× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Meta 2016 - obstawiamy.

Więcej
2015/12/26 22:01 #32188 przez Na Pełnej Team

Na Pełnej Team odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

aa ja na jubileusz poproszę Turkmenistan, np wrota piekieł oo :evil:
a z takich mniej szalonych opcji to może być Baku B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/27 11:37 #32193 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Im bliżej terminu podania celu tym widzę większy szał;-) Jak na spokojnie przy szóstej kawie popatrzyłem na mapę Europy i zacząłem to na zimno analizować to mi na placu boju zostało:
- nadal Sycylia
- doszedł najdalszy cypel Grecji
- nadal Turcja - albo Kapadocja, albo południowe wybrzeże

Z tym że logika podpowiada:
- przez dwa kolejne lata jechaliśmy początkowo niemal tą samą trasą. Owszem, co roku w Złombolu startuje sporo nowych załóg, ale sami orgowie też jadą;-) To odrzucało by Włochy, a więc i Sycylię.
- wiemy że trasa ma być ekstremalna, lub - jeśli nie trasa jako droga, to sam Złombol jako całość. Zatem cywilizowana Europa raczej odpada - dlatego odrzucam Portugalię.
- bardzo późny termin - jeszcze nigdy Złombol nie jechał tak późno - to sugeruje że czeka nas trasa dość gorąca - co potwierdzałoby Turcję, ale nie Kapadocję, która leży na wys. 1000 mnpm i tam bywa już chłodno rano i wieczorem, a więc i w nocy.

Tyle rozważań. Mimo jednak wszystko - nadal najbardziej naturalna wydaje się Sycylia. Złombol nigdy jeszcze nie dotarł tak nisko na mapie, dystans z Katowic to 2500 km do Palermo, a więc idealnie mieści się w zasadach, faktycznie jest tam gorąco, i dojazd będzie ciężki. Szczególnie jak ktoś postanowi unikać autostrad. No i na koniec - o ile po kontynencie umiemy się rozpełznąć, to po Włoszech nie będzie to takie proste;-)))) Same Złombole na drogach;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/12/27 15:36 #32196 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Czekaj czekaj...

Kolorystycznie nawet pasuje do nowego logo na FB

Promy na Złombolu to nic nowego, więc dyplomy odbieramy w Tunezji

A ręka przy zgłoszeniu nam zadrży, bo na prom wsiadamy bez bolidów :evil:

Ale spoko bez obaw, jeszcze nigdy nie trafiłem kierunku :lol:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/12/27 19:32 #32197 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Pytanie czy na Etnę da się wjechać samochodem....

Więcej
2015/12/27 19:39 #32198 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Czerwony Team napisał: Pytanie czy na Etnę da się wjechać samochodem....

Może nie pod sam krater Etny ALE...

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/12/27 21:12 #32199 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Jak nie da rady to popchamy - spoko loco

Więcej
2015/12/27 21:56 - 2015/12/27 22:11 #32200 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Grzmiący Rydwan napisał: Im bliżej terminu podania celu tym widzę większy szał;-) Jak na spokojnie przy szóstej kawie popatrzyłem na mapę Europy i zacząłem to na zimno analizować to mi na placu boju zostało:
- nadal Sycylia

Ta Grecja ma sens moim skromnym zdaniem...
1) Nie będzie standardowego "otwarcia" czyli Czechy, Austria i Włochy ani Czechy, Węgry, Słowenia, Włochy
2) będzie natomiast Słowacja, Węgry, Serbia - ze słynną we Wrześniu tego roku granicą UE "szturmowaną" rzekomo przez zgraje nielegalnych imigrantów :D
3) ręka jeszcze wam nie drży? to zaraz zacznie!
4) Wyjeżdżamy z UE! :D kraje które mają swoje dziwaczne waluty i jeszcze dziwniejsze drogi! przejazd "niebezpiecznie" blisko Kosowa a może nawet przez? i spanie tam?
5) wracamy do UE ale gdzie? w samo środek Greckiej tragedii! i na dodatek kierujemy się do Stolicy! zamieszki na ulicach! strajki! nieczynne banki i bankomaty! nie działające terminale itp. itd. :D
6) a na finał trzeba dotrzeć samochodem na Kretę :)
7) no i jesteśmy u celu a "tuż obok nas" takie spokojne w ostatnich latach kraje jak Tunezja, Libia i Egipt :) lista jest długa... :D
8) no i trzeba jeszcze wrócić :) i co mamy do wyboru? jeszcze dziwniejsze kraje Albania, Rumunia...

