× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Przygotowania na 2014

Więcej
2014/09/11 16:08 #21729 przez paszczaki i spółka

paszczaki i spółka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Po kilku dniach zmarnowanych na poszukiwaniach panewek udało się, nareszcie dotarły prawidłowe. Przed chwilą zamontowane, Nysunia pojechała na zbieżność.Mamy nadzieję, ze teraz już będzie wszystko ok. Bo czasu coraz mniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/11 16:12 #21730 przez paszczaki i spółka

paszczaki i spółka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Cholera, olej wycieka, kontrolka się pali, wszystko się wali.

Więcej
2014/09/11 16:20 #21731 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

E to jak u mnie. Chyba udało się skasować wyciek płynu, natomiast jest wyciek oleju z silnika. Ze skrzyni też ucieka mi olej ale napędem licznika i nic z tym zrobić się nie da. Chyba w sumie dobrze, że kupiłem 20 litrów oleju do silnika B) Inna sprawa że dziś znalazłem kolejne punkty w aucie, które należy naprawić przed trasą. Czy to zawsze tak musi być, że do dnia startu auto jest w rozsypce ? :lol:

Nic, kończę obiad i wracam spawać dalej furmankę B)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/09/11 21:56 #21744 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Kolejne 7 metrów spawów w samochodzie. Jeszcze trochę i będzie w nim więcej drutu spawalniczego niż rodzimego materiału :lol:

Z rzeczy mniej przyjemnych to pogoda ... poezja, nie ma to jak leżeć w deszczu pod autem i spawać :unsure: Coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem innego auta.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/09/11 22:35 #21751 przez POMOŻEMY

POMOŻEMY odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

A u nas most ogarnięty, wymienione łożyska półosi i wszelkie możliwe w nim uszczelnienia, zbiornik paliwa zamontowany, opony wymienione, jedynie bagażnika dachowego raczej już nie będzie... Jutro trochę do pozałatwiania, naklejki darczyńców skompletować, zamontować gdzieś CB, lodówkę, przetwornicę, jakieś navi a instalacja nie przygotowana -brak jakichkolwiek gniazd dodatkowych. Jakieś zakupy zrobić, assistance na szybko wykupić... i nie wiem co jeszcze. O wpisać się do listy części ;)

Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć, jak pomożecie?

Więcej
2014/09/12 00:20 #21758 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Widzę, że swoimi problemami was nie przebiję, ciebie Sebek na pewno :)
U mnie w pożyczonym polonezie też nie jest kolorowo, ruszyliśmy listwy mocujące bak, bo już praktycznie nie istniały, ale rdza trzymała wszystko w całości, bo po oderwaniu ich rozszczelnił się, pokleiłem go, ale nie wiem czy wytrzyma te ponad 5 tysięcy. Pani w jednym sklepie ściągnęła dla nas 2 rodzaje zbiorników, ale nie pasowały, jutro będą kolejne 2.
Do tego niespodziewanie koła z dużego fiata nie pasują do pluszaka, więc jest to dalej kwestia do ogarnięcia (kolega jeździ na 15’’ które nie bardzo nadają się na taką trasę)
pojawił się również problem „formalno prawny”, tzn. jazda pożyczonym autem za granicą, ale jutro załatwimy upoważnienie w PZM. Niby nie dużo, ale wszystko zostało na piątek, a gdzie zakupy, pakowanie itd. :( ale w sumie co ja się dziwię, czwarty raz mam to samo :)

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Więcej
2014/09/12 00:43 #21759 przez Partybox

Partybox odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

U nas dzisiaj został spięty wał, mamy napęd!

Wszystkie elementy wolno latające zostają powoli mocowane

Jest i elektryka, magiczny chiński sprzęt budzi się do życia

A to wszystko dzięki dwum członkom załogi którzy tyrają bez chwili wytchnienia, jeszcze sporo pracy przed nami, ale wieżymy że jutro będziemy śmigać ponaddźwiękową w cholernie komfortowych warunkach. Oby nic jeszce teraz nie wylazło po drodze a będziemy na mecie przygotowań.
Załączniki:

Więcej
2014/09/12 00:51 - 2014/09/12 00:53 #21760 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

do partybox:
"walczymy" tak blisko siebie i nie mamy się kiedy spotkać :) może jutro na oklejanie?

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2014/09/12 00:53 przez Immortale team. Powód: niejasność

Więcej
2014/09/12 02:08 #21763 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Myślałem, że tylko my tak na ostatnią chwilę... w sumie to Pieszczocha robiliśmy od kwietnia a Poldożuka robimy od soboty i przeraża mnie ilość zrobionych rzeczy w nim aż do dzisiaj. Jutro kończymy z elektryką, samochód oklejony, boks zainstalowany na dachu.

Mamy poważną usterkę, ale nie jesteśmy jej w stanie usunąć do wyjazdu. Ryzyk fizyk.

Więcej
2014/09/12 03:30 #21766 przez DeLorean

DeLorean odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Jedzie - nie grzeb! Złota zasada. Dziś nas dopadło - Zmienimy licznik bo skacze wskazówka i zaniża prędkość...Drobna robota - godzinka. No fakt, pierwsze wyjecie licznika godzinka, drugie już 10 minut, jak wyjmowałem piąty raz to całość w 5 minut ogarniałem. No szlag. Urwał się jakiś kabelek i z godzinki zrobiło się pół dnia....
Następy krok to podarłem kartkę z listą rzeczy do zrobienia w Skodzie, jedziemy taką jak jest! KONIEC GRZEBANIA!!!
Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008