× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Przygotowania na 2014

Więcej
2014/09/08 08:26 #21440 przez Czesław i My

Czesław i My odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Jeszcze elektryka do ogarnięcia..
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/08 09:21 #21443 przez Škoda Zachodu

Škoda Zachodu odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

To i ja się dorzucę...
-W favoritce wylądował już poskaladany silnik ze skrzynią ale trzeba go jeszcze uzbroić
-zawieszenia z przodu nie ma
-hamulców przód tył nie ma
-łożyska tył do zrobienia
-dołożenie porządnej masy do silnika i zasilanie 1 do 1 z altka do aku
-gniazda zasilajace akcesoria do zamontowania
Niby nic ale dużo pierdół a ja lecę do kato w czwartek

Btw wcześniej byłem tu jako mechanik i geolodzy i już nie jadę maluchem... ruda zabiła projekt :(

Więcej
2014/09/08 13:00 #21452 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Witam. Na samym początku chciał bym życzyć powodzenia wszystkim, którzy jeszcze szykują fury :) Immortale team się troszkę poddało w tym roku i fiacik nie pojedzie, gdyby chodziło o kwestie mechaniczne to walczylibyśmy dalej, ale moje auto trzeba całkowicie odmalować, i nie ma sensu robić tego na szybko, byle jak po takim nakładzie włożonej pracy.
Ale nie ma tego złego, jedziemy w tym roku pożyczonym polonezem :lol:
pracy przy nim niewiele: olej, koła, rozrząd, geometria + parę pierdołek. Większy problem, z częściami zamiennymi, do Kanta to mam pół garażu, ale nie do Poldka i tu pytanie do was:
czy np. alternator, pompa wody, łożyska kół podejdą z 125p do poloneza 1,6 caro plus? Na co zwrócić szczególną uwagę w takim poldku?

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Więcej
2014/09/08 21:08 #21490 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Alternatory na pewno są inne. Ogólnie instalacja elektryczna w PN+ będzie dużo bardziej skomplikowana. Skoro to pluszak to już na pewno MPI. Weź strategiczne czujniki ( położenia wału + podciśnienia w dolocie). Bo bez nich nie pojedziesz na pewno. Pompa wody wydaje mi się że będzie ta sama, ale 100% pewności nie mam. Najprościej sprawdzić w katalogu. Na co zwrócić uwagę w takim Poldku... Skoro jeździłeś Fiaciorem w stanie o jakim mi wiadomo, to tu w zasadzie powinno być tylko lepiej jeśli chodzi o karoserię :lol:

Co u mnie:

-przybyło w garażu 6 metrów profilu 30x30 do spawania w ramę. Do tego muszę wyspawać na ramie wieszaki na zbiornik paliwa pod obciążenie na poziomie 150kg. Z elektryką utknąłem, ale jutro wstaję o 5 rano i lecę do oporu z tematem.
-zakupiłem szpej do poskładania instalacji LPG. Brakuje wielozaworu, który i tak będzie trzeba przerabiać bo niestandardowo butla będzie zamontowana, tak więc znów mega rzeźba.

Z ciekawszych rzeczy, to chyba lecąc dziś na Kraków ( do którego nie dojechałem) chyba zajechałem skrzynię w dupowozie. Żadnego biegu nie dało się pod domem wrzucić jak się zatrzymałem. Tak więc jak to mówią ... "jak nie urok to..."

Bez odbioru.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/09/08 23:23 - 2014/09/08 23:23 #21509 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Wymieniona uszczelka głowicy w naszym Polonezie. Uszkodzona chłodnica w Czerwonym.... Zerwana tulejka z gwintem od korka spustu płynu. Jak nie urok to...

Bez odbioru...
Ostatnio zmieniany: 2014/09/08 23:23 przez Czerwony Team.

Więcej
2014/09/08 23:38 #21516 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

cyna i DUŻA lutownica ...

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/09/08 23:43 #21517 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Załoga Tarpaniątka napisał: Alternatory na pewno są inne. Ogólnie instalacja elektryczna w PN+ będzie dużo bardziej skomplikowana. Skoro to pluszak to już na pewno MPI. Weź strategiczne czujniki ( położenia wału + podciśnienia w dolocie). Bo bez nich nie pojedziesz na pewno. Pompa wody wydaje mi się że będzie ta sama, ale 100% pewności nie mam. Najprościej sprawdzić w katalogu. Na co zwrócić uwagę w takim Poldku... Skoro jeździłeś Fiaciorem w stanie o jakim mi wiadomo, to tu w zasadzie powinno być tylko lepiej jeśli chodzi o karoserię :lol:

obawiam się że pluszaki nie mają czujnika podciśnienia na dolocie :sick:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/09/09 09:29 #21533 przez POMOŻEMY

POMOŻEMY odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni napisał: cyna i DUŻA lutownica ...

Tylko ta tulejka jest też rozerwana, a nowej nie ma...

Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć, jak pomożecie?

Więcej
2014/09/09 21:31 #21596 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Czerwony Team wraca do gry. Uszczelka głowicy wymieniona, chłodnica naprawiona. Dziękujemy ekipie "Pomożemy" to ile to zostało do startu????

Więcej
2014/09/09 22:57 #21613 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

W dalszym ciągu mam niesprawne hamulce...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008