Żuk i Nysa dla początkujących

Więcej
2012/09/06 10:42 #9157 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

wlasnie.. jak to jest z tymi mostami ? slyszalem ze jakies lozyska czy uszczelnienia sa specyficzne ze nie da sie go na trasie transplantować.. prawda to ? również mamy most nowego typu i zastanawiamy sie co zrobić.. skrzynie 4 bierzemy, mamy juz upatrzoną za 300 zł z lublina. Jesli chodzi o most to są u nas dwa rzuczki na złomie, ale koleś za most i skrzynie powiedzial 1000 zł !!!. jaki luz moze być na moście w tym typie ?? u nas troche jest.. ale nic nie zgrzyta.. pare centymetrów albo pare stopni.

Mam jeszcze pytanie odnośnie siłownikó tylnej klapy. Nasze juz dawno nie trzymają a jak wiadomo pełna klapa do żuka stwarze zagrożenie dla życia. Gdzie znaleźć takie siłowniki >? od czego pasuje? warto ? może ktos ma na sprzedaż :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/06 13:52 #9163 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

No z tymi mostami nowego typu to dobrze słyszałeś, z resztą gdzieś tu na forum opisywałem je. Ja właśnie też mam taki most a na jednej półosi mam wyciek i łożysko wyje a nie będzie już kiedy tego zrobić ( po za tym zestaw regeneracyjny na jedną stronę to około 180zł a nie mam aż tyle kasy obecnie aby robić na PRO). Dlatego planuję kupić most i wziąć go w częściach na trasę (półosie i dyfer). Dla tego szukam jakiejś ekipy chętnej która by się ewentualnie dorzuciła i wziąć taki most na spółkę, wtedy ja bym wziął jedną półoś, druga ekipa drugą i ktoś jeszcze bierze dyfer na pokład (kwestia dogadania).

Co do siłowników to zapytaj tutaj :

tarmot.pl
moto-trans.koszalin.pl

Jeśli będę miał chwilę najprawdopodobniej jutro to podskoczę jeszcze do sklepu w mojej okolicy i się zapytam bo mogą mieć na miejscu (mają sporo części dostępnych od ręki)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/09/06 18:50 - 2012/09/06 18:51 #9172 przez Zabugole i Pyrusy

mamy zarezerwowaną skrzynie 4 i tylni most od lublina.. raczej tylny kompletny most z półosiami. Podejdzie nam do żuczka? czy półosie sa inne ? co najlepiej zabrać ze sobą ? sam most ? da sie to jakos bezproblemowo rozebrac ? nigdy nie mialem stycznosci z tylnim zawieszeniem w żuku. Cena jaka musimy położyć to 400 zł za most i skrzynie wiec wydaje sie być akceptowalna.. planowalem ze zabierzemy sam most bez półosi.. jak cos sie posypie..wyrzucamy tylne zaiweszenie, ściagamy półosie zakaldamy nowy most i dalej w droge. da sie tak zrobić na trasie? trzeba wyjeźdzac z calym zawieszeniem ?? czy sam most nam jakos wyjdzie ?
Ostatnio zmieniany: 2012/09/06 18:51 przez Zabugole i Pyrusy.

Więcej
2012/09/06 21:36 #9177 przez Załoga Tarpaniątka

Zależy z którego Lublina, zwróć uwagę na ile śrub masz przykręcany wał do mostu, jeśli te samo mocowanie to podejdzie. Co do mostu, to ja spotkałem się z 3 typami mostów

-stary (składany z 2 połówek jak w Warszawie), wąski, gruby wielowypust na półosi, zwykłe łożyska (te które dało się bez problemu w trasie naprawiać)
-młodszy (już z klapą z tyłu), też wąski, drobny wielowypust na półosi, łożyska już Timkeny które może być bardzo ciężko wymienić bez dostępu do ognia oraz czegoś, czym nabijesz nowe łożysko, już nie wspominając o usunięciu starego co jest przesrane bez kątówki
-najmłodszy ( to samo co młodszy, tyle że most ma inną szerokość jeśli mnie pamięć nie myli i chyba w tych już występowało mocowanie wału na 6 śrub, ale tutaj nie jestem 100% pewien bo nie umiem znaleźć notatki na kompie gdzie miałem te różnice pospisywane)

Co do zabierania części w zapasie. Nie ma sensu brać całego mostu jako takiego, wyciągnij półosie (łożyska zostaną ci na półosiach). W tym celu odkręcasz tarcze kotwiczne hamulców ( te 4 śruby trzymające to wszystko w całości z obudową mostu)

Jak wyciągniesz półosie, to zrzucasz klapę z tyłu i wyciągasz dyfer a potem wybijasz wałek atakujący ( nie zapomnij powybijać bieżni łożyskowych bo może się czasem łożysko przydać, którejś ekipie 2 lata temu się łożysko sypnęło i pokiereszowało zęby). Jeszcze nim go zaczniesz rozbierać, to odkręć sobie nakrętkę na wałku atakującym ( ta co jest we flanszy do skręcania z wałem) bo potem możesz już jej nie dać rady odkręcić bo nie będzie jak zablokować ataku.

Obudowy mostu nie ma sensu brać, bo to w cholerę waży a jest to element który się nie psuje.

I nie zapomnij podczas wyciągania bebechów składać sobie ich do skrzynki w kolejności jak były wkładane, żebyś potem nie pomylił ustawienia np łożyska.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/09/07 04:10 #9180 przez Bracia B

Bracia B odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Potrzebuję pilnie tylnej szyby nie ma ktoś na zbyciu w okolicy? koleś miał ale 500km i nie gwarantuje że dojdzie cała :(

Więcej
2012/09/07 09:33 #9195 przez Załoga Tarpaniątka

Jak nie znajdziesz, to w OBI dostaniesz duży arkusz pleksy ( tanio nie będzie) ale jakoś dziurę załatasz.

Zadzwoń do Mikołowa, może będą mieli.

Więcej
2012/09/07 10:26 #9196 przez Zabugole i Pyrusy

kurcze to jzu zglupialem... myslalem ze nie ma z tym tyle problemow.

ten most chcemy kupic.. allegro.pl/lublin-2-4-d-most-i2594013275.html

Więcej
2012/09/07 13:21 #9206 przez Bracia B

Bracia B odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

do Mikołowa dzisiaj dzwoniłem nie mają, zostało OBI, ale do tyłu wolałbym szybę oryginalną.

Więcej
2012/09/07 13:29 #9207 przez Zabugole i Pyrusy

zróbcie wyciągana - bedzie chlodno :)

Więcej
2012/09/07 18:19 #9214 przez HA-NYSKA TEAM

HA-NYSKA TEAM odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

W Wodzisławiu Śl. przy ul. Marklowickiej na szrocie stoi cały Żuczek strażacki. Postawiony przy samej drodze, "ozdobiony" napisami "auto złom" . Tylna szybkę ma bankowo - jednak z Siemianowic to kawałek... W najgorszym razie jadąc z Katowic w kierunku Chałupek w dniu startu musicie pomykać przez Wodzisław Śl, więc będziecie Żuczka mijać o 3 metry z prawej strony ;-)

ha-nyska.blog.onet.pl

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008