak u was z wyciekami??

Więcej
2011/07/08 17:41 - 2011/07/08 17:41 #4800 przez Żurrari Team

Cieknąca pompa wody, cieknący układ hamulcowy, tyle na razie wiem.
Ostatnio zmieniany: 2011/07/08 17:41 przez Żurrari Team.

Więcej
2011/07/09 13:18 #4821 przez W Kolorze Musztardy

W Kolorze Musztardy odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

stuk puk dzieki za odpowiedz, do takich samych wnioskow doszedlem, przesadny idealizm sobie odpuszcze bo gra nie warta swieczki, tylko czasem kapnie wiec nie ma co sie przejmowac.

Więcej
2012/09/04 17:00 #9072 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

mam prośbę...zmierzy mi ktos wielkość żarówki oświetlenia kabiny ?? chce zamówić cos takiego allegro.pl/listing.php/showcat?change_view=1&id=4140&order=bd a nie mam narazie żuczka pod ręką przez kilka dni..

Więcej
2012/09/05 16:18 #9109 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

A ja szukam ekipy, najlepiej z okolic Katowic (choć nie koniecznie, ale najlepiej Śląsk) która ma most nowego typu (ten z klapą z tyłu). Chętnie kupiłbym na spółę z kimś most i rozebrał na części zapasowe na trasę. Jak ktoś zainteresowany to pisać na PW.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008