× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

CSI: Złombol 2019

Więcej
2018/12/13 18:42 - 2018/12/13 18:44 #49251 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Z tym brexitem to jest trochę jak z białymi świętami - wszyscy słyszeli, nikt nie widział :)
Po za tym dla nas turystów może on zmienić tylko tyle że może brytyjscy pogranicznicy będą siedzieli po swojej stronie kanału...

Gruzja może i jest mało prawdopodobna ale wcale nie jest dla Złombola kierunkiem nieosiągalnym, przynajmniej na papierze (tym elektronicznym)
Na wwww.zlombol.pl/forum krąży taka legenda że rajd ~2500km mieć powinien oraz wiz unikać powinien! Havk!
Problemem nie jest odległość, z Katowic na kołach przez Krym, Soczi, Abchazję do Batumi jest ~2500km :)
Problemem na tej trasie są dwa terytoria do których wjazd i późniejszy wyjazd jest nie wykonalny ze względów proceduralnych (pomijam kwestie bezpieczeństwa bo to każdy definiuje trochę inaczej)
Ale! jest prom co pływa sobie po czornym morzu, podobno... przynajmniej na papierze (elektronicznym :D) z Rumunii do Batumi, tylko płynie godziny chyba ze 30 i nikt nie wie ile samochodów mieści :D
Teraz do Rumunii można pojechać bez wizy na Polski Dowód Osobisty, tak samo do Gruzji (o ile unika się krajów które mają inne wymagania)
Problemem jest tylko ten prom, ale to pewnie da się załatwić odpowiednią ilością złota :)
Ostatnio zmieniany: 2018/12/13 18:44 przez Semtox.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/12/17 14:13 - 2018/12/17 14:15 #49254 przez Wirtualni

Wirtualni odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

No nie do końca, terytoria te są obligatoryjne, spokojnie można by jechać "górą": goo.gl/maps/czQvESV4K4F2
Omijając wszystkie newraligiczne terytoria, jedyny problem to dwukrotmna wiza tranzytowa do Rosji ~500 zł.
Ostatnio zmieniany: 2018/12/17 14:15 przez Wirtualni.

Więcej
2018/12/27 11:39 - 2018/12/27 12:19 #49267 przez meter30

meter30 odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Byłem w zeszłym roku w Gruzji samochodem, dogłębnie przestudiowałem analizy tras więc mogę służyć dobrą radą. Trasa którą opisał Semtox i Wirtualni jest niemożliwa do przejechania. Od strony Ukrainy nie wjedziesz na Krym. Do Abchazji nie wjedziesz samochodem. Granicy UA-RUS nie przekroczysz w obwodzie Donieckim i Ługańskim (nawet jeśli jakimś cudem tam wjedziesz)- trzeba będzie jechać na Kijów, a potem kierunek na Woroneż i przejście graniczne w okolicy Sumy. Oprócz tego Trasa Wirtualni prowadzi przez Osetię południową- tam też nie wjedziesz. Jedyne czynne przejscie graniczne RUS-GEO to Władykaukaz-Stepancminda. To jest najkrótsza możliwa do przejechania trasa przez Ukrainę. Ja jechałem przez Turcję. Z Kielc do Batumi dojechałem skoda Fabia w 3 dni, powrót w 2,5 dnia. Wizę do TR kupuje się online w 5 minut, koszt 20 USD płatne kartą płatniczą plus jeśli jedzie się autostradami to trzeba doładować HGS za 50zł powinno wystarczyć w 2 strony. Ktoś powie, że tam drogie paliwo- w Turcji tankowałem taniej niż w Polsce, świetne drogi, bardzo dobre rozwiązania komunikacyjne, trasa mimo że dłuzsza to o wiele bardziej bezpieczna niż przez UA, szybsza i przepiękne widoki.
Ostatnio zmieniany: 2018/12/27 12:19 przez meter30.

Więcej
2018/12/27 11:52 #49268 przez meter30

meter30 odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Prom z Rumunii też rozważałem, ale jak dla mnie byłaby to porażka czasowa. Płynoe 3-4 dni, przypływa i odpływa bardzo nieregularnie, czytałem relacje gdzie spóźnił się o ponad dobę

Więcej
2018/12/30 12:31 - 2018/12/30 12:47 #49283 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

meter30 - w swoim poście (bez wchodzenia w szczegóły) zaznaczyłem że trasa przez Krym i Abchazję (mimo że najkrótsza) jest niewykonalna z przytoczonych przez Ciebie przyczyn formalnych.
Prom choć nie jest znany, jest opcją kompromisowa: zmniejsza dystans na kołach i eliminuje wizy ale generuje koszty i stawia pewne wymagania czasowe sam nie gwarantując punktualności :)
Trasa przez Turcję jest fajną opcją. Ceny dla nas są teraz bardziej przystępne niż kiedyś bo ostatnio lira spadła o połowę... ale niestety jest dłuższa (kilometry i czas na granicach) no i kraj dość górzysty - zapakowany Żuk nie pokona go w czasie o którym piszesz pomimo pięknych dwupasmówek :D ale to zawsze jakaś alternatywa dla kapryśnego promu
Wszystko to oznacza że Gruzja jest mało prawdopodobna, ale nie niewykonalna! Czy Tunezja w 2016 była przez kogokolwiek brana pod uwagę? nie! więc może nie teraz ale na jakiś kolejny jubileusz...

PS. Do Abchazji wjazd samochodem jest możliwy ale tylko od strony Rosji ale wymaga wizy dwukrotnej do Rosji bo wyjechać można tylko z powrotem do Rosji, jak już chcemy być dokładni
Ostatnio zmieniany: 2018/12/30 12:47 przez Semtox.

Więcej
2019/01/01 17:49 #49305 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

:)

Następne śledztwo otworzymy za pół roku i będziemy mieli na nie ponad 12 miesięcy...

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Załączniki:

Więcej
2019/01/01 18:37 #49308 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

No ja się pomyliłem totalnie. Pomimo zakładania przez innych teorii o wyspach jako prawdopodobnym kierunku byłem raczej przekonany, że przez brexit będzie Skandynawia. Ekipy z UK są na pewno szczęśliwe ;)

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2019/01/01 19:11 #49313 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Też pomyślałem o ekipach z Anglii/Irlandii (nie wiem czy dobrze kojarzę Boys in Green, Mechanix ?)
Jeżeli wezmą udział, to pojadą Złombol jakby "na odwrót", dla nich meta będzie w Katowicach, potem powrót do domu :D

A na powtórkę Skandynawii poczekamy do 2021...

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2019/01/01 21:41 #49315 przez DZIKIE CIAPY

DZIKIE CIAPY odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Chciałbym się zapytać złomki, jak wam się widzi kierunek ??

Nam osobiście to naprawdę średnio, zastanawiam się ile ekip odpadnie z powodu kierunku.

Więcej
2019/01/01 22:04 #49317 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki odpowiedział w temacie: CSI: Złombol 2019

Co się komu podoba... Jak była Grecja też były głosy, że nuda, że blisko, że każdy był tam już sto razy. A mimo to był kolejny rekord uczestników.
Nam kierunek odpowiada, tym bardziej, że sam nigdy nie byłem na wyspach. Jak ogłoszono datę wyjazdu to już raczej było wiadomo, że albo wyspy, albo Skandynawia. Czy jedno, czy drugie - dla nas super.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008