Żuk i Nysa dla początkujących

Więcej
2016/07/06 17:53 - 2016/07/06 17:54 #38147 przez NyskaSięWokuKręci

NyskaSięWokuKręci odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

Nie wiem jakie jest dmc, ale się dowiem, muszę poszperać w internecie. Mam tylko most z resorami, całego nissana niestety nie ;) Jakby się ktoś przymierzał do swapu mostu to pasuje idealnie, rozstaw podstawek pod resory i szerokość pióra takie same jak żukowskie (Nissan Terrano D21 pickup, przełożenie 4.88). A ja będę musiał faktycznie dołożyć piórka, bo ładunek się szykuje zacny :cheer:
Ostatnio zmieniany: 2016/07/06 17:54 przez NyskaSięWokuKręci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/07/07 07:40 #38151 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

A co, chcesz brać drugi silnik i skrzynię ze sobą ?
Nie wiem po co chcesz zmieniać most na 4,88 jak z Żuka Andorii masz ~4,8
Do tego resory w Żuku wytrzymują na prawdę sporo i 1 toną ładunku ich nie wystraszysz a znam takich co pod dwie potrafili ładować. Jak dla mnie rzeźba dla rzeźby. Chcesz koniecznie mocniejszy resor, to dołóż górne pióro z obciętymi uszami i zapomnij o temacie.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/07/07 12:37 #38155 przez NyskaSięWokuKręci

NyskaSięWokuKręci odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

resory swoją drogą, to historia poboczna i w sumie pic dla picu. Głównym celem była podmiana mostu na nieco trwalszy, bo z żukowskimi mostami już miałem nie jedną przygodę, dlatego im podziękuję.

Więcej
2016/08/02 20:01 #38523 przez Słoneczny Patrol

Słoneczny Patrol odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

Podepne się pod temat, czy tuleje resora w ŻUKu mają byc za długie, tzn ze czesc jednej tuleji wychodzi troche poza oczko ?

Więcej
2016/08/13 21:31 #38906 przez Arctic White 120RPM

Arctic White 120RPM odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

Siemanko, mam pytanie do kogoś kto ma 2,4D i most hipo. Mianowicie jaka jest konkretnie prędkość maksymalna zuka (do "odciny") na tym moście? Bo Nie mogę się doliczyć swojego przełożenia (most starego typu z benzyny)- wychodzi mi jakieś 4,5 obrotu wału, przy czym w dwóch innych mostach (z czego jeden od diesla) ~5,1 i bebechy 8/41.
Aktualna prędkość maksymalna u mnie wynosi 110 "do odciny" na płaskiej drodze a zastanawiaja mnie osiągi na moście 4.8- czy kupować i wrzucać, dlatego pytam ;)

Co ciekawe poprzedni i jedyny właściciel tego diesla twierdził że most jest oryginalny,a w salonie kupili "najmicniejsza wersję" '92r czyli wychodziło by na to że i dieslach były montowane krótkie mosty..?

Więcej
2016/08/14 07:45 - 2016/08/14 07:46 #38913 przez Załoga Tarpaniątka

Hippoidalne były bodaj 4,5 (albo coś blisko tego) oraz dokładnie licząc 4,77. Był jeszcze 4,1 w Honkerze przez około 1,5 roku produkcji i je wycofano ( nie do kupienia chyba że masz ogromnego farta, szukam już prawie 4 lata).

Starego typu to 5,125 oraz 5,8 z jakimiś drobnymi. Był jeszcze most z Wołgi ale przełożenia nie pamiętam.

Jak liczysz przełożenie to zblokuj jedno koło i licz na dwa pełne obroty drugiego, tak jest prościej bo nie ma opcji że ci się coś nie równo oróci na satelitach jak w przypadku podlewarownego całego mostu ( wtedy wystarczy że jeden bęben ma lekkie jajo i już są problemy z policzeniem przełożenia jak przychwyci lekko koło na moment)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2016/08/14 07:46 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2016/08/14 08:17 #38915 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk i Nysa dla początkujących

Ja nie mam oryginalnych kół, tylko ciut mniejsze, ale zbliżone. Prędkość maksymalna jaką zarejestrowałem na GPS to 115 km/h. Należy jednak pamiętać że mam piątkę z Lublina.

Silnik i most jak piszesz;-)

Natomiast kwestia jest inna - Żuk jest bardzo niebezpieczny przy takich prędkościach. Jego układ kierowniczy nie jest do nich zaprojektowany i wymaga sporego doświadczenia i jaj ze stali żeby tak lecieć.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/08/15 09:21 #38927 przez Arctic White 120RPM

Coś o tym wiem, przyjechałem Tak tylko raz :-D zwłaszcza że układ hamulcowy mam z 74r więc jeden obwód bez wspomagania :lol:

Głównie chodzi mi o obroty przy prędkości przelotowej, przełożenie liczyłem na jednym kole w górze, sam się dziwilem, a nie bardzo mi się chce go rozpolawiac żeby zajrzec co tam siedzi. Czyli z tego co piszesz Grzmiacy, przy moich obecnych osiągach most hipo wiele by nie wniósł do predkosci max? Przelot chcę mieć w okolicach 80 w porywach do 90

Ps. Żadne inne zmiany typu skrzynia 5 nie wchodzą już w grę, zastanawia mnie tylko ten most.

Więcej
2016/08/20 21:46 #39176 przez Arctic White 120RPM

Sprawdziłem dziś jeszcze raz przełożenie i wychodzi równo 4.5 na moście starego typu więc jest to możliwe, ale co tam siedzi to sam nie wiem, a rozbierać póki co nie będę. Pozdrawiam

Więcej
2016/08/20 23:27 #39184 przez Załoga Tarpaniątka

A nie masz przypadkiem mostu z Wołgi ? Bo okolice 4,5 z krajowych to tylko w hipoidalnym kojarzę i to było bodaj 4,55

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008