× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Przygotowania na 2014

Więcej
2014/01/17 20:24 #15676 przez stasiu

stasiu odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

chętnie bym przyszedł porozmawiać tak jak ostatnio niestety w niedzielę pracuję do 20.00 :(

stasiu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/17 20:39 #15678 przez chopy z borewicza

chopy z borewicza odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

w takim razie na następnym spotkaniu opowiemy

Więcej
2014/01/18 20:46 #15715 przez stasiu

stasiu odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

ja zazwyczaj mam ciężko się wbić na spotkania bo 2 dni pracuje po 12 h i dwa dni wolne jak leci soboty niedziele święta itp

stasiu

Więcej
2014/01/19 03:32 #15720 przez KIPERSI TRAVEL

KIPERSI TRAVEL odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Dokładnie tak jak mówisz. Jadąc na Złombol nigdy nie zastanawialiśmy się jak zezłomować naszą Żuliettę tylko jeżeli będzie problem to jak ją naprawić ew. jak ją zaciągnąć do domu .. A poza tym każdy z nas zna swój bolid i 90% tak go przygotuje, że da radę. No niestety jest jeszcze te 10 % ale to już ... naprawiasz, masz części, albooo wraca z tobą do garażu ....Jest nas tylu że zawsze dajemy radę .

Więcej
2014/03/13 19:40 #17090 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Witam ponownie. po krótkiej przerwie chciał bym powrócić do tematu padniętej uszczelki pod głowicą. W końcu się zmobilizowałem i mam już silnik wyciągnięty z auta, głowica zdemontowana, muszę tylko pozbyć się resztek starej uszczelki i wymyć całość, bo swoją drogą leje się z niego z każdej możliwej strony :) w tym momencie mam pytanie do chopów z borewicza kiedy mógł bym podjechać z silnikiem na oględziny bloku i jak wygląda sprawa jego ewentualnego planowania? czy trzeba cały silnik wybebeszyć, czy jest jakaś opcja planowania bez rozbierania?
Jeśli musiał bym rozbierać do gołego cały silnik to zastanawiam się nad sensem całej operacji, czy nie lepiej przeszczepić innego serducha np takiego:

tablica.pl/oferta/silnik-polonez-125p-z-...ntkT.html#91e96b0669

Bardzo was proszę o opinię :)
Pozdrawiam: Krzysiek

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Więcej
2014/03/13 20:45 #17093 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Przecież po planowaniu masz pełno opiłków. Musisz to wszystko wymyć. Powiem ci tak. Może i uda się trafić zdrowy silnik, ale jakbyś zrobił swój przy okazji ogarniając panewki, pierścienie, cylindry i głowicę, to wiesz na czym stoisz, a tak zawsze jest jakieś ryzyko kolejnej wpadki ;)

Swoją drogą u mnie też powoli (powiedziałbym że w ślimaczym tempie) prace idą do przodu. Póki co mam już kupione wszystko żeby poskładać silnik na nowo. Ostatnimi weekendami obspawywałem karoserię. Plan na najbliższą sobotę obejmował pomalowanie komory silnika i poskładanie serducha, ale choroba mnie rozłożyła i mój powrót do domu chyba skończy się w łóżku :sick:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/03/13 22:27 #17094 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Tak jak wspomniał przedmówca, wsadzisz te same pieniądze a wiesz co masz i masz to pewne, a kupisz z ogłoszenia i możesz wtopić bo okaże się że będzie słabszy od twojego, co innego jakbyś kupował od znajomego i byłoby pewne że ma przebieg xxx.
Ja też kupiłem inny silnik od powiedzmy niedawno poznanego znajomego i miał być za 300 a dał mi go za 250 i kompletny z gaźnikiem filtrem na którym jeździł(jak nówka!), do tego most kompletny(4,1) z tarczami, zaciskami za 100, gratis aparat zapł. nowy pasek klinowy i jeszcze jakieś duperele.
Też żyję nadzieją że ten silnik będzie zdrowy...

Więcej
2014/03/13 22:47 #17095 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

My kupiliśmy całego poloneza i miałem okazję przegonić auto przed wymianą silnika i sprawdzić jak się zbiera, jak odpala itd. Nowy silnik ma 65000 km przebiegu, niby jest odrobinę słabszy, ale po kolejnych regulacjach i wymianach oleju jest coraz lepiej. Po sprawdzeniu kompresji silnik miał średnio po 10,5 atmosfery na cylindrze, wiec nie jest źle. Lada dzień będzie okazja sprawdzić spalanie na trasie, bo pojadę do Łodzi. Czeka nas jeszcze regulacja gaźnika i regulacja gazu, ale to wszystko w swoim czasie.

Więcej
2014/03/14 08:32 #17098 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Widzisz Seba o opiłkach nie pomyślałem :) Faktycznie kupowanie kota w worku jest ryzykowne i może lepiej zrobić to, co się ma, zwłaszcza, że prócz felernej uszczelki i kilku wycieków nie narzekałem na ten silnik, problem w tym, że generalki to ja sam nie zrobię a i nie mam nikogo, kto chciał i umiałby mi pomóc.
Nic, nie ma co za wcześnie polemizować, być może blok będzie ok i wtedy składam go i uszczelniam i tyle. Jak rozkręcałem głowice to zauważyłem kilka mankamentów (ostatnio głowice składał mi mechanik, myślałem, że zrobi to lepiej niż ja poprzednim razem) mianowicie śruby raczej nie były równomiernie dokręcone a i ich stan nie jest najlepszy a do tego podkładki trzymające klawiaturę nie były w ogóle zaklepane, tak przy okazji nie wiecie gdzie je mogę kupić, u mnie w sklepach nie ma.

Weekend się zaczyna, więc może coś pójdzie do przodu, czego sobie i wam życzę:)

PS: Seba wracaj szybko do zdrowia, bo coś mi się wydaje, że w łóżku to ty nie wyleżysz :)

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Więcej
2014/03/16 17:34 #17117 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Hehe, no z tym łóżkiem się nie pomyliłeś, ale wyskoczyła pilna robota z od znajomego, gdzie się rozrząd zaczął kończyć, swoją drogą auto zostanie u mnie do przyszłego weekendu bo jedna część którą kupił nie pasowała a ja za parę godzin wyjeżdżam. No i tyle było z leczenia. Może do przyszłego weekendu się wyleczę.

A co do kapy silnika, nie płacz tylko spinaj poślady i rób. Ja już kapę mojego robię 5 miesięcy i póki co wszystko czeka na poskręcanie w całość i tak już od 3 tygodni tylko patrzę na karton z częściami obok łóżka :lol: Ambitny plan zakłada ( jak dopisze pogoda) uruchomienie auta znajomego przed 8 rano przyszłej soboty (do domu pewnie zjadę przed 24 w piątek), potem pomalowanie komory silnika w Tarpanie bo cała grodź była obspawywana bo popękała w Albanii :lol: no i w niedzielę w okolicy godziny 15 planuję mieć już poskładany silnik w aucie i wytoczyć złoma z garażu o własnych siłach B)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008