× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Wpisowe

Więcej
2015/01/22 22:04 #24703 przez Los Iwiczna Locos

Los Iwiczna Locos odpowiedział w temacie: CENZURA

Zaczne od tego że Orgow nie znam, ale bede bronil kazdej decyzji ktora uchwalą nawet jesli bedzie ona sprzeczna z moimi poglądami. A dlaczego ? Poniewaz jest to impreza ich pomyslu i mogą z regułami robić co chcą. Jeśli impreza skurczy sie do 50 załóg to tez bedzie dobrze. Orgowie to ludzie (rowniez) i maja swoje prywatne zycie i po osmiu latach mogli by powiedziec ze mają dosyc i imprezę zamykają bo tak im sie podoba. I nikt nie ma prawa sie tego czepiac. Poza tym krytykowanie zbyt duzego progu wejscia i głosowanie ze impra ma byc dostepna powszechnie jest sporym naduzyciem. To jest impreza nawiazujaca do PRL, a wtedy nie bylo ze mi sie nalezy, trzeba bylo sie wykazac inwencja zeby zdobyc palec rozdzielacza do malucha czy tez kupon na pralke automatyczną Predom. Nie mowie ze to byl ok, ale wtedy faktycznie byl powod do narzekania, a ludzie jakby mniej pyskowali tylko rozwijali poklady fantazji. Aktualnie dorasta pokolenie "bomisienależy" które nie wyobraza sobie tego ze cos można wlasnymi rekami zrobic i poradzic sobie w trudnej sytuacji bez dostepu do nowych technologii.
Podsumowujac: orgowie maja racje ZAWSZE. Ich impreza, mogą cenzurować, banować i ustalac najwymyslniejsze przeszkody tak dlugo jak kasa sie zgadza. Do ostatniego nie mam najmniejszych wątpliwości.
W zeszlym roku kase zaczalem zbierac w sierpniu, w dniu startu mialem ponad 150% kwoty. To ma byc meczarnie z usmiechem na twarzy, a kazdą awarie nalezy przyjmowac z okrzykiem banzai, malkontentom stanowcze nie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/22 22:04 #24704 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: CENZURA

Chodzi mi tylko o to żeby się nie napinać. Chcesz jedziesz nie chcesz nie jedziesz. Jest regulamin , warunki i albo je akceptujesz albo nie. Ja szanuję wszystkie załogi zwłaszcza z Wa-wy bo było ich ostatnio najwięcej (chociaż cięty na warszawiaków jestem)bo okazało się, że niektóre śląskie załogi to się na tą imprezę nie nadają ale to zupełnie inny temat. Zaobserwowałem, imprezowicze mają krótki żywot złombolowy i to mnie buduje i cieszy.

Więcej
2015/01/22 22:11 #24707 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: CENZURA

Wszystkim, którzy nie zauważyli, o czym jest TEN wątek, proponuję przeczytać pierwszy post.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/01/22 22:13 - 2015/01/22 22:15 #24708 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: CENZURA

Dziwne podejście z tym GDZIE BĘDZIE KASA WYDANA,raczej trzeba się zastanowić NA KOGO,DLA KOGO.Ja miałem darczyńców z poza granic polski i myślicie że im było można wszystko ładnie wytłumaczyć :S Więc powiem z góry że NIE łatwo... ALE JAK KTOŚ CHCE TO SPOKOJNIE DA RADĘ :)
Poświęciłem 2 dni łącznie z przygotowaniem się (ulotki mapki opisy) i około 3000zł było.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/22 22:15 przez BOMBOWÓZ.

Więcej
2015/01/22 22:20 #24709 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: CENZURA

Taka myśl mnie naszła: Organizatorzy mogliby założyć własną fundację celem uniezależnienia się od Fundacji Nasz Śląsk i pieniądze zebrane przez nich przeznaczać na zakupy dla dzieciaków z całej Polski. Oczywiście byłoby to dużo więcej roboty, ale z drugiej strony nie byłoby przecież problemów ze znalezieniem wolontariuszy z różnych części kraju, którzy by pomogli prowadzić działalność i rozdzielać pieniądze. Moim zdaniem, choć ideę Złombola w 100% popieram, to jest to trochę nie fair, że co roku jest robiona ogólnopolska zrzuta na domy dziecka z Górnego Śląska (w tym roku może nawet pęknąć milion), a dzieciaki z innych województw mogą się tylko przyglądać i zazdrościć. Ja wiem, że ktoś może zorganizować Złombol Bis np. na Podlasiu, ale robienie szesnastu Złomboli dla każdego województwa żeby każde miało równy przydział to nonsens. Poza tym to start co roku z Katowic jest trochę monotonny, fajnie by było co roku ruszać z innego miasta.
Jakby nie było, to na Złombol jedziemy i nie marudzimy :)

