× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Przygotowania na 2014

Więcej
2014/05/07 19:17 #17948 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Uo, szalejecie. U mnie silnik dalej w częściach pierwszych na stole leży i nie ma kiedy składać. Już nie wspominam o skrzyni i moście :side:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/07 21:26 #17957 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

A mój żuk stoi kompletnie w częściach, łącznie ze zdjętą budą i rozebraną do cna ramą :sick:

Więcej
2014/05/07 22:49 #17962 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

kurcze a ja swoim FP 125 jeżdżę codziennie - jakoś nie chce się psuć - i to chyba najważniejsze !!!
ale przed wyjazdem przegląd będzie obowiązkowo :-)

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/05/07 23:39 #17968 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Nasz TRUCK z czteroosobową załogą i pół tony sprzętu nurkowego zrobił na majówkę 5232 km do Sarandy w Albanii, czyli normalny Złombol

jedna uwaga, wszystko co macie na pokładzie waszego samochodu musi miec swoje miejsce i być tam zamocowane np; CB-Radio, przetwornica 230V, ładowarki do telefonów i laptopa, uchwyt na okulary słoneczne,kubki,jakieś pudełko na aparat fotograficzny, nawigacja, mapa papierowa, długopis i ew zeszyt-notatnik, itp..
nic tak nie denerwuje kierowcy jak walający sie po kabinie sprzęt , którego nie możesz znaleźć gdy akurat jest potrzebny

Podstawą elektryki są dobre styki !
Załączniki:

Więcej
2014/05/08 12:32 #17979 przez Załoga Tarpaniątka

E to zależy od ekipy. U mnie kierowca przeważnie interesował się drogą i tym co się pojawiało na tablicy ze wskazówkami, reszta go nie interesowała :lol:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/05/15 22:34 #18176 przez Załoga Tarpaniątka

Jako że już kupa czasu upłynęła, niektórzy pewnie zapomnieli, że usiłuję zreanimować mojego złoma. Otóż powoli zbliża się ten moment, kiedy serce ponownie zacznie bić. Mianowicie dzisiaj po przeszło 6 godzinach walki udało mi się doprowadzić głowicę do stanu pożądanego. Czyli obrobione zostały wszystkie zawory, wszystko wymyte. Jutro dostanie nowe uszczelniacze zaworowe i pójdzie póki co na półkę. W planach czyszczenie bloku przed złożeniem. A więc...

Tak wyglądały zawory wydechowe. Ogólnie ładnie widać wypalone wżery, którymi z czasem zaczyna puszczać i kompresja leci w dół:

Natomiast tak wygląda po obrobieniu:

Zdjęć dolotowych nie wrzucam bo wygląda tak samo, tyle, że nie miały takich wżerów... jak to dolotowe ;)

A tak wygląda sama głowiczka:

Jutro mycie bloku i pozostałych elementów układanki, natomiast plan na sobotę zakłada poskładanie silnika w całość B)

Więcej
2014/05/16 14:10 #18188 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Na grubszy ładunek

Poddaję analizie, czy to dobre rozwiązanie ?

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2014/05/16 14:13 #18189 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Podejrzewam że przy większym obciążeniu (a może nawet nie) główne pióro złamie się przy końcu drugiego pióra...

Więcej
2014/05/16 15:42 #18192 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Jakieś dołożone pióro ? czy to mocowanie nie powinno być w okolicach mostu ?

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/05/16 21:19 #18197 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Przygotowania na 2014

Z tego co ja zrozumiałem to jest to dołożone pióro, ale nie pod resor tylko nad resor i połączone właśnie tym strzemionem. wtedy największe obciążenie przyjdzie na główne pióro w miejscu gdzie kończy się drugie

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008