× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Więcej
2015/03/29 16:01 #27198 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Ale idąc tokiem myślenia "wszystko co było montowane w Polsce" to zaraz się odezwie ktoś z jakimś daewoo, citroenem C15 i podobnymi autami. Pewnym wytłumaczeniem czemu 132, a nie 131 jest to, że 132 troche odziedziczył po 125, a 131 już nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/30 15:00 #27224 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Myślę, że jak ktoś będzie chciał restaurować jakiekolwiek stare auto, to Złombol mu do tego nie jest potrzebny i ma wystarczająco "siana" aby pozwolić sobie i na ratowanie aut znikających z dróg jak i na start ( o ile będzie miał taką wolę). Nie mieszałbym tych dwóch tematów. Owszem, fajnie jest "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" ale nie zawsze się da. Jeszcze co do starych aut, szkoda byłoby mi "ciorać" po świecie wypicowanego youngtimera albo coś zabytkowego. Ale to moje subiektywne zdanie ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/03/30 15:18 #27225 przez FAVORIT TEAM PILA

FAVORIT TEAM PILA odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Ale fakt jest faktem ze jesli cos bylo produkowane w Polsce to powinno moc brac udzial. Chce tak samo odrestaurowac auto jak kazdy z Was wasze auta nie wazne czy to fiat czy polonez. Kazdy chce doprowadzic swoje auto do porzadku i ladu. Wiec uwazam ze jesli auto jest sprawne to niech jezdzi bez roznicy czy jest to Polska czy poł Europy.

Więcej
2015/03/30 18:57 #27231 przez Babcia wŁadzia

Babcia wŁadzia odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Nie wiem czy do samochodów startujących w Złombolu pasuje słowo odrestaurowane :evil:

Więcej
2015/03/30 21:35 #27232 przez FAVORIT TEAM PILA

FAVORIT TEAM PILA odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

gratulacje czepiaj sie slówek..

Więcej
2015/03/30 22:25 - 2015/03/30 22:26 #27234 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Moje tłumaczenie jest takie, że Złombol, pokazuje zachodnim miłośnikom motoryzacji co było tu produkowano na takiej czy innej licencji lub montowane w ograniczonych typach i egzemplarzach..
takie były czasy,była PRL i RWPG, byliśmy zamkniętym obozem socjalistycznym i nawet inżynierowie mieli związane ręce.
Pomimo podejmowanych wysiłków tylko nieliczne nowinki były dopuszczone do produkcji lub montażu..
Warto o tym pamiętać i to pokazywać, jeździliśmy wtedy tylko tym , więc Złombol to pokazuje..
Jest wiele innych rajdów i imprez motoryzacyjnych, wręcz mamy złote czasy dla dawnej motoryzacji, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce...
Tymczasem Złombol jasno określa warunki i trzeba to uszanować.

P.S. W przyszły roku wiem , że rusza do Monte Carlo rajd Śladami Simki Aronde... jedzie wiele klasyków i youngtimerów, może z nimi ... ?

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2015/03/30 22:26 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2015/03/30 22:44 #27235 przez FAVORIT TEAM PILA

Ale caly czas twoja wypowiedz do niczego nie zmierza bo ja nie zamierzam startowac w innym rajdzie tylko poprostu organizatorzy musza to sprawdzic i przyznac racje ze takie cos mialo miejsce. Poczytaj sobie co bylo produkowane badz montowane w latach 70. Ile razy mam to powtarzac. Model S czyli special Miriafiori byl produkowany przez 5 lat w Polsce czy to nie wystarcza?. Koncze temat kazdy ma jakies inne podejscie dla mnie nie zrozumiale bo fakt jest faktem.

Więcej
2015/03/31 09:14 #27241 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

.. nie wiem po co ta cała afera ..
.. Fiat 132 - nie może jechać
.. Fiat 132p - może jechać ..
.. Fiat 131 - nie może jechać .
.. Fiat 131p - może ..
.. Fiat 128 - nie
.. Fiat 128p - tak
.. Fiat 127, 125 special- nie
.. Fiat 127p, 125p - tak

.. nawet jeżeli przyjechały w całości i w Polsce dołożono koła i literkę P..

Więcej
2015/03/31 19:22 #27253 przez FAVORIT TEAM PILA

Piszesz ze 131 moze jechac a w zakladce o dopuszczonych pojazdach go nie ma i o to mi chodzi

Więcej
2015/03/31 20:13 #27254 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Tak się zastanawiam - po co wielka dyskusja? Jeśli ktoś uważa że coś powinno jechać - pisze elaborat z uzasadnieniem DO ORGÓW i czeka na decyzję. Ot i wszystko.

Na liście aut dopuszczonych NIE MA wszystkich możliwych aut i nigdy nie będzie. Bo jest ich ZA DUŻO. Taki na przykład rumuński Roman - mógłby jechać, jest komunistyczny, nie ma go na liście. I co? Czy to powód do rozpętania dyskusji o zasadności jego dopuszczenia?

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008