× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Więcej
2015/02/09 20:21 #25840 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Zauważyłem przed chwilą dwie ciekawostki :)
1) Multi-Kulti przemianował się na BarkASY team
2) są dwie ekipy o podobnych nazwach: Załoga Sputnika i Ekipa ze Sputnika oby nie było galimatiasu z wpłatami :P

No i niebawem lista Załóg 2015 zacznie się napełniać!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/09 21:58 #25845 przez POMOŻEMY

POMOŻEMY odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Co do podobnych nazw to są też;
Ekipa Trapeza i Chopy z Trapeza;
BOREWICZ TEAM i chopy z Borewicza

Ale chopy to są chopy kto ich zno to ich nie pomyli...

Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć, jak pomożecie?
Podziękowali: Czerwony Team

Więcej
2015/02/09 22:05 #25846 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

POMOŻEMY napisał:
Ale chopy to są chopy kto ich zno to ich nie pomyli...

Absolutnie się z tym zgadzam!

Więcej
2015/02/12 15:36 #25998 przez Szczaw Team

Szczaw Team odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Buongiorno! Jako świeżak mam kilka pytań, podpowiedzcie proszę.

1. Jedziemy poldolotem w cztery osoby. W innym wątku czytałem, że sugerujecie wziąć jeden duży namiot na wszystkich, żeby nie płacić oddzielnie za mniejsze namioty. Przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie spałem na campingu. Na wycieczkach rodzinnych jak rasowy grzyb zawsze rezerwuje hotel lub pensjonat (małżonka, rozumiecie), a na wypadach z chłopakami do lasu to zestaw karimata + śpiwór + plandeka + sznurek. I taki zestaw myślałem wziąć na złombol i ciekawi mnie, czy zostanie on policzony jako namiot? :)

2. Oglądając zdjęcia zebrane przez organizatorów z zeszłego roku zauważyłem kilka screenów z pozycjami kilku lub nawet kilkunastu załóg zaznaczonych na mapie. Jak to działa? Orgowie montują każdemu nadajnik, czy chętni sobie montują, czy wysyłamy pozycję smsem? :) Ciekawi mnie to.

Pozdrawiam

Więcej
2015/02/12 15:51 #25999 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

U mnie już wszystko załatwione więc nie ma stresu :-)

Więcej
2015/02/12 16:04 #26001 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Szczaw Team napisał: Buongiorno! Jako świeżak mam kilka pytań, podpowiedzcie proszę.

1. Jedziemy poldolotem w cztery osoby. W innym wątku czytałem, że sugerujecie wziąć jeden duży namiot na wszystkich, żeby nie płacić oddzielnie za mniejsze namioty. Przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie spałem na campingu. Na wycieczkach rodzinnych jak rasowy grzyb zawsze rezerwuje hotel lub pensjonat (małżonka, rozumiecie), a na wypadach z chłopakami do lasu to zestaw karimata + śpiwór + plandeka + sznurek. I taki zestaw myślałem wziąć na złombol i ciekawi mnie, czy zostanie on policzony jako namiot? :)

2. Oglądając zdjęcia zebrane przez organizatorów z zeszłego roku zauważyłem kilka screenów z pozycjami kilku lub nawet kilkunastu załóg zaznaczonych na mapie. Jak to działa? Orgowie montują każdemu nadajnik, czy chętni sobie montują, czy wysyłamy pozycję smsem? :) Ciekawi mnie to.

Pozdrawiam

1. Najczęściej na polach płaci się za każde auto+każdy namiot + każdą osobę.
Czasem są parcele - czyli masz miejsce o określonej wielkości w cenie którego jest np. auto, namiot +2 osoby - a za każde dodatkowe osoby auto namiot trzeba dopłacić. Trudno powiedzieć jak podchodzą do opcji spania bez namiotu - Tutaj Grzmiący się może wypowiedzieć bo on chyba za hamaki nie płacił :) My mieliśmy 1 namiot na 4 osoby.

2. Wersje śledzenia były dwie - jedna to GPS montowany przez tmatic (kilka załóg dostało urządzenie) - druga to gdzieonikurdesa - appka na androida zrobiona przez ekipę AutoFOCUS. I tu miał śledzenie każdy kto chciał - wiązało się to z opłatami za transmisje w roamingu.
Podziękowali: Szczaw Team

Więcej
2015/02/12 16:13 #26002 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Co do spania - wszystkie campingi działaja na zasadzie zaufania do klienta. Zgłaszasz przy logowaniu np. 1 auto, 5 osób, 2 namioty. Za to płacisz. Dla potrzeb wygody w obliczaniu kosztów przyjmujemy że zarówno auto jaki i osoba i namiot i prąd to jedna jednostka. Jedna jednostka kosztuje średnio 8 euro i tyle przyjmij do obliczeń. Dokonujesz zatem płatności i rozbijasz obóz. Nikt nie sprawdza ile naprawdę postawiłeś namiotów. Są tacy co to wykorzystują, są tacy co zgodnie z prawdą zgłaszają.

My zgłaszaliśmy zawsze auto, 5 osób, 1 namiot. Nie zgłaszaliśmy za to hamaków - bo w żadnym cenniku ich nie było. Płachta biwakowa (tarp) to nie namiot, nie widzę więc potrzeby zgłaszania.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
www.lezuk.pl - nasze szaleństwa;-)

Podziękowali: Szczaw Team

Więcej
2015/02/12 17:33 #26008 przez Szczaw Team

Szczaw Team odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Co do pierwszego tematu - tarpa nie jest namiotem - teraz mam jasność - dzięki za szczegółowe objaśnienie.

Co do lokalizacji - rozumiem, że chodzi o to: gdzieonikurdesa.pl/

Z internetem nie ma problemu, bo i tak wykupuję sobie zawsze pakiet za granicą, ale problem jest z brakiem appki na iOS :( Może do sierpnia coś wymyślimy.

Pozdrawiam

PS. Jakby co szprecham po makarońsku, gdyby gdzieś na trasie okazało się to przydatne.

Więcej
2015/02/12 18:57 - 2015/02/12 19:07 #26013 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Na Nordkapp PREVENT jechał Poldkiem z tylna klapa a la kombi i spał w samochodzie, pani na Fińskim kampingu chciała go policzyc za namiot, a on że śpi w samochodzie to mu policzyła za kampera
(z reszta tyle samo co namiot :lol: )

a i uważaj za granica na kampingach bardzo cenia sobie spokój wieczorem i dlatego recepcje czynne są wg uznania do 17 albo do 18 albo do 19 potem wjazd jest utrudniony różnie od fantazji recepcji i ZŁOMBOLowców :lol:
apki na i phone nie ma , tylko android > 2,3 :evil:

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2015/02/12 19:07 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2015/02/12 19:14 #26015 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Pogaduchy - czyli o wszystkim i o niczym

Jak jedziecie Cargo to macie z tyłu niezłe miejsce do spania - my jechaliśmy w zeszłym roku Polonezem ambulansem (czyli też Cargo) i po przerzuceniu bagaży na przednie fotele i złożeniu kanapy z tyłu robiło się miejsce do spania dla dwóch osób, tylko wnęki kół trochę przeszkadzały. Największym problemem było wspomniane przerzucanie bagaży, sporo z tym roboty było i niezły był bałagan, bo codziennie wszystko inaczej wymieszane, ale zaoszczędziliśmy dzięki temu na drugim namiocie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008