Żuk i Nysa dla początkujących

Więcej
2012/09/07 18:47 - 2012/09/07 18:48 #9216 przez Bracia B

Bracia B odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

boczną robimy wyciąganą z plexi :P ale tylna na sztywno bo jak za dużo alkoholu to mogą wypadać tyłem :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2012/09/07 18:48 przez Bracia B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/07 20:11 #9220 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Zabugole i Pyrusy napisał: kurcze to jzu zglupialem... myslalem ze nie ma z tym tyle problemow.

ten most chcemy kupic.. allegro.pl/lublin-2-4-d-most-i2594013275.html

No to jest most nowego typu. Jeśli to z Lublina 1 to podejdzie bo były te same co w końcowej wersji Żuka ( Lublin 1 miał z przodu jeszcze bębny hamulcowe). A jak koleś nie będzie wiedział z której wersji, to niech sprawdzi wam na ile śrub przykręcany ten most do wału.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/09/10 22:41 #9324 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

chlopaki ja mam inny problem mam zuka z ANDORIA skrzynia 4-ka a koła to 15" 205/65 ijest problm bo brakuje biegów, moze macie na to jakies lekarstwo, jaka skrzynie mozna tam przeszczepic na szybko lub moze jaki most z czego załozyc zeby to mialo rece i nogi

Aby do przodu

Więcej
2012/09/11 12:06 #9352 przez Załoga Tarpaniątka

Jeśli masz most 4,8 to pozostaje zmiana skrzyni na szybszą ( chyba Kia robiła 5 biegową pod Lublina)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/09/11 16:24 #9362 przez Żukatti team

Żukatti team odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

ta od kii to podobno lipna. 5 od poloneza powinna pasować.

Więcej
2012/09/11 19:09 #9369 przez Załoga Tarpaniątka

Polonezowska ponoć do 200Nm znosi więc powinno dać radę.

Kurde wsadziłem nowy silnik a nie zdążyłem wszystkiego pospinać. Pierwszy odpał dopiero jutro. Jeszcze przy wyciąganiu starego wydech się rozleciał ... cały do roboty a dziś już wtorek :sick: Ale damy radę !

Więcej
2012/09/11 19:21 #9370 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

flansza pasuje do zuka tzn do andorii z poloneza?

Aby do przodu

Więcej
2012/09/11 19:53 - 2012/09/11 19:55 #9374 przez Załoga Tarpaniątka

Na to pytanie za bardzo nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, nie trenowałem tego osobiście więc się nie wypowiem. Wiem tylko że skrzynia z Polda powinna do 200Nm przenieść ( znam parę osób co obciążają w granicach 170Nm i póki co chodzi).

Po prostu nie wiem czy pasuje Plug&Play. Jakby było więcej czasu to można by robić na ślepo bo w razie czego przerabiasz dzwon albo dorabiasz flanszę. Niestety czasu chyba już za mało na takie kombinacje. Więc jak nie jesteś 100% pewien to najwyżej objedziesz jakoś tak jak to masz obecnie.

Ostatnio zmieniany: 2012/09/11 19:55 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2012/09/11 23:01 #9383 przez Matej

Matej odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

Załogo Tarpaniątka. Mamy skrzyń wyszło na to że mamy pod dostatkiem (długa historia) oraz zapasowy most.

Teraz mamy takie pytanie. Mamy most najmłodszy i drugi identyczny w zapasie. Nie chcemy zabierać go w pełnej okazałości, bo waży delikatnie mówiąc tyle co tysiąc słoni i zabiera tyle samo miejsca.

Można by było go rozebrać na części, ale brakuje nam wiedzy co powinniśmy zabrać i jak to wyciągnąć/zamontować tak żeby żuk w po naszych "naprawach" nie zaczął jeździć bokiem.

Poznaliśmy żuczora od deski do deski, ale na most nie wystarczyło nam zwyczajnie czasu. W zeszły weekend wymieniliśmy olej w zamontowanym moście, odkręciliśmy pokrywę i zobaczyliśmy dyfer i... no właśnie. Jego stan określiliśmy... nie było mądrych gadek, po prostu. WOW a więc tak wygląda dyferencjał. Po czym zakręciliśmy wszystko i zaleliśmy olejem.

Tutaj to wyczekiwane pytanko. Czy spotkałeś jakąś instrukcję w internecie co do demontażu, montażu i regulacji(?) mostu nowego typu? W tej chwili nie chcę cię pytać o instrukcję krok po kroku twojego autorstwa bo stworzenie takowej raczej by trochę zajęło ;)

Chcę go rozebrać jutro po południu. Więc jeśli nic nie ma wersji papierowej to będziemy improwizować przez telefon z jakimś chętnym ;)
Spokojna głowa, zdolne z nas chłopaki!

Pozdro,

Ps. Jakby ktoś widział w Warszawie czarno białego żuka. To my ;)

Więcej
2012/09/11 23:06 #9384 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Odp: Żuk i Nysa dla początkujących

dołączam sie do pytania:) mamy ten sam problem..most zapasowy leży juz 4 dzien i brak chętnego który pozbawi go półosi, resorów i piast...

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008