× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

CSI: Złombol 2019

Więcej
2018/09/19 23:08 - 2018/09/19 23:18 #49048 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa stworzył temat: CSI: Złombol 2019

Cel na 2019 rok poznamy za niewiele ponad 100 dni, w międzyczasie możemy sobie pogdybać :)

Fakty:

⭐ zimna edycja
⭐ 13 na szczęście
⭐ odbędzie się w czerwcu

Poszlaki (takie coś pojawiło się w złombolowym kalendarzu na 2018)

Moja interpretacja: to żółte kółko to słońce które nie chowa się za horyzontem, czyli białe noce, czyli gdzieś za kołem podbiegunowym

Śledztwo
- ma to być zimna edycja, ale Noja też była zimna, mimo że akurat trafiła nam się cieplejsza pogoda
- zimnych kierunków jest trochę mniejszy wybór ze względu na kształt Europy: Anglia/Irlandia, Szwecja/Norwegia, Islandia...
- najcieplejszy miesiąc na Nordkapp'ie to lipiec (ale i tak bez szału...)

- rok szkolny kończy się 21 czerwca 2019, także w grę wchodziłyby soboty 22.06 i 29.06

Mój strzał
Start 29.06 i meta gdzieś na Lofotach

Plusy:
- jest konkretny dystans
- świeża trasa (niektórzy wracali tą trasą z Nordkapp'u, ale oficjalnie nie było)
- meta bardziej z gatunku ekstremalnych niż wczasowych (po doświadczeniach z Nordkapp'u zabieram czapkę i kalesony)
- po drodze mamy fajne mosty między Danią a Szwecją, Drabinę Trolli...
- ciekawe opcje już tylko o rzut kamieniem (Nordkapp, Murmańsk)

Minusy:
- nie będzie tanio, będzie drogo
- nie mam pojęcia jak jest z bazą campingową w tamtym rejonie

Koszty i termin może jednak lekko ułatwić kwestię logistyki na mecie - prawdopodobnie pojedzie mniej załóg.
Argumentu przeciw, że mniej załóg to mniej pieniędzy uzbieranych na dzieciaki nie uznaję ;-) Trudniejszy kierunek/mniej załóg to tylko dodatkowa motywacja żeby mocno spiąć poślady i jeszcze bardziej walczyć o Darczyńców!

Jakie są wasze przeczucia? Co obstawiacie? Może zauważaliście jakiś inny trop w komentarzach na Fejsie?

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2018/09/19 23:18 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/09/19 23:39 #49049 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Jeszcze taki kwit wygrzebany z czeluści forum ;-)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: Semtox

Więcej
2018/09/20 01:17 #49050 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Lofoty brzmią sensownie, choć są daleko i obawiam się że baza kempingowa jest tam na 100 może 150 aut, a moim zdaniem Złombol gdziekolwiek w Europie by się nie kierował to raczej 300 aut pojedzie zawsze. Może nie ma tam wielu kempingów ale jest tam dużo wolnego terenu i jest prawo jednej nocy.
Kierunek nie jest moim zdaniem trudniejszy niż dwa ostatnie wyjazdy. Z tym że będzie drogo też będę polemizował... w 2013 roku wracając (ze względów technicznych) promem Karlskrona-Gdynia wydaliśmy łącznie jako załoga mniej niż 6000PLN, dla porównania w tym roku łącznie wydaliśmy trochę ponad 6000PLN. Tak w tym roku zrobiliśmy 800km więcej ale prom kosztował ponad 1000PLN a za to nawet w Skandynawii spokojnie kupi się 250 litrów LPG...
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2018/09/20 20:42 - 2018/09/20 20:55 #49051 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Na zdjeciu które pokazał Gniotsa w pierwszym poście jest w tle Polonez Caro z zimowym tłem z ubiegłorocznej edycji.... gdzie dojechali.... czy przewrócone pudełko masła czy czegoś innego w prawym dolnym rogu tez cos nam powie? Ale to chyba przypadek. Za to snieg jest na 100%
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2018/09/20 20:55 przez Klamot.

Więcej
2018/09/21 15:11 #49052 przez zaZUKowani

zaZUKowani odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Moze austryjacki Großglockner? "Pogodowo" pasuje, ale chyba za blisko (okolo 800km najkrotsza droga z Katowic.
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2018/09/21 15:32 #49053 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Ciekawy trop!
Zimno to faktycznie nie koniecznie region, ale też wysokie góry.
Krótszy dystans (Stelvio wychodzi raptem 200km dalej) zawsze można lekko wydłużyć jadąc trochę na około, meta też może być znowu np. we wtorek.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2018/10/05 23:26 #49122 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Semtox - to prawo pierwszej nocy bardzo mnie przekonuje ;). Tylko gdzie tam dziewic szukać :) Sam jestem ciekaw jak duże będzie zaskoczenie. Obstawiałbym Skandynawię, ale rzeczywiście edycja 2017 pokazała, ze na gradobicie można załapać się nawet we wrześniu w wakacyjnym kurorcie na pograniczu Francji i Hiszpanii. A ten rok pokazał, że na północy Europy może być w tym czasie 30 stopni na plusie. Dla mnie największy ból to data. W czerwcu na pewno nie dam rady pojechać i znowu muszę wracać do idei wyjazdów na Złombol co dwa lata.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2018/10/05 23:32 #49123 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

W ostatnim live'ie na FB Martyna powiedziała, że czerwiec może nie wypalić ze względu na brak wolnego terminu pod Spodkiem, także jeszcze nie wszystko stracone dla tych, którym ten termin nie pasował.
Dziwne jednak było info, że jeżeli czerwiec nie wypali, to start miałby być we wrześniu. Nie czaję czemu lipiec i sierpień niby nie wchodził w grę....

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2018/10/06 01:46 #49125 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

takie info może wskazywać na wyspy - Irlandia?, Walia? Czerwiec, wrzesień dostępne kempingi, lipiec, sierpień, podobnie jak w Polsce - pełnia sezonu. Ale to takie moje gdybanie. Podobnie z kempingami jest we Francji, w lipcu i sierpniu zmieścić Złombol na kempingu to wyczyn prawie niemożliwy, diametralnie zmienia się to z początkiem września, wtedy kempingi pustoszeją

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2018/10/06 16:17 #49128 przez zyglątkaTeam

zyglątkaTeam odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Witam.
A może Portugalię można odwiedzić rajdowo kilometrów jest około 3100 , tresa ładna pogoda także powinna być . Taka sugestja

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008