× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Zlombol'14 - Statystyki

Więcej
2014/07/16 22:19 #19386 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

Semtox napisał:

PS. Mam nadzieję że mimo iż to 8 edycja to ten kto implementował licznik załóg zrobił go na czymś co ma więcej niż 8bitów bo inaczej to nam się jutro ilość ekip wyzeruje - taka złombolowa mini pluskwa milenijna :)

Wiem, że znasz sie na informatyce, ale z tym Post Scriptum to Cie troooszeczkę poniosło ... :evil:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/04 20:04 #19863 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

Z okazji 40dni do startu, a zarazem mniej niż 1000 godzin do startu -martwiące jest tylko to że wiele maszyn jak widać i słychać ma jeszcze pewne "drobne" prace przed sobą - przedstawiam aktualne zestawienie w 6 kategoriach i Ciekawostki :)

Statystyki na 03.08.2014 - 302 zarejestrowanych ekip
Tak jak poprzednio 5 zestawień
- Pojazdy Szczegółowo
- Pojazdy Ogólnie
- Ilość Złomboli na koncie
- Uczestnicy w latach
- Powroty po Przerwie

Oraz dodatkowo Ilość Teamów w poszczególnych Województwach

Ciekawostki:
- Od ostatniego zestawienia przybyło 51 ekip! czyli ~2,5 ekipy/dzień choć od piątku zaledwie 5 czy 6
- Od ostatniego zestawienia przybyło 35 ekip które jadą po raz pierwszy!
- Odsetek nowych ekip nieznacznie zmalał z 68,92% do 68,87, 208 ekip jedzie po raz pierwszy!
- Ekip które startują po raz pierwszy jest już więcej niż było wszystkich ekip na starcie w 2013, 2012, 2011... każdym z dotychczasowych startów :)
- Widać że nieco obudziły się ekipy które już chociaż raz były na Złombolu, obecnie są takie 94
- Tempo rejestracji nadal rośnie z 1,28 ekipy/dzień do 1,4 ekipy/dzień
- Ponawiam apel o wpisanie czym się jedzie, bo nie wieżę że ~10% ekip (28 sztuk) nie wiedzą lub co gorsza nie mają jeszcze pojazdu! bo to że pojedziecie to pewnie co nie?
- Od ostatniego zestawienia 14 nowych Poldków razem to już 87 sztuk! mamy też 9 nowych Fiatów 125p, i również 9 nowych Żuczków
- Po 6 nowych Skodziawek i Niezdecydowanych..., oraz dwie nowe Łady i dwa Trabanty
- Wrócił zaginiony Tarpan więc są dwa :)
- Do dwóch Yugo Koral dołącza Zastava 1100P
- Najwięcej ekip jest z woj. Śląskiego (76), Mazowieckiego (61) i Dolnośląskiego (27)
- 4 ekipy nie podały skąd są :(
- 5 ekipy podało dwa województwa i zostały wpisane do obu podanych

Kolejna i chyba ostatnia aktualizacja pojawi się za 20 dni tj. na 20 dni przed startem (a właściwie na mniej niż 500h do startu) czyli już po potwierdzeniu wszystkich rejestracji
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA, ŻUKato

Więcej
2014/08/17 14:08 #20355 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

Statystyki są bardzo szczegółowe i czytam je z zainteresowaniem.
Zaciekawiła mnie sytuacja odwrotna, czy jesteś w stanie podać ile ekip ubiegłorocznych nie jedzie w tym roku?
I tu, jak wszędzie można będzie dostrzec pewną niedoskonałość. Ponieważ w momencie rejestracji załogi podaje się, w których latach już startowała, ale wystarczy, że w danej ekipie zmieni się kapitan/pojazd i załoga (statystycznie) jedzie po raz pierwszy (bo np. pod nową nazwą). Tak jest choćby w moim przypadku. Jechałem w zeszłym roku z załogą ze stażem (outsiders), w tym roku jedziemy pod inną nazwą, z innym kapitanem, więc podałem w zgłoszeniu, że start po raz pierwszy...
Czekam na kolejne zestawienie...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/08/17 17:42 #20367 przez Semtox

Odp: 79 lub 84 zależy od przyjętego punktu odniesienia
Stan na 03.08.2014 bo aktualizacja się jeszcze przygotowuje.

