× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Namiot - opinie

Więcej
2016/01/02 00:05 #32730 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Zdecydowanie polecamy namiot samorozkładający, tylko koniecznie jakiś porządny. W 2014 podczas powrotu mieliśmy taką sytuację, że dwóch załogantów zostało na kempingu rozkładać namiot, a reszta pojechała na zakupy. Po chwili zerwała się taka ulewa, że namiot momentalnie zamókł i nawet nie mogliśmy go postawić, a jak już reszta wróciła (bez zakupów, bo wszystko było już zamknięte) i jakoś już go rozbiliśmy to musieliśmy wygarniać ze środka wodę ręcznikiem zajebanym (zupełnie przypadkiem :whistle:) komuś wcześniej na kempingu we Włoszech. W zeszłym roku, nauczeni doświadczeniem mieliśmy już dwa namioty samorozkładające - jeden z Decathlonu teoretycznie jednoosobowy i jeden marki no-name teoretycznie 3-osobowy - w praktyce do pierwszego wchodził spokojnie materac dwuosobowy (do którego zapomnieliśmy spakować zawór więc go wywaliliśmy w Wiedniu) i spał tam nasz kapitan z dziewczyną lub ktoś z pozostałych załogantów, a ten większy i tańszy okazał się na tyle krótki, że materac jednoosobowy trzeba było ustawiać na ukos bo by stopy wystawały. Do tego to badziewie przeciekało aż nam się jeden załogant rozchorował, podczas, gdy w Queczusze (jak to w ogóle się odmienia?) było sucho i przytulnie. Warto więc zainwestować w dobry namiot. Chyba skusimy się na tę promocję w Decathlonie (tym bardziej, że jedna nasza załogantka ma znajomego, który tam pracuje i ma zniżkę).
P.S. W Formanie (a więc w Favoritce pewnie też) po wyjęciu zagłówków i odsunięciu przednich foteli maksymalnie do przodu da się je tak rozłożyć, że tworzą razem z kanapą całkiem wygodną powierzchnię do spania ;) i dwie osoby mogą się obejść bez namiotu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/02 09:41 #32746 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

To jeszcze napiszcie, czy taki powiększony namiot jedna osoba jest w stanie złożyć, czy jest potrzebna pomoc kogoś drugiego?

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2016/01/02 09:58 #32750 przez Żukolot Spółka Zło-m

Żukolot Spółka Zło-m odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Po pierwsze dzieki za wynalezienie fajnego namiotu w dobrej cenie -od dluzszego czasu wozilem sie z zakupem - juz zamowiony :)

POGANIACZE BYDŁA napisał: To jeszcze napiszcie, czy taki powiększony namiot jedna osoba jest w stanie złożyć, czy jest potrzebna pomoc kogoś drugiego?

u nas w 3-ke meczylismy sie po 30-45 min ze skladaniem 3 sekundowego namiotu :) ale jedna sprawna "oczytana" osoba tez dalaby rade

Więcej
2016/01/02 10:22 #32751 przez Gwiezdny Patol

Namioty Quechua (przynajmniej ten nasz mały) mają takie fajne pasy do zaciągania, które bardzo ułatwiają składanie namiotu. Jedna osoba zwija go bez najmniejszego problemu w minutę, myślę, że przy większym też by dało radę. Ten nasz drugi niby większy nie ma tych pasów i trzeba się trochę nagimnastykować, ale jak się już ogarnie jak to robić to też sprawnie idzie (za to za pierwszym razem godzinę kombinowałem :P).

Więcej
2016/01/02 10:44 #32754 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Gwiezdny Patrol napisał: Po chwili zerwała się taka ulewa, że namiot momentalnie zamókł i nawet nie mogliśmy go postawić, a jak już reszta wróciła (bez zakupów, bo wszystko było już zamknięte) i jakoś już go rozbiliśmy to musieliśmy wygarniać ze środka wodę ręcznikiem zajebanym (zupełnie przypadkiem :whistle:) komuś wcześniej na kempingu we Włoszech..

Jeżeli duży, fioletowy, kąpielowy to byliśmy z tym ręcznikiem bardzo związani emocjonalnie. Moja żona do dzisiaj za nim tęskni : (

Więcej
2016/01/02 10:58 #32761 przez Gwiezdny Patol

To chyba jednak nie nasza sprawka, bo tamten był niebieski i raczej średni :P ale, cytując klasyka, łączymy się w bulu i nadzieji.

Więcej
2016/01/05 20:35 #33237 przez Brunatni

Brunatni odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Namiot dziś dotarł, pierwsze próby mieszkaniowe przeszedł :) rozkładanie banalne, pierwsze złożenie z instrukcją nie zajęło mi więcej niż 5 minut. Myślałem że będzie troszkę mniejszy, ale damy radę :)

Więcej
2016/01/05 20:38 #33238 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Brunatni napisał: Namiot dziś dotarł, pierwsze próby mieszkaniowe przeszedł :) rozkładanie banalne, pierwsze złożenie z instrukcją nie zajęło mi więcej niż 5 minut. Myślałem że będzie troszkę mniejszy, ale damy radę :)

Spoko, miałem to samo w mieszkaniu ;) ale tym zajmuje się tylko żona ;)

Więcej
2016/01/05 20:48 #33239 przez NO NAME TEAM

NO NAME TEAM odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

Z doświadczenia wiem, że im wiecej promili tym łatwiej sie składa;-)

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)

Więcej
2016/01/05 20:50 #33240 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Namiot - opinie

No tak, bo nie strach, że się połamie.:-))))))

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008