Więcej
2015/01/22 22:21 #24711 przez GRUBANUTA

GRUBANUTA odpowiedział w temacie: CENZURA

Posłużę się cytatem (Farben Lehre - Aura):

"Uśmiecham się do Ciebie nie za pieniądze
Choć czasem ledwo wiążę koniec z końcem
Są rzeczy grzechu warte – robić je warto
Czasami trzeba zagrać niepewną kartą

RAZEM MOŻEMY PRZECIEŻ PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĆ
BO CI Z POZORU CZYŚCI BARDZIEJ SĄ BRUDNI
RAZEM MOŻEMY PRZECIEŻ PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĆ
BUDOWAĆ LEPSZY ŚWIAT, A NIE TEN OBŁUDNY ..."

Tak więc różnijmy sie pięknie :)

Więcej
2015/01/22 22:22 - 2015/01/22 22:28 #24712 przez BarkASY team

Czytałem pierwszy post i się z Limbową w tym temacie kompletnie nie zgadzam (mam prawo a w innych częściowo tak). Może założyć związek zawodowy to modne teraz jest.
Pewnie zbesztacie mnie za to ale Złombol organizowany jest na Śląsku i tutaj ma swoje źródło więc start z Katowic jest jak najbardziej na miejscu. Powtarzam, że też chciałbym żeby start był w Rybniku, inni , że w W-wie, jeszcze inni że we Wrocku czy Poznaniu ale to nie MY to zainicjowaliśmy, wymyśliliśmy i nie mamy prawa dyktować Orgom warunków. Gwoli ścisłości też ich nie znam.
Ostatnio zmieniany: 2015/01/22 22:28 przez BarkASY team.

Więcej
2015/01/22 22:31 #24715 przez artak

artak odpowiedział w temacie: CENZURA

Kochani (a co, też sobie nabiję posta. Chociaż mam nadzieję, że ten temat jak i kolejne polecą w kosmos, bo mówiąc prosto są do d*) po co te spiny? Kilka osób napisało w kilku tematach (znaczy zrobiło pospolity burdel w mojej skromnej opinii, z którą pewnie kilka osób się nie zgodzi) że nie podoba im się nowy wyższy próg kwoty, którą muszą zebrać od darczyńców. Mieli takie prawo (konstytucyjnie nadane jako wolność słowa). Kilka osób w tych tematach się nie zgodziła z przedmówcami, stwierdzając co następuje:
- zluzujcie, 500zł to nie tragedia
- to jest impreza organizowana przez kilka osób i oni stawiają warunki
- regulamin się nie podoba, to nie trzeba jechać.
Mieli do tego takie samo prawo (konstytucyjnie nadane jako wolność słowa) jak osoby pierwsze. Niestety na tym dyskusja się nie zakończyła (jak zawsze w takich przypadkach, gdy dwie strony mają swoją rację i próbują wytłuszczyć drugiej stronie, że moja racja jest mojsza niż twojsza i że sądy sądami, ale sprawiedliwość z granatem i te sprawy), więc do pracy wkroczył moderator.
Praca moderatora (który jest jeden i robi to w międzyczasie swoich życiowych zajęć, których ma multum) polega na tym, żeby sprzątać (taki nasz sprzątaczek forumowy). Nie jest to praca ani prosta, ani przyjemna, ani fajna. I ten to moderator stwierdził, że nie ma sensu ciągnąć dalej tego tematu, więc go pozamykał (jak było przedstawione 2 tematy) i jeden (podobno, wnioskuję z pierwszego posta w tym wątku) po prostu usunął. Miał do tego prawo (oprócz konstytucyjnego określanego jako wolność słowa, również nadane przez organizatorów rajdu ZŁOMBOL).

