× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Więcej
2014/10/08 20:07 #22270 przez Żukoskoczki

Żukoskoczki odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Gruzja fajne miejsce, ale chyba mimo wszystko za daleko. Dystans ma być taki, aby osoby z tylko 1 tygodniem urlopu były w stanie też wziąć udział. A do Gruzji to mało autostrad prowadzi, więc i czasy podróży wydłużone ze względu na jakość dróg i całościowy dystans.
Szkoda, bo nawet jakby się złom zepsuł, to można spokojnie wrócić Wizzairem do Katowic lub Warszawy z Kutaisi za (względnie) niewielkie pieniądze. :) Byłem w tamtym roku i chętnie bym wrócił na khinkali i chaczapuri :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/09 07:01 #22280 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Da się to zrobić w tydzień, tyle, że dziennie trzeba dołożyć te 100km do dystansu, co daje około 1,5 godziny jazdy więcej ( średnio).

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/10/09 09:36 #22281 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

W tydzień to już wybitnym zbokiem trzeba być. Tam nie ma autostrad - przez Turcję to troche potrwa. Za to są góry, podjazdy i zjazdy...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/10/09 11:24 #22285 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Wiesz, ja pamiętam z poprzednich edycji ekipy, które po dojechaniu na metę, następnego dnia ciągnęły do PL od razu bez postojów, bo 2 dni później trzeba było być w pracy. Wariactwo ale co zrobić.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/10/09 11:31 #22288 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

a ile było takich ekip co jechało do Lloret tylko na tydzień? Raczej garstka. Wiadomo że każdemu się nie dogodzi.
Zrobić rundkę dookoła Morza Czarnego? Podoba mi się :) Taki kierunek byłby jeszcze bardziej ekstremalny, ale czy nie o to m.in. chodzi w złombolu? :D
Dla przykładu podobny rajd Niemców: blacksea.superlative-adventure.com

Więcej
2014/10/09 11:32 #22289 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Ja nie wątpię że takie załogi są, ale z mojego punktu widzenia i siedzenia - jak już jechać taki kawał to coś z tego jeszcze wyciągnąć;-)

Gruzja wygląda bardzo apetycznie i prawie leży w Europie;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/10/09 12:14 #22290 przez Załoga Tarpaniątka

Gruzja byłaby spoko. Póki co traktują tam polaków dobrze. Pytanie jak będzie za kilka lat jak zacznie tam jeździć "bydło" z naszego kraju :unsure:

Więcej
2014/10/09 12:22 #22292 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Załoga Tarpaniątka napisał: Wiesz, ja pamiętam z poprzednich edycji ekipy, które po dojechaniu na metę, następnego dnia ciągnęły do PL od razu bez postojów, bo 2 dni później trzeba było być w pracy. Wariactwo ale co zrobić.

W tej edycji niestety ja tak miałem, brak urlopu w pracy, goniące terminy, potrafiłem wygospodarować tylko tydzień, tak więc w czwartek wieczorem gnałem już do Polski, chcąc mieć ew. 1 dzień zapasu na ew. awarię.
Po wyjeździe trochę może żałuję tego, że nie do końca można było sobie pozwolić na komfortowe zwiedzanie, ale gdybym miał to samo powtórzyć, to bez wahania bym to zrobił.
Natomiast odnośnie Gruzji - kierunek fajny, zdecydowanie dłużej niż tydzień urlopu trzeba rezerwować, ale plany może krzyżować - niepewna sytuacja w Turcji, nie wiadomo co za kilka miesięcy tam będzie.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/10/09 17:08 #22300 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Złombol 2015 - będzie? Gdzie ? - typujcie

Grzmiący Rydwan napisał: W tydzień to już wybitnym zbokiem trzeba być. Tam nie ma autostrad - przez Turcję to troche potrwa. Za to są góry, podjazdy i zjazdy...

Turcja, Turcją, byłem chwilę i tego nie można nazwać podjazdami a cholernie dużymi podjazdami. Wyobraźcie sobie, że tam tuneli nie ma, górę można tylko pokonać górą.

Jakby tego było mało cena litra paliwa teraz mocno spadła, ale jeszcze przed Złombol 2014 była po 8,60 za litr. Praktycznie tyle samo co w trasie na Nordkapp (Norwegia).

A to na pewno nie przyciągnie Złombolowiczów.

Moim zdaniem jest dylemat. Raz ciepły kierunek, raz zimny, ale jak widać po tej edycji dobry kierunek to 80% sukcesu w ilości zebranych zielonych na dzieciaki.

Rozsądek mówi - wybrać dobry kierunek, gdzie pojedzie jak najwięcej załóg.

Od kilku lat mówi się o tym, że w przyszłym roku Złombol się nie odbędzie, a jeśli się odbędzie to przez zainteresowanie (zbyt duże) będą limity ilości załóg.

W tym roku:
- ilość ekip zabiło organizatorów (Dzięki raz jeszcze za wkład), ilością pracy
- z drugiej strony, zebrali już niemałą kwotę, zrezygnować w tym momencie z organizowania imprezy - czysta głupota poza tym natura nie lubi próżni, zaraz się zrobi 10 różnych Złomboli z całej Polski

dlatego myślę, że skoro chcieli zrezygnować, ilość załóg w tym roku niejako "wymusiła" na nich kontynuację

Na pewno w przyszłym roku, jeśli będzie tyle samo załóg, musi być trochę inna forma, szczególnie na mecie.

- to tutaj rozbijemy namiot
- nie, nie tutaj, rozbijemy się za samochodem, nie chcę by jakiś kretyn jak będę spał wjechał w nasz namiot!

to pierwsza myśl która przyszła do głowy. Tak nie może być.

Przyjechałeś na metę, zaparkowałeś samochód w wyznaczonym miejscu, rozbiłeś namiot? ZAKAZ ruszania samochodu! Tym bardziej po spożyciu!

biorąc powyższe pod uwagę, moim zdaniem:
- ciepła destynacja
- zmiany w regulaminie
- porządkowi przynajmniej na mecie*

*składka obowiązkowa (dodatkowa oprócz 1000 zł od Darczyńców, 200 zł wpisowego, 61 zł naklejki)

Więcej
2014/10/09 19:21 #22302 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: BĘDZIE czy NIE BĘDZIE - oto jest pytanie

1. Weryfikacja zgłoszonych uczestników - osoba odpowiadająca za załogę Kapitan.

2. Zaostrzenie regulaminu imprezy
( jeżeli chcemy, żeby się w ogóle odbyła i żeby mieć poczucie bezpieczeństwa i frajdy z niej ).

3. Dostosowanie jednostki do ogółu - choć trudno pewnie będzie to zrealizować przy takiej ilości "wolnych ptaków" jednak należy do tego dążyć.

4. PRZESTRZEGANIE regulaminu i ogólnie przyjętych zasad złombolowych.

Jakże niewiele a jak mogłoby to pomóc organizatorom w podjęciu decyzji .

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
Podziękowali: Los Iwiczna Locos

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008