× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Więcej
2017/09/23 21:45 #45878 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

No to szeroko pojęte Bałkany z metą w Bułgarii lub Turcji...
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/01 14:53 #45910 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Grecja, Cypr, Malta, Korsyka? Wszystkie typy mi się podobają

Więcej
2017/10/01 14:54 #45911 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Chyba , że Orgowie dowalą do pieca i będzie Gruzja

Więcej
2017/10/05 05:25 #45941 przez WACIAKI

WACIAKI odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Mimo że mam tylko jeden złombol za sobą, też coś dorzucę w tym wątku :cheer:

Nie mam do czego porównać tegorocznej trasy, powiem więc tylko że mi się bardzo podobała :D Co prawda zaznaczenie w google maps 'unikaj płatnych odcinków' zmuszało nas do zjeżdżania z głównej nitki, ale dzięki temu mogliśmy przejechać się przez mega malownicze wsie i miasteczka. Do tego takie atrakcje jak Nurburgring, Paryż, czy górskie serpentyny w Pirenejach.
Kierując się tymi podpunktami, stworzyłem swoją propozycję trasy na 2018 rok, w tym 2 warianty mety. Po drodze byłoby piękne jezioro Balaton, Budapeszt i niesamowita trasa transfogarska. Po drodze 1,5 pasma górskiego do pokanania + w jednym z wariantów mety górzysta Turcja (no i Stambuł) :cheer:

PS. Dzięki Gniotsa Nie Łamiotsa za uświadomienie mnie że była to zimna edycja :silly:

Złombol 2017: Polonez Caro 92 numer startowy 121

Więcej
2017/10/08 21:12 #45950 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Gruzja fajny kierunek ale jest za daleko. Taka trasa wymagalaby wydłużenia rajdu. A w Złombolu jest fajne właśnie to, że nawet wracając na lajcie mieścisz się w dwóch tygodniach. Turcja jak najbardziej. Dla mnie kierunek mega pożądany. Doświadczenia poprzednich edycji uczą mnie jednak, że orgowie nawet jeśli spełnią nasze pobożne życzenia to zwykle nie dzieje się to w roku w którym spekulujemy dany cel. 2016 był totalnym zaskoczeniem co było widoczne na forum zaraz po ogłoszeniu kierunku. Natomiast ja podobnie jak reszta mam już powoli przesyt zachodnich autostrad, płatnych bramek i fotoradarów. Z drugiej strony obecna wysokość mandatów w niektórych krajach na Bałkanach potrafi zadziwić. Dla mnie Rosja, Turcja to wymarzone kierunki. Najlepiej z zachowaniem 3000 km w jedną stronę.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2017/10/09 07:09 - 2017/10/09 07:16 #45951 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

goo.gl/maps/KWsexMGt9qt raptem 3074 km w obie strony a ile zwiedzania po drodze. W tym słynna transfogarska.
Ostatnio zmieniany: 2017/10/09 07:16 przez swbr.

Więcej
2017/10/09 09:46 #45953 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Dobrze, dobrze, utwierdzimy się w przekonaniu że jedziemy w tamte rejony... a w styczniu orgowie nas zaskoczą i wyślą nas na północ, przecież tam nocą nie zachodzi słońce, więc można uznać za ciepły kierunek ;-)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/10/10 13:36 #45961 przez WACIAKI

WACIAKI odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

WACIAKI napisał: Mimo że mam tylko jeden złombol za sobą, też coś dorzucę w tym wątku :cheer:

Nie mam do czego porównać tegorocznej trasy, powiem więc tylko że mi się bardzo podobała :D Co prawda zaznaczenie w google maps 'unikaj płatnych odcinków' zmuszało nas do zjeżdżania z głównej nitki, ale dzięki temu mogliśmy przejechać się przez mega malownicze wsie i miasteczka. Do tego takie atrakcje jak Nurburgring, Paryż, czy górskie serpentyny w Pirenejach.
Kierując się tymi podpunktami, stworzyłem swoją propozycję trasy na 2018 rok, w tym 2 warianty mety. Po drodze byłoby piękne jezioro Balaton, Budapeszt i niesamowita trasa transfogarska. Po drodze 1,5 pasma górskiego do pokanania + w jednym z wariantów mety górzysta Turcja (no i Stambuł) :cheer:

PS. Dzięki Gniotsa Nie Łamiotsa za uświadomienie mnie że była to zimna edycja :silly:

Dodaję ze zdjęciem bo photobucket jest głupi

Złombol 2017: Polonez Caro 92 numer startowy 121

Więcej
2017/10/10 20:09 #45962 przez arekula

arekula odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

Witam
Kamyczek do ogródka...
Po wielu edycjach trasy zaczynają się powtarzać, a to niesie za sobą niebezpieczeństwo zmniejszonej frekwencji. Nie wszyscy chcą jeździć w te same miejsca. Kierunki zachodnie uważam za mało atrakcyjne. Co za przyjemność jechać autostradami. Kierunek południowo - wschodni już był w 2010. Wszystkie wymienione w postach wyżej miejsca zostały przejechane przy okazji tej edycji Mam na myśli Bałkany, Bułgarię, Rumunię.
Proponuję coś spektakularnego tym razem. Kraj odległy ale przyjazny Polakom i przy tym przepiękny.
Katowice - Tbilisi

Więcej
2017/10/10 22:49 - 2017/10/10 22:51 #45964 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Złombol 2018 - kiedy?, gdzie?

arekula napisał: Witam

Proponuję coś spektakularnego tym razem. Kraj odległy ale przyjazny Polakom i przy tym przepiękny.
Katowice - Tbilisi

Kierunek fajny, ale myślę, że nierealny aby zrobić go w takiej formule jak do tej pory, a myślę, że formuła raczej nie ulegnie zmianie. Dojazd w 5 dni, to mimo wszytsko meta ok 2500 km od Katowic. Więcej przy przekroju złombolowych samochodów jest po prostu nierealna. Myślę, że było to jedną z przyczyn niskiej frekwencji Husarii, to że podczas gdy duża część Złombolowców już wracała do domu, albo była już w domu oni dopiero dojeżdżali do mety. I tak jest od wielu edycji, że dla ok 80% załóg Złombol się kończy w ciągu 1-1,5 tygodnia. I myślę, że taki daleki kierunek by bardziej zredukował liczbę załóg, niż np powtarzanie tras - np Bałkany, Istambuł, czy też Skandynawia, bo szczerze mówiąc ułamek obecnych załóg ma zaliczone te kierunki. Ale jednocześnie zgadzam się - zachodnie autostrady już się mi przejadły. Ja pragnąłbym teraz Bałkany, albo Norwegię :D Ale znając życie, orgowie znów Nas nieźle zaskoczą

PS: Chyba że Rosja - śladem Mistrzostw Świata? :D a Odessa też bardzo fajna

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2017/10/10 22:51 przez Pegazy.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008