Dobrze teraz czemu 79 lub 84, bo dysponujemy 2 liczbami co do startujących w 2013 roku.
1) 152 to ilość zarejestrowanych ekip w zakładce: Historia -> Złombol 2013 -> Załogi. Z tabelki "Uczestnicy w" widzimy że 68 tegorocznych ekip było też w 2013 na Nordkapp więc: 152 - 68 = 84 zeszłoroczne ekipy zostają w doku :(
2) 147 to ilość zgłoszonych ekip podana przez Organizatorów w zakładce: Informacje -> Statystyki jak mniemam to ilość która stawiła się na starcie. Czyli 147 - 68 = 79.

W związku z czym czas na dwie tabelki (stan na 03.08.2014)
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Więcej
2014/08/17 22:21 #20387 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

Nasuwają mi się 2 wnioski:
-pesymistyczny: aż połowa ubiegłorocznych załóg nie jedzie w tym roku. To dużo.
-optymistyczny: z ubiegłorocznych załóg jest wielu uczestników, którzy w tym roku założyli swoje załogi i jadą pod nowymi nazwami. To, m. in. oczywiście, tłumaczyłoby tak ogromny skok w górę ilości załóg w tym roku.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/08/17 22:28 #20388 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

a popros statystyk :lol:

Semtox ma najlepszy stosunek podziękowań do napisanych postów

policzyłem w pamięci i wyszło 36 % :whistle:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/08/17 23:42 #20394 przez Semtox

POGANIACZE BYDŁA napisał: Nasuwają mi się 2 wnioski:
-pesymistyczny: aż połowa ubiegłorocznych załóg nie jedzie w tym roku. To dużo.
-optymistyczny: z ubiegłorocznych załóg jest wielu uczestników, którzy w tym roku założyli swoje załogi i jadą pod nowymi nazwami. To, m. in. oczywiście, tłumaczyłoby tak ogromny skok w górę ilości załóg w tym roku.

Myślę że na pesymizm jeszcze za wcześnie to jest na podstawie danych z 03.08.2014 (302 ekipy) i już w tym zestawieniu było widać - na co zwracałem uwagę w Ciekawostkach - że "stare" ekipy się przebudziły więc może jeszcze kilka doszło
Jak nie zapomnę to przygotuje te tabelki dla nadchodzącego zestawienia też

Myślę też że ten rok nie odbiega od pozostałych (no po za tym że jest nas DUUUŻOOO!), nie wykonałem dokładnych obliczeń ale szybkie spojrzenie w Informacje -> Statystyki i widzimy że co roku ~50% to jadący po raz pierwszy A ile w tym nowych nazw i starych wyjadaczy? kto to wie...

Więcej
2014/08/18 11:44 #20409 przez Żukoskoczki

Żukoskoczki odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

A ja myślę, że nie ma co tu analizować aż tak bardzo pod kątem obecności/nieobecności ekip w tamtym roku i pojawieniu się ich znowu w tym. Dla mnie sprawa jest oczywista: kierunki zimne/północne są ogólnie mniej atrakcyjne i wielu to zniechęca. Kierunki ciepłe są fajne, bo są fajne i ciepłe ;) i najbardziej przypomina to wtedy standardowy urlop, gdzie jedziemy się wygrzać w ciepłym Morzu Śródziemnym.

Więcej
2014/08/18 23:05 #20445 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

Generalnie zimne klimaty przyciągają inne ekipy niż ciepłe. Ciepłe są fajne i ciepłe B) jak wiadomo i jest dużo ekip. Na zimne edycje nie pojedzie nikt pod kątem standardowych wakacji, relaksu. Tam chodzi o przygodę, przyrodę, itd...

Ciekawy jest punkt powrotów po przerwie....jak ktoś z początkowych edycji przerwał to już nie jechał....jedynie 2012r. jest inny....ale to były ekipy co lubią ciepło bo startowali do Grecji, nie jechali na Nordkap i startują do LLoret....

@ Semtox: Do końca tygodnia będzie komplet ekip wpisanych...jesteśmy ciekawi na końcowe statystyki...!!

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2014/08/19 07:35 #20453 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Zlombol'14 - Statystyki

hola hola, nie startowałem w 2013, ale z powodów braku urlopu w tym terminie, a nie że było zimno. Do tej pory odżałować nie mogę, bo od 7 lad wybieram się do Mehamn i dojechać jakoś nie mogę, a to tylko 500km większy dystans :P

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008