W związku z powyższym nie potrafię zrozumieć co motywowało twórcę tego tematu do podniesienia wielkiego larum, że CENZURA? Naprawdę, w moim nic nie znaczącym mniemaniu, temat został wyczerpany już dawno temu. Organizatorzy jak będą chcieli to wezmą pod uwagę tematy na forum, a jak nie będą chcieli to ich pod uwagę nie wezmą. Czy na prawdę trzeba zakładać kolejny temat z tym związany? Czy na prawdę trolling pospolity musi nadciągnąć również na to forum?

Ja was wszystkich proszę, zluzujcie. W tym temacie więcej już się nie napisze, wszystkie za i przeciw zostały podane i na prawdę nie ma już sensu na ten temat dyskutować i podnosić flame'a. Mamy dużo więcej ważniejszych spraw do przedyskutowania, żeby tracić czas i siły na nic nie wnoszące dywagacje.

Kirk OUT.
P.S.
Możecie cytować i odnosić się do mojej wypowiedzi ile chcecie. Możecie mnie nawet próbować na PW wyciągać do odpowiedzi, ale ja (i mam nadzieję, że nie tylko ja) nie mam zamiaru więcej pisać w tego typu tematach (i mam nadzieję, że nasz sprzątaczek forumowy będzie takie tematy kasował, a założycieli takich tematów blokował).
Dziękuję za uwagę :) Spotkamy się w bardziej sensownych tematach :P

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

Więcej
2015/01/22 22:34 #24716 przez BarkASY team

Mod spakuj ten wątek

Więcej
2015/01/22 22:37 #24717 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: CENZURA

Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie ma znajomości lub nie pracuje w sprzedaży handlu, czy nie jeździ i nie wyciąga kasy od klientów jak to niektórzy się chwalą ;) to zgromadzenie tego 1000 czy 1500 wcale nie jest takie proste.
Wynika to z bardzo prostej rzeczy : Zaufanie społeczne od lat utrzymuje się w Polsce na niskim poziomie – średnia odpowiedzi na pytanie, czy większości ludzi można ufać, wynosi w Polsce 4,11 pkt%, wynika z europejskiego badania ESS. Mniejsze zaufanie jest tylko na Słowacji i w Portugalii.
Co do małych miejscowości to również racja: statystycznie im większe miasto tym ludzie hojniejsi. W Polsce jak to mawiają Polak Polakowi wilkiem i to się sprawdza i z przykrością muszę stwierdzić, że nawet na złombolu...
Była ekipa, która utknęła we Francji pod supermarketem z rozwalonym altkiem. Starałem się znaleźć kogoś w lloret kto wracając podrzuciłby mu altka i co... i często słyszałem, że jeśli ktoś ma nadrobić np 100 km, żeby pomóc innej ekipie to odpada. Rozważaliśmy nawet wyjazd i pomoc, ale mieliśmy walnięta chłodnicę.
Myśmy do Złombola przymierzali się trzy lata. Przed dwa kolejne byliśmy wystawiani do wiatru ostatecznie przez zdawałoby się poważnych darczyńców (były to naprawdę firmy, które budzą w Polakach naprawdę Bardzo Duży szacunek - nie wymienię jednak ich nazw). W zeszłym roku też nasz pierwotny darczyńca zwlekał, obiecał wpłacić pieniądze w poniedziałek a w środę powiedział nam, że się wycofuje bo ma inne wydatki - straciliśmy 4 miesiące na oczekiwanie wpłaty dość niepoważnego darczyńcy.

Co do cenzury to był wątek o incydencie, który został zamknięty... a ludzie chcieli tylko wiedzieć czy złoczyńca został zatrzymany, a nie jak to niektórzy podejrzewani oczekiwali podania danych osobowych w celu zlinczowania :) Nie będę kontynuował bo zostanie zamknięty :P

A co do kosztów:

1500 PLN to wpłata na dzieci z domów dziecka
Koszt paliwa i opłat autostradowych na złombolu - zakładając na końcu powrót do Polski wg Via Michelin : 385.77 € czyli 1620 PLN
Oczywiście zakładam, że śpi się pod chmurką, nic się nie je, nic się nie pije i nic się nie zwiedza.

A teraz obiektywizm na temat 1500PLN - uważam, że ta zmiana przyszła zbyt późno - sam sygnalizowałem paru darczyńcą 1000 PLN i teraz jak powiem 1500 to będzie to ciut głupio wyglądało
Podziękowali: Ekipa Trapeza, Semtox

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008