PS. normalnie schowałem się pod biurko na samą myśl o takiej trasie :)
Ostatnio zmieniany: 2015/12/27 22:11 przez Semtox.

Więcej
2015/12/27 22:13 #32201 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

uwierz mi że bezpieczniej jest w takim Kosowie niż w Londynie,Paryżu czy tym podobnym.Trasa na Etne przez Włochy, autostrady... nuda i mało wyczynowo jednak na Etne przez bałkany to już coś :)

Więcej
2015/12/27 22:26 #32202 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Dzik napisał: uwierz mi że bezpieczniej jest w takim Kosowie niż w Londynie,Paryżu czy tym podobnym.Trasa na Etne przez Włochy, autostrady... nuda i mało wyczynowo jednak na Etne przez bałkany to już coś :)

Wiem o tym... w powyższym poście bardzo mocno przerysowałem to "drżenie rąk" przed decyzją o uczestnictwie w X edycji

Ale mimo wszystko wydaje mi się że Sycylię obstawia zbyt wielu, a do tej pory nigdy tak wielu nie trafiało gdzie Złombol pojedzie :) więc szukam alternatywy

Więcej
2015/12/27 22:34 #32203 przez Czeska Strzała

Czeska Strzała odpowiedział w temacie: Meta 2016 - obstawiamy.

Grzmiący Rydwan napisał: Im bliżej terminu podania celu tym widzę większy szał;-) Jak na spokojnie przy szóstej kawie popatrzyłem na mapę Europy i zacząłem to na zimno analizować to mi na placu boju zostało:
- nadal Sycylia

Z tym że logika podpowiada:
- przez dwa kolejne lata jechaliśmy początkowo niemal tą samą trasą. Owszem, co roku w Złombolu startuje sporo nowych załóg, ale sami orgowie też jadą;-) To odrzucało by Włochy, a więc i Sycylię.
- wiemy że trasa ma być ekstremalna, lub - jeśli nie trasa jako droga, to sam Złombol jako całość. Zatem cywilizowana Europa raczej odpada - dlatego odrzucam Portugalię.
- bardzo późny termin - jeszcze nigdy Złombol nie jechał tak późno - to sugeruje że czeka nas trasa dość gorąca - co potwierdzałoby Turcję, ale nie Kapadocję, która leży na wys. 1000 mnpm i tam bywa już chłodno rano i wieczorem, a więc i w nocy.

Tyle rozważań. Mimo jednak wszystko - nadal najbardziej naturalna wydaje się Sycylia. Złombol nigdy jeszcze nie dotarł tak nisko na mapie, dystans z Katowic to 2500 km do Palermo, a więc idealnie mieści się w zasadach, faktycznie jest tam gorąco, i dojazd będzie ciężki. Szczególnie jak ktoś postanowi unikać autostrad. No i na koniec - o ile po kontynencie umiemy się rozpełznąć, to po Włoszech nie będzie to takie proste;-)))) Same Złombole na drogach;-)

konkretnie opisane i racjonalnie podparte
...ale wychodzi że Włochy, nie wierzę że 2 razy z rzędu byłaby eskapada do tego samego kraju.
hmmmm, organizatorzy gdzieś napisali że przed zgłoszeniem do X edycji, czyli naciśnięciem 'entera' palec zadrży.....jakoś Sycylia w mojej opinii tego nie spełnia.
moje przewidywanie jest znane :P
Portugalia i Cabo da Roca (w myśl zasady Złombol jeszcze NIGDY nie był w tym kraju)
ale, tez może być (biorąc pod uwagę raczej późny termin)
Gibraltar, albo Ceuta (Złombol jeszcze NIGDY nie był w Afryce)
P/S ta najmniej prawdopodobna się wydaje, w ostatnich dniach chyba były tam jakieś zamieszki na tle emigracyjnym